2000-3000 TL'ye 700-800W, F/P PSU önerisi

Bütçe
2000 - 3000
İlk defa kasam olduğu için ney neyin sesidir hiç bilmiyorum. Arada yüke girdiğinde sanki kısık sesli elektrik süpürgesi gibi biraz uğulduyor sonra susuyor.

Hocam dinledim, PSU gayet sessiz, ses anakart'tan geliyor.

Veya kasa fanlarından, ama PSU veya GPU değil.

İşlemci soğutucusu olabilir. Ben anladım demek istediğinizi sanırım.

Program çalıştırdığınızda da o sesi alıyorsanız işlemci anlık ısındığı için fanları daha hızlı döndürmeye başlıyor. Sonra eski sıcaklığına dönünce fanlar eski haline dönüyor. Bu beni de gıcık ediyordu ve BIOS'a girip fan ayarlaması yaptım sıcaklığına göre. O şekilde çözdüm.

İşlemci soğutucusu olabilir. Ben anladım demek istediğinizi sanırım.

Program çalıştırdığınızda da o sesi alıyorsanız işlemci anlık ısındığı için fanları daha hızlı döndürmeye başlıyor. Sonra eski sıcaklığına dönünce fanlar eski haline dönüyor. Bu beni de gıcık ediyordu ve BIOS'a girip fan ayarlaması yaptım sıcaklığına göre. O şekilde çözdüm.
Tam olarak o şekilde hocam. Şimdi chrome açtım ve ses 2sn uğuldadı sustu.

Çok rahatsız değil ancak olmaması gereken bir şey mi diye merak ettim.

Rica ederim. Kronik sorunu yok. Şansınıza bobin gürültüsü denk gelebilir. O da her PSU'da başımıza gelebilen zararsız bir konu. Sesi insanı gıcık edebiliyor o kadar.

750W bile çok fazla zaten sistem için. Direkt C750 alın.

O zaman sipariş veriyorum. Bir de @Barborossa arkadaşın paylaştığı PSU da bütçeme uyar ikisi arasında seçim yapsam hangisini önerirsiniz?

O zaman sipariş veriyorum. Bir de @Barborossa arkadaşın paylaştığı PSU da bütçeme uyar ikisi arasında seçim yapsam hangisini önerirsiniz?

C750. G800'ün Gold olmasına bakmayın kaliteli bir ürün değil ve fiyatının ürünü de değil. PSU seçerken sertifikaya bakmayın hiç.

Cooler Master, giriş ve orta segment çoğu modelinde hayal kırıklığı maalesef. Üst modelleri epey kaliteli ama 5000 TL civarlarından başlıyor onlar da.

C750. G800'ün Gold olmasına bakmayın kaliteli bir ürün değil ve fiyatının ürünü de değil. PSU seçerken sertifikaya bakmayın hiç.

Cooler Master, giriş ve orta segment çoğu modelinde hayal kırıklığı maalesef. Üst modelleri epey kaliteli ama 5000 TL civarlarından başlıyor onlar da.

Çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim şimdi sipariş veriyorum <3

Rica ederim hayırlısı olsun şimdiden. 💁‍♀️

Sipariş verdim ama aklıma bir şey takıldı bu PSU acaba anakartıma uyumlu mu? Anakartım ASUS TUF X570 Plus.
Anakartımın CPU güç girişine baktığımda 4 + 6 pin görüyorum ama PSU açıklamasına bakınca 4+4 X2 CPU güç çıkışı olduğu yazıyor. Acil kontrol edebilir misiniz? Uyumlu değil ise iptal edebileyim.

Sipariş verdim ama aklıma bir şey takıldı bu PSU acaba anakartıma uyumlu mu? Anakartım ASUS TUF X570 Plus.
Anakartımın CPU güç girişine baktığımda 4 + 6 pin görüyorum ama PSU açıklamasına bakınca 4+4 X2 CPU güç çıkışı olduğu yazıyor. Acil kontrol edebilir misiniz? Uyumlu değil ise iptal edebileyim.

Pardon 8+4 pin girişi varmış uyumlu olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı