200 TL'ye Forza Horizon 4 için gamepad önerisi

Cherax

Hectopat
Bigisayardan oynayacağım ve sadece Forza oynamayacağım fakat dediğim gibi çoğunlukla Forza oynayacağım. Elimde olanı yanlışlıkla kırdım çok dandikmiş, bana çok pahalı olmadan beni uzun seneler idare edebilecek bir gamepad arıyorum. Birisi Monster Pusat önerdi fakat bana pahalı geldi. Ucuz yollu bir şey var mı? Ben şarj sıkıntısı çekmek istemediğimden ya kablolu olsun ya da şarjı uzun gitsin istiyorum veya hem kablolu hem kablosuz da olabilir öyle bir seçenek varsa. 200 TL'yi geçmesini istemiyorum, o bile pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
FH4 için Xbox tuş dizilimine sahip bir gamepad almanız gerekmekte.
Yani direkt olarak F310 ve F710'u elemeliyiz.

2. el düşünür müsünüz? Eğer düşünmezseniz 110-120 TL'ye Xbox tuş dizilimine sahip replika bir gamepad alıp oynayın derim, eğer 2. el olur derseniz yaşadığınız yeri söylerseniz ona göre öneri yapabilirim.

FH4 için Xbox tuş dizilimine sahip bir gamepad almanız gerekmekte.
Yani direkt olarak F310 ve F710'u elemeliyiz.

2. el düşünür müsünüz? Eğer düşünmezseniz 110-120 TL'ye Xbox tuş dizilimine sahip replika bir gamepad alıp oynayın derim, eğer 2. el olur derseniz yaşadığınız yeri söylerseniz ona göre öneri yapabilirim.

Şimdi Xbox kolu olması gerekmiyor ben normal kol ile oynuyordum X360ce programı ile. Eğer oyun çalıştırmazsa yine o programı kullanabilirim. Yani Xbox kolu olmasa daha rahat olmaz mı?

FH4, Xbox oyunu olduğu için kontrolleri ona göre dizayn edildi. PS tuş dizilimi ile de oynayabilirsiniz ama çeşitli programlar gerekir ki birçok kişi bu konuda şikayetçi, yani oyun zevkinizi aniden baltalayabilir.
Xbox dizilimi şiddetle tavsiyemdir, ben de o dizilime sahip gamepad kullanıyorum ve FH4'de tek bir sorun yaşamadım.

FH4, Xbox oyunu olduğu için kontrolleri ona göre dizayn edildi. PS tuş dizilimi ile de oynayabilirsiniz ama çeşitli programlar gerekir ki birçok kişi bu konuda şikayetçi, yani oyun zevkinizi aniden baltalayabilir.
Xbox dizilimi şiddetle tavsiyemdir, ben de o dizilime sahip gamepad kullanıyorum ve FH4'de tek bir sorun yaşamadım.

Dediğinizi anlıyorum fakat başka oyunlar da oynayacağımı söyledim, eğer FH4 de çalışmazsa PS4 dizaynlı bir kolu X360ce programıyla tekrar kullanırım onunla sıkıntı olacağını sanmıyorum. Eğer Xbox kolu daha rahat ve konforlu diyorsanız tabii ki de onu alırım, ne düşünüyorsunuz.
Ve açıkcası birçok kolun analog tuşları çapraz algılamıyormuş bu benim için önemli ona göre Xbox veya PS dizaynlı kol önerirseniz sevinirim. 200 TL bile fazla gerçekten 2. el olmasa iyi olur önerilerinizi bekliyorum.

Var mı öneriniz hocam? Ben yine kırdığım Hadron HD304'e benzer HD302 almayı düşünüyorum fiyatı çok makul fakat yorumların birinde çapraz algılamıyor diyor bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Xbox daha kullanışlı açıkçası, ben sadece FH4 oynamıyorum. Witcher, Yakuza, Skyrim, AC serisi gibi onlarca oyunu oynuyorum. Hiçbir şekilde algılamama gibi bir sorunla karşılaşmadım. PS dizaynı PC için çok iyi değil, dediğim gibi birçok kişi memnun kalmıyor. Özellikle 3. parti programlar ile uğraş dur insanı bayıyor, ama Xbox kolunu taktığınız zaman anında tanıyor ve kullanıyorsunuz. Karar size kalmış, yine de ben iki taraf için de önerimi yapayım.

PS dizayn;
MF Product Strike 0269 PS4 Oyun Kolu Siyah
(Yorumlara bakarsak PC ile kullanılabiliyormuş, uygun fiyatlı olması dikkatimi çekti)

Xbox dizayn;

Bütçe artarsa;

Ben sizin yerinizde olsam bütçemi arttırıp iyi bir gamepad alırdım, normalde Trust Bosi GXT 590 önerecektim, kendim de kullanıyorum ve 249 TL'ye almıştım. Lakin malum virüsten ötürü stoklar çok hızlı bir şekilde tükendi :( O yüzden Monster Pusat Pro iyi bir tercih olur, tabii bütçe ile alakalı bir durum.

Xbox daha kullanışlı açıkçası, ben sadece FH4 oynamıyorum. Witcher, yakuza, Skyrim, AC serisi gibi onlarca oyunu oynuyorum. Hiçbir şekilde algılamama gibi bir sorunla karşılaşmadım. PS dizaynı PC için çok iyi değil, dediğim gibi birçok kişi memnun kalmıyor. Özellikle 3. parti programlar ile uğraş dur insanı bayıyor, ama Xbox kolunu taktığınız zaman anında tanıyor ve kullanıyorsunuz. Karar size kalmış, yine de ben iki taraf için de önerimi yapayım.

PS dizayn;
MF Product Strike 0269 PS4 Oyun Kolu Siyah
(Yorumlara bakarsak PC ile kullanılabiliyormuş, uygun fiyatlı olması dikkatimi çekti)

Xbox dizayn;

Bütçe artarsa;

Ben sizin yerinizde olsam bütçemi arttırıp iyi bir gamepad alırdım, normalde Trust bosi gxt 590 önerecektim, kendim de kullanıyorum ve 249 TL'ye almıştım. Lakin malum virüsten ötürü stoklar çok hızlı bir şekilde tükendi :( o yüzden Monster Pusat Pro iyi bir tercih olur, tabii bütçe ile alakalı bir durum.

Hocam ben de Monster Pusat Pro'ya baktım fakat birçok kişi küçük olduğunu söyledi hadi onu geçtim alışırım diyelim, şarj süresi ne kadar istediğim zaman kablolu kullanabiliyor muyum? Çünkü masaüstü PC'mde Bluetooth özelliği yok ve 50 TL gibi bir fiyata adaptör almak istemiyorum.
Karfurda 200 TL'ye F310 var.

Değerlendireceğim teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı