200 TL'ye I7 8700 için Soğutucu Önerisi

Batuhan A.

Megapat
Makaleler
26
Yer
İstanbul
Hepsiburada’daki indirimlerle i7 8700 sipariş verdim ve bir de yanına işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Amacım Turbo Boost özelliğinden tam anlamıyla yararlanabilmek, yani sıcaklık yüzünden bir performans kaybı istemiyorum. Bütçem maksimum 200 TL’dir. Üstünü önermezseniz sevinirim, kartımda limit kalmadı. AliExpress gibi yerlerden önermezseniz memnun olurum.

Kasam: Zalman R1, 160mm’ye kadar destek sunuyor.

Hepsiburada’daki indirimlerle i7 8700 sipariş verdim ve bir de yanına işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Amacım Turbo Boost özelliğinden tam anlamıyla yararlanabilmek, yani sıcaklık yüzünden bir performans kaybı istemiyorum. Bütçem maksimum 200 TL’dir. Üstünü önermezseniz sevinirim, kartımda limit kalmadı. AliExpress gibi yerlerden önermezseniz memnun olurum.

Kasam: Zalman R1, 160mm’ye kadar destek sunuyor.
Bende sipariş verdim :D Bayağı araştırdım Hyper 212 seviyelerinde beyaz bir soğutucu arıyordum, şunu sipariş verdim. Bazı videolara bakarak iyi bir performansı olacağını düşünüyorum.
2018-07-18 19_21_28-Deep Cool Gammaxx 400 White 120x25mm CPU Fan - Opera.png

200 TL limitinde olan modeller şu an için çok sınırlı. Şu model var önerebileceğim: FSP Windale 4 AC401 120mm INTEL/AMD İşlemci soğutucusu - inventus

i7 6700K'yı hız aşırtmasız halde iken stres testinde 70 derecenin altında tutmayı başarabilen ve fiyatına göre gayet kaliteli bir ürün.

@Oblivion'un önerdiği model de güzel. Çok detaylı incelemedim ama Deep Cool ürünleri gayet kalitelidir.

Bir ekleme daha yapayım alternatif olarak; bulabildiğiniz en uygun fiyatlı satıcıdan Cooler Master Hyper T4 alıp, kalan bütçe ile yanına orta halli ek bir fan daha takıp rahatınıza bakabilirsiniz. Bütçe 250-300 bandında olsa elimiz çok rahatlar ama bu seviyede yurt içindeki en iyi seçenekler bunlar gibi duruyor. T4'ün tek eksi yanı montajının mandallı olması.

Son düzenleme:
PH-TC14PE maalesef kasama sığmıyor, biraz yüksek bir soğutucu.

Beklentim tüm çekirdekler turbo boost hızına çıktığında 80 derecenin üstünü görmemesi, Intel'in stok soğutucusuyla turbo boost hızına yaklaşamayacağını biliyorum.

Hepinize yardımlarınız için teşekkürler daha cazip bir fikir gelmezse markaya olan güvenimden dolayı FSP'yi alacağım.

Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz bu ürünü önerebiliriz. Uzun süre size yetercektir.

Masterair MA410P
124 TL artırmak biraz olmuyor ama yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.

Güncelleme: Bütçe 250 TL'ye çıkmıştır, ek öneriler varsa bekliyorum. Yoksa bu akşam FSP Windale 4'ün siparişini vereceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı