2000-2500 TL Android Telefon Tavsiyesi

Tanıdıklarıyla telefon görüşmesi yapacak, 2 mesaj atacak, 2 yemek tarifine bakacak, çocuğuna YouTube'dan çizgi film açacak birinden bahsediyoruz.

Sizce de o Süper AMOLED ekran gerekli mi? Kaldı ki benim bildiğim M21'de de var.
90 Hz ekran gerekli mi? Diğerleri gerekli mi?
Uçak uçurmayacak. Bunu idrak etmek bu kadar zor mu? Siz cebinizde PUBG Mobile oynayacak bir canavar taşımak istiyor olabilirsiniz, herkes siz değil.

Gerekli olsa da olmasa da, neden Türkiye'de yaşıyorsunuz? Norveç havası daha güzel. Orası daha bir 90 Hz, neden oraya gitmiyorsunuz. Maaşınızı biraz daha artırıp gidebilirsiniz.
Norveç soğuk diyenlere aldırış etmeyin. YouTube üzerinden sauna videolarına bakabilirsiniz, gayet sıcak.
Hafif bir hükumete sahip. Uzun ömürlü olmanızda sıkıntı çıkarmayacaktır.
Hükumetin izlediği politikalar ve refah seviyesi sayesinde elektrikli araçlara geçiliyor. İleride gelişecek teknoloji sayesinde hızlı şarj desteği ile 1 saatte şarj edip tek şarj ile ülkeyi enlemesine bir uçtan bir uca gezebilirsiniz.

Bunların hepsini bütçenizi artırarak yapabilirsiniz.
Hocam kendi adınıza 3. ağızdan mı konuşuyorsunuz yoksa başkasından mı bahsediyorsunuz anlamadım. Dedikleriniz de haklısınız ama.
Şu ikisinin de kamerası fena değil.

Hocam kendi adınıza 3. ağızdan mı konuşuyorsunuz yoksa başkasından mı bahsediyorsunuz, anlamadım.
Telefon bana alınmayacak. Başkasına. Kaldı ki benim gereksinimlerim de pek farklı değil. Karşılaştırma sitelerinde güce göre kullandığım telefon ile kafa kafaya M21.

Bütçenizi artırıp Realme 7 alın derim.
Bütçenizi az daha artırıp S21 Ultra alın derim.
Biraz daha artırıp Samsung'dan hisse alın derim.
Hatta az daha artırsak Samsung'u alırız...
  • Daha güçlü işlemci (MediaTek ısınıyor diyen kişilere aldırış etmeyin, YouTube üzerindeki karşılaştırma videolarına bakabilirsiniz).
  • IMX682 kamera sensörüne sahip.
  • 90 Hz bir ekrana sahip.
  • Hafif bir yazılıma sahip, uzun kullanımda sorun çıkarmayacaktır.
  • 30W hızlı şarj desteği sayesinde 1 saat içerisinde tam şarj olabiliyor.

İyi güzel tamam da yemek videosu izleyecek adama bunları ne yapacak?

Bu iki FİFA atacak adama PS5 alın şu özellikler daha iyi demek gibi bir şey.

Tanıdıklarıyla telefon görüşmesi yapacak, 2 mesaj atacak, 2 yemek tarifine bakacak, çocuğuna YouTube'dan çizgi film açacak birinden bahsediyoruz.
Ben sadece tavsiyede bulundum, dinleyip dinlememek alacak kişiye kalmıştır.
Sizce de o Süper AMOLED ekran gerekli mi?
Batarya tüketimi olarak daha performanslıdır, YouTube üzerinden bir video bile açsanız LCD'den ile olan farkını, daha iyi bir renge sahip olduğunu görebilirsiniz. Günlük kullanımda her türlü etkiler. Evet, Samsung Galaxy M21'de de var ama sırf ekrandan dolayı daha güçlü işlemci, hızlı şarj ve kameradan feragat etmek ne kadar mantıklı sizce?
Telefonda benim bilmediğim başka şeyler de mi var?

Sizce de o Süper AMOLED ekran gerekli mi? Kaldı ki benim bildiğim M21'de de var.
Uçak uçurmayacak. Bunu idrak etmek bu kadar zor mu? Siz cebinizde PUBG Mobile oynayacak bir canavar taşımak istiyor olabilirsiniz, herkes siz değil.
İşlemci sadece oyun performansından ibaret değil, ömrünü, günlük kullanımdaki hızını, kamera ile çekilen fotoğrafın performansını bile etkileyen faktörlerden birisidir.
Norveç soğuk diyenlere aldırış etmeyin. YouTube üzerinden sauna videolarına bakabilirsiniz, gayet sıcak.
Benim demek istediğim bazı kişilerin eski bir MediaTek işlemci kullanıp hepsini kötü (ısınıyor) sanması, o yüzden öyle söylemiştim.
Bunların hepsini bütçenizi artırarak yapabilirsiniz.
Orası size kalmış, kimseye zorla bütçesini artırıp bu cihazı alın falan demiyorum. Sadece önünüze tavsiye sunuyorum, beni dinleyip dinlememek tamamen size kalmış bir şey, bütçenizi yaklaşık 300 TL daha artırıp çok daha iyi (tahminen daha uzun ömürlü olacak) bir cihaz alabiliyorsunuz. Bunu yazımda da belirtmiştim zaten, bütçe artırma gibi bir imkanınız yoksa veya istemiyorsanız Samsung Galaxy M21 alabilirsiniz.
Bütçe artırma imkanınız varsa Samsung Galaxy M21 bakmayın.

Bütçenizi az daha artırıp S21 Ultra alın derim.
Biraz daha artırıp Samsung'dan hisse alın derim.
Hatta az daha artırsak Samsung'u alırız...

İyi güzel tamam da yemek videosu izleyecek adama bunları ne yapacak?

Bu iki FIFA atacak adama PS5 alın şu özellikler daha iyi demek gibi bir şey.
Bütçe 2.500 TL, Realme 7 ise 2.800 TL bandında satılıyor, aralarında 300 TL bir fark var. Böyle dalga geçmenize falan gerek yok.

Söylemiş olduklarım kamera performansı, ömrünü, şarjını belirtiyor, bunlar da cihazın kullanıcıya günlük kullanımdaki sağlamış olduğu rahatlığı artırır veya azaltır.

Son düzenleme:
@Shenzhenn hocam Realme 7 övmeniz biraz gereksiz olmuş. Günlük kullanıcı için M21 daha mantıklı.
Sanırım demek istediğimi anlatamadım (tekrara düştüğümün farkındayım ama anlaşılmadığım sürece devam edecektir). Ben Samsung Galaxy M21 alınmaz falan demedim, bütçe artırma imkanını varsa Realme 7 daha iyi bir seçenek olacaktır.
Oyun oynama vb. performanslı işler yapılmayacak. Tercihen Samsung istiyor ama öneri olarak diğer markalara da açığım. Temel telefon özellikleri, kamera, depolama, pil ömrü gibi özellikleri kabaca eşit kullanacak.
İşlemcinin sadece oyun amaçlı kullanılmadığını senin de bildiğinden eminim. Kamera olarak da Realme 7 daha iyi diye biliyorum, açıkladığım sebeplerde başka ne olması gerekiyor onu da açıklayabilirsiniz.
  • Daha güçlü işlemci (MediaTek ısınıyor diyen kişilere aldırış etmeyin, YouTube üzerindeki karşılaştırma videolarına bakabilirsiniz).
  • IMX682 kamera sensörüne sahip.
  • 90 Hz bir ekrana sahip.
  • Hafif bir yazılıma sahip, uzun kullanımda sorun çıkarmayacaktır.
  • 30W hızlı şarj desteği sayesinde 1 saat içerisinde tam şarj olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı