2000-3000 TL telefon önerisi

Hocam gerekli bir neden sunduktan sonra kimse sizi linç edemez. MIUI iyi diye gezinen insanları da pek kafaya takmamak gerek.

P40 Lite 1080p 30 FPS video çekebilmesi ve Google servisleri dışında çok güzel bir cihazdır.
Performansı arasında epey bir fark olmayan 90 Hz ekranı ve Google servisleri ile Realme 7 bakılabilir.
Aslında hocam benim Realme 7'de gördüğüm tek eksik işlemcisi, MediaTek rakiplerine göre daha hızlı ve fazla ısınan bir işlemci fakat böyle olunca da elbette daha ucuza geliyor. Bu da bi' tercih aslında, çünkü insanlar misal Snapdragon'un o kadar parayı hak etmediğini düşünebilirler.

Aslında hocam benim Realme 7'de gördüğüm tek eksik işlemcisi, MediaTek rakiplerine göre daha hızlı ve fazla ısınan bir işlemci fakat böyle olunca da elbette daha ucuza geliyor. Bu da bi' tercih aslında, çünkü insanlar misal Snapdragon'un o kadar parayı hak etmediğini düşünebilirler.

Hocam nm ye bakarak konuşursak G95'in GPU'sunun nm si düşük diye biliyorum ben. Bana birazcık daha oyunlara kayan bir telefon gibi geldi zaten. Uzun süreli kullanımda eğer ki çok oyun oynanmayacaksa ROM atılmış X3 NFC daha iyi olur zaten.

Hocam nm ye bakarak konuşursak G95'in GPU'sunun nm si düşük diye biliyorum ben. Bana birazcık daha oyunlara kayan bir telefon gibi geldi zaten. Uzun süreli kullanımda eğer ki çok oyun oynanmayacaksa ROM atılmış X3 NFC daha iyi olur zaten.
Bundan bahsediyorum, antutu versiyonlar farklı ama içerikler aynı hocam. Puan önemsiz önemli olan ısı artışı, Nova 7i'yi ben yaptım bu arada.

Görselleri unutmuşum :D

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210505_141839.jpg
    Screenshot_20210505_141839.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20210503_051631_com.antutu.ABenchMark.jpg
    Screenshot_20210503_051631_com.antutu.ABenchMark.jpg
    46,1 KB · Görüntüleme: 24
Samsung Galaxy A31 kullanıcısıyım, her ne kadar işlemcisi segmentine göre düşük olsa da bence gayet iyi bir telefon. Ben de oyun delisiyimdir ve oynadığım oyunlar arasında Wild Rift, MLBB, PUBG ve Call of Duty de var ve hepsini de bana sorunsuz oynattı bu telefon bir gün boyunca. 4 farklı da kamerası var ve güzel çekim fırsatı sunuyorlar size. 5000 mAh batarya ve 16 Watt'lık şarj desteğiyle gayet iyi bir telefon. O yüzden önerimdir. Poco X3 NFC gibi modeller de beklentilerinizi karşılar fakat yazılım sorunları var diyorlar o yüzden emin de değilim açıkçası. Redmi Note 8 Pro ve Realme 7 alabilirsiniz fakat M31s bana sorarsanız hepsini ezer geçer.

Samsung Galaxy A31 kullanıcısıyım, her ne kadar işlemcisi segmentine göre düşük olsa da bence gayet iyi bir telefon. Ben de oyun delisiyimdir ve oynadığım oyunlar arasında Wild Rift, MLBB, PUBG ve Call of Duty de var ve hepsini de bana sorunsuz oynattı bu telefon bir gün boyunca. 4 farklı da kamerası var ve güzel çekim fırsatı sunuyorlar size. 5000 mAh batarya ve 16 Watt'lık şarj desteğiyle gayet iyi bir telefon. O yüzden önerimdir. Poco X3 NFC gibi modeller de beklentilerinizi karşılar fakat yazılım sorunları var diyorlar o yüzden emin de değilim açıkçası. Redmi Note 8 Pro ve Realme 7 alabilirsiniz fakat M31s bana sorarsanız hepsini ezer geçer.
Poco ile Redmi aynı markaya ait 2 telefon, yani ikisinin de yazılımı aynı. Yazılım sorunları şu şekilde oluyor: mesela bildirim çubuğunu kaydırdıktan sonra ayarlar simgesine 2 defa tıklaman gerekiyor gibi gibi.

POCO ile Redmi aynı markaya ait 2 telefon, yani ikisinin de yazılımı aynı. Yazılım sorunları şu şekilde oluyor: Mesela bildirim çubuğunu kaydırdıktan sonra ayarlar simgesine 2 defa tıklaman gerekiyor gibi gibi.

Hocam yazılım sorunları çok büyükte olabiliyor.

Bu tür sıkıntılar olmasa bile MIUI genel anlamda kötü. Küçük hatalar ile karşılaşılmasa bile kötü.

Hocam yazılım sorunları çok büyükte olabiliyor.
Hocam eskiden kendim yaşadığım bi' sorunla örnek vermek istediğim için öyle yazdım, elbette dediğiniz gibi büyük sorunlar olabilir. Mesela kasma, donma ve kendi kendine kapanıp açılma gibi sorunlarla karşılaşan bir çok insan var.

Kusura bakmayın öncelikle son haftam çok yoğun geçti takip edemedim konuyu. P40 Lite - M31s ve Realme 7 arasında kaldım son olarak.

Güzelinden bir toparlayıp siz olsanız hangisini tercih ederdiniz söyleyebilir misiniz?
Teşekkürler ve şu anda Redmi 7A kullanıyorum MIUI gerçekten sıkıntılı o yüzden POCO X3 NFC'den biraz tereddüt ediyorum.

Kusura bakmayın öncelikle son haftam çok yoğun geçti takip edemedim konuyu. P40 Lite - M31s ve Realme 7 arasında kaldım son olarak.

Güzelinden bir toparlayıp siz olsanız hangisini tercih ederdiniz söyleyebilir misiniz?
Teşekkürler ve şu anda Redmi 7A kullanıyorum MIUI gerçekten sıkıntılı o yüzden POCO X3 NFC'den biraz tereddüt ediyorum.
Hocam isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre bir şey diyebiliriz.

Geri
Yukarı