2000-3000 TL arası monitör dahil sistem toplama

Bütçe
2000-3000 TL
Merhaba. Kazıklanarak aldığım iğrenç bir laptopum var. Mesela arkadaşlarımın bilgisayarı açarken benim açamıyor. Fazla yüksek bir durumum yok. GTA 5, Fortnite gibi çoğu oyunu sıkıntısız kaldırabilecek ve CD-ROM bulunan 2000-3000 TL arası bir sistem toplamama yardım eder misiniz?
Ryzen 3 serisi ve RX 560 4 gb ile bir sistem kurmanı tavsiye ederim ama ne yapıp et b450 anakart al a320 alma.
İntelde ise pentium tavsiye etmem min. i3 9100f ve ya 10100f almalısın.
RX 560 ise 2. el olursa tasarruf etmiş olursun ama 870 iralara sıfırları mevcut.
Seçim sana kalmiş uyguna bulursan gtx 9xx serisindende bir ekran kartı işini görür.

Bilgim olmadığından sormak istiyorum APU sistemler de ekran kartı olmadığı için oyunlar da ne gibi problemler yaşatır?
Sorun yaşatmaz. Tek kanal RAM kullanıldığı zaman performansları düşüyor sadece.

Neresi kotu? Monitör dahil diyor?
Kasanın fiyatına Zalman ZM T6 var, daha iyi bir ürün.
Attığınız RX 550 ile Vega 8'in performansı aynı. Hatta attığınız RX 550, handikaplı 64 bit model, yani APU'dan daha da kötü.
RAM özelliklerine göre gereksiz pahalı.
Keza anakart da.

Başka konularda kötü öneriler yaptığınızı gördüm. Lütfen daha detaylı araştırma yapıp önerilerinizi yapın :3

Attığınız RX 550 ile Vega 8'in performansı aynı. Hatta attığınız RX 550, handikaplı 64 Bit model, yani APU'dan daha da kötü.
Keza anakart da.

Başka konularda kötü öneriler yaptığınızı gördüm. Lütfen daha detaylı araştırma yapıp önerilerinizi yapın: 3.

Benim ekran kartımda RX 550 64 Bit güncel oyun testlerinde GT 1030'dan daha iyi ve ekleme yapayım RX 550'ler arasında en yüksek MHz değerine sahip 1206 MHz tabii ki uçurum farklar yok ama Vega 8 ile kıyaslanamaz oyunlarda.
APU sistemide toplayacaksanız size yüksek MHz değerine sahip 16 GB RAM tavsiye ederim çünkü 8 kullanırsanız size 6 GB RAM yetmeyecektir.
Kesinlikle APU sistemindede RAM'ler çift kanal kullanılmalı.

Attığınız RX 550 ile Vega 8'in performansı aynı. Hatta attığınız RX 550, handikaplı 64 Bit model, yani APU'dan daha da kötü.
Keza anakart da.

Başka konularda kötü öneriler yaptığınızı gördüm. Lütfen daha detaylı araştırma yapıp önerilerinizi yapın: 3

Burada hakli olabilirsiniz ama diger konularda kotu oneriler yapmadim :).

Yeni konular

Geri
Yukarı