2000-3500TL arası oyuncu kulaklığı önerisi

Bütçe
2000-3500 TL

TheRogue

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda fiyatlar daha fazla artmadan yeni bir oyuncu kulaklığı almayı planlıyorum, bütçem 2000-3500 arası. Özellik bakımından aslında çoğu oyun türünde dengeli ve oyun harici film izlerken ve müzik dinlerken beni üzmeyecek bir kulaklık olsa benim için kurtarıcı olur. Bu özellikleri karşılayan fiyat bakımından alabileceğim tek bir kulaklık buldum oda SteelSeries Arctis Prime diğer modeller genelde oyun odaklı ama film, müzik içinde idare eder gibi bir izlenim bıraktılar. Prime analog bir kulaklık olduğundan gerçek potansiyeline harici bir kaynakla ulaşıyor anladığım kadarıyla. Acer Nitro 5 AN515-54 model laptop kullanıcısıyım, bilgisayarımda hangi model ses kartı olduğunu biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Ses donanımı alanında açıkçası hiçbir bilgimde yok şu ana kadar ses aygıtlarını tak-çalıştır şeklinde kullandım en fazla EQ ayarını kurcaladım.

Gözüme çarpan modeller;
1-SteelSeries Arctis Prime | 2899 TL
2-SteelSeries Arctis Nova 3 | 2650 TL
3-HyperX Cloud 2 | 2079 TL
4-HyperX Cloud 3 | 2799 TL

Fiyat aralığımın üstünde olan ama düşünebileceğim modeller;
1-Logitech G PRO X kablolu | 4419 TL
2-SteelSeries Arctis 7X+ | 4299 TL

İlk başlarda Cloud serisine çok yakındım ancak okuduğum eleştiriler beni biraz uzaklaştırdı, temel olarak firma değişimi sebebiyle yeni sürümlerde kalite düşüşü ve yazılımının yetersiz olduğunu söyleyen eleştiriler. Buna karşın iyi yorumlarda oldukça fazla o yüzden listemde tuttum yılların markası açıkçası ne kadar kötü olabilir gibi düşünüyorum bir yandan ama tek atışlık bir bütçem olduğundan çekiniyorum.

Şu an beni en fazla cezbeden model SteelSeries Arctis Prime Hi-Fi bir kulaklık ve ses kalitesi olarak çok övülüyor, dengeli performansı sayesinde beni üzmez diye düşünüyorum ama çekincem ses kartımın yetersiz kalması. Ek olarak Prime modeli SteelSeries Engine ile 3.5mm girişli olması sebebiyle uyumlu değil galiba ancak Sonar çıktıktan sonra program üzerinden ayarlama yapılabildiği hakkında birkaç yorum okudum fakat emin değilim. Kullanan arkadaşlar varsa Sonar kullanılıp kullanılamadığını ve kulaklığın genel performansı hakkında bilgilendirirlerse sevinirim. Ek olarak 3.5mm girişli olması USB girişli olmasına göre ses kalitesi anlamında nasıl etkiler ve harici ses kartı ne derecede gereklidir?

Logitech G PRO X ilk çıktığı günden beri gönlümde olan ancak almaya fırsatım olmayan, ne zaman almaya kalksam zam yiyen ve yakın zamanda yine zamlanan bir kulaklık. Fiyatı düşündürücü sizce değer mi?

Referans olabilmesi açısından Corsair Void Elite 7.1 Kablolu modeli önceki kulaklığımdı eğer bu modellerden birisini kullandıysanız ve Corsair Void Elite tecrübeniz varsa genel olarak kıyaslayabilirseniz kafamda ses kaliteleri anlamında bir fikir oluşabilir. Okuyan ve cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Ek önerilere açığım.

Son düzenleme:
Ben bu bütçede HyperX Cloud 3 aldım. Daha gelmedi ama ben de çok araştırmıştım.
Geldiğinde yorumlarınızı bekliyorum. Ek olarak şöyle bir tartışmaya rastladım alırım diye kaydettim burada yapılan EQ ayarlarını deneyip flat haline göre karşılaştırırsanız sevinirim hem belki sizinde işinize yarar. Konuda kablolu versiyonu içinde ayarlar mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Cloud Alpha kullandım şundan 3-4 yıl önce yaklaşık 2 yıl da kullandım Cloud 2'nin bir üstü, o zamanlar çok öneriliyordu bana kalırsa çok da abartılıyordu. Güzel kulaklık mı? Evet, fakat herkesin yere GO'ye sığdıramadı kulaklık bence gereksiz abartılıyor. Şu anda da Arctis Prime kullanıyorum G6 ses kartı ile bence Alpha'nın ve Cloud 2'nin çok üstünde bir kulaklık, ama ses kartı şart gereken performansı almak için.

Eğer kablosuz kulaklık kullanma gibi bir düşüncen yoksa kesinlikle bir ses kartı alıp Prime alabilirsin daha sonradan da kulaklık güncelledikçe ses kartı olmanın avantajını bolca görürsün.

Ben Cloud Alpha kullandım şundan 3-4 yıl önce yaklaşık 2 yıl da kullandım Cloud 2'nin bir üstü, o zamanlar çok öneriliyordu bana kalırsa çok da abartılıyordu. Güzel kulaklık mı? Evet, fakat herkesin yere GO'ye sığdıramadı kulaklık bence gereksiz abartılıyor. Şu anda da Arctis Prime kullanıyorum G6 ses kartı ile bence Alpha'nın ve Cloud 2'nin çok üstünde bir kulaklık, ama ses kartı şart gereken performansı almak için.

Eğer kablosuz kulaklık kullanma gibi bir düşüncen yoksa kesinlikle bir ses kartı alıp Prime alabilirsin daha sonradan da kulaklık güncelledikçe ses kartı olmanın avantajını bolca görürsün.
Şuan kulaklık seçimi konusunda inanılmaz derecede seçenekler arasında kaybolmuş vaziyetteyim. Prime hakkında aklıma takılan bazı sorular şunlar vaktinizi ayırıp cevaplarsanız beni bir kaosun içerisinden çekebilirsiniz ve inanın buna çok sevinirim;

- Creative Sound Blaster G3 + SteelSeries Prime kombinasyonu sizce nasıl performans verir, donanım haber videosunda övüldüğü kadar var mı?

- Kulaklığın sürücülerle bağlantı noktasının tek taraflı olması hakkında birçok olumsuz yorum okudum, bir süre sonra yuvasından çıkıyormuş. Kulaklığı ne zamandır kullanıyorsunuz ve buna bağlı olarak bir gevşeme ya da benzeri olumsuz bir durum yaşadınız mı o noktada?

- Kulaklığın genel konforundan memnun musunuz? Özellikle kafa bandı kısmının konforunu merak ediyorum, kafadan kayma vs. oluyor mu?

- Sonar uygulamasını ne derece kullanabiliyorsunuz, Eq vs. yapılabiliyor mu? Galiba Creative Labsinde uygulaması var hangisini tavsiye edersiniz?

- Son olarak tabii ses kartı ile olay farklı bir boyuta gidiyor ancak o zaman bütçede farklı yerlere gidiyor g3 ile birlikte yaklaşık 3600 TL civarına yaklaşıyor. Aklımda olan diğer seçenekler 3449 TL civarına Razer Barracuda X 2022(Kablosuz), Razer Blackshark V2 Special Edition 2649 TL, SteelSeries Nova 3 2649 TL. Bu seçeneklerle kıyasladığınızda ne tavsiye edersiniz.

Son düzenleme:
1- Öncelikle G3 ile Prime sanırım yeteri kadar besler ve memnun kalırsınız, evet övüldüğü kadar güzel bir kulaklık.

2- Ne kadar oldu alalı bilmiyorum ama uzun süre oldu ve bir gevşeme yaşamadım, üstelik sürekli konumundan dolayı benim koltuğumun koluna takılıp duruyor çekiştiriyor ben kalkınca o kadar esnemeye rağmen hiçbir gevşeme yok sorun yaşayacağınızı sanmam.

3- Konfor konusunda bir sorun yaşamadım bant da beni rahatsız etmiyor esnek, istersen gevşetebiliyorsun tek sorunu deri olduğundan sıcak tutuyor diyebilirim (her deri gibi).

4- Bende Razer ekipmanlar var ondan Sonar uygulamasını indirme gereği duymadım Creative ses kartı olduğu için gerektiğinde ondan müdahale ediyorum çok bir EQ ayarı yapma gereği duymadım ses dengesini sevdim.

5- Dediğim gibi öncelikle kablolu mu istiyorsunuz kablosuz mu ona karar vermeniz lazım. Bende bazen kablodan sıkılıp alsam mı kablosuz diyorum ama sonra ses kalitesini yakalayamayacağımı bildiğim için vazgeçiyorum bir nevi attan inmeye benziyor. Ama piyasadaki çoğu USB girişli kulaklığı tabiri caiz ise tokatlar geçer G3 ve Prime ikilisi.

Ben bu bütçede HyperX Cloud 3 aldım. Daha gelmedi ama ben de çok araştırmıştım.
Geldi mi kulaklığınız? Bende aldımda dün ulaştı elime, maximum verim almaya çalışıyorum ama bir türlü oturtamadım ayarları, Çoğunlukla pubg oynuyorum ve ayak sesleri çok baskılanmış gibi geliyor. Silah sesleri kadar net değiller

Son düzenleme:
Geldi mi kulaklığınız? Bende aldımda dün ulaştı elime, maximum verim almaya çalışıyorum ama bir türlü oturtamadım ayarları, çoğunlukla PUBG oynuyorum ve ayak sesleri çok baskılanmış gibi geliyor. Silah sesleri kadar net değiller.

Oyunla alakalı olabilir mi acaba? Ben daha deneme fırsatı bulamadım. Ama en kısa zamanda deneyip buraya yazarım. Bence bu fiyata iyidir, Corsair HS80 ve SS Nova 3 mü ne vardı. Bunlardan iyi olacağını düşünüyorum. Corsair alacaktım ben kafayı biraz ağrtıyor yorumlarını okuyunca vazgeçmiştim. SS ise görüntüsü küçük geldi bu yüzden en iyi seçenek Cloud 3 diye düşündüm.

Merhaba, yakın zamanda fiyatlar daha fazla artmadan yeni bir oyuncu kulaklığı almayı planlıyorum, bütçem 2000-3500 arası. Özellik bakımından aslında çoğu oyun türünde dengeli ve oyun harici film izlerken ve müzik dinlerken beni üzmeyecek bir kulaklık olsa benim için kurtarıcı olur. Bu özellikleri karşılayan fiyat bakımından alabileceğim tek bir kulaklık buldum oda SteelSeries Arctis Prime diğer modeller genelde oyun odaklı ama film, müzik içinde idare eder gibi bir izlenim bıraktılar. Prime analog bir kulaklık olduğundan gerçek potansiyeline harici bir kaynakla ulaşıyor anladığım kadarıyla. Acer Nitro 5 AN515-54 model laptop kullanıcısıyım, bilgisayarımda hangi model ses kartı olduğunu biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Ses donanımı alanında açıkçası hiçbir bilgimde yok şu ana kadar ses aygıtlarını tak-çalıştır şeklinde kullandım en fazla EQ ayarını kurcaladım.

gözüme çarpan modeller;
1-SteelSeries Arctis Prime | 2899 TL.
2-SteelSeries Arctis Nova 3 | 2650 TL.
3-HyperX Cloud 2 | 2079 TL.
4-HyperX Cloud 3 | 2799 TL.

fiyat aralığımın üstünde olan ama düşünebileceğim modeller;
1-Logitech G PRO X kablolu | 4419 TL.
2-SteelSeries Arctis 7X+ | 4299 TL.

İlk başlarda Cloud serisine çok yakındım ancak okuduğum eleştiriler beni biraz uzaklaştırdı, temel olarak firma değişimi sebebiyle yeni sürümlerde kalite düşüşü ve yazılımının yetersiz olduğunu söyleyen eleştiriler. Buna karşın iyi yorumlarda oldukça fazla o yüzden listemde tuttum yılların markası açıkçası ne kadar kötü olabilir gibi düşünüyorum bir yandan ama tek atışlık bir bütçem olduğundan çekiniyorum.

Şu an beni en fazla cezbeden model SteelSeries Arctis Prime Hi-Fi bir kulaklık ve ses kalitesi olarak çok övülüyor, dengeli performansı sayesinde beni üzmez diye düşünüyorum ama çekincem ses kartımın yetersiz kalması. Ek olarak Prime modeli SteelSeries Engine ile 3.5mm girişli olması sebebiyle uyumlu değil galiba ancak sonar çıktıktan sonra program üzerinden ayarlama yapılabildiği hakkında birkaç yorum okudum fakat emin değilim. Kullanan arkadaşlar varsa sonar kullanılıp kullanılamadığını ve kulaklığın genel performansı hakkında bilgilendirirlerse sevinirim. Ek olarak 3.5mm girişli olması USB girişli olmasına göre ses kalitesi anlamında nasıl etkiler ve harici ses kartı ne derecede gereklidir?

Logitech G PRO X ilk çıktığı günden beri gönlümde olan ancak almaya fırsatım olmayan, ne zaman almaya kalksam zam yiyen ve yakın zamanda yine zamlanan bir kulaklık. Fiyatı düşündürücü sizce değer mi?

Referans olabilmesi açısından Corsair Void Elite 7.1 kablolu modeli önceki kulaklığımdı eğer bu modellerden birisini kullandıysanız ve Corsair Void Elite tecrübeniz varsa genel olarak kıyaslayabilirseniz kafamda ses kaliteleri anlamında bir fikir oluşabilir. Okuyan ve cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Ek önerilere açığım.

Logitech G PRO X kablolusu sizi üzmez oyunlarda bayağı iyi müziklerdede efsane bir kulaklık ama ben ses kasarken kulak içi tercih ediyorum. Kulak içi her açıdan bayağı iyi oluyor.

Oyunla alakalı olabilir mi acaba? Ben daha deneme fırsatı bulamadım. Ama en kısa zamanda deneyip buraya yazarım. Bence bu fiyata iyidir, Corsair HS80 ve SS Nova 3 mü ne vardı. Bunlardan iyi olacağını düşünüyorum. Corsair alacaktım ben kafayı biraz ağrtıyor yorumlarını okuyunca vazgeçmiştim. SS ise görüntüsü küçük geldi bu yüzden en iyi seçenek Cloud 3 diye düşündüm.
Tabi oyunlada alakalı olabilirde şöyle söyliyeyim yaklaşık 6 7 yıldır falan logitech g933 kullanıyorum. Aslında hala kullanabilirimde mikrofonu sorunlu ve biraz ağır bi kulaklık neyse yani 9 10 yıl önce çıkmış bir kulaklık bile 1 2 ayarla aynı sesi veriyor. He derseniz cs valo falan zaten bu oyunlarda daha düşük seviye kulaklıklar bile gayet net duyuruyor yani Pubg ve R6 gibi oyunlarda bir fark olmayacaksa neden bu kulaklığı alalım ki?

Not: Kulaklığı kötülemiyorum ben ayar yapamamışta olabilirim belkide ürün sorunlu bilmiyorum mesela yazılımında mic monitoring var internetten baktım sesinizi geri yansıtır diyor. Ama bende çalışmıyor(muhtemelen yazılımı sorunludur deyip geçtim)
Bunun yanında rahatlığı zaten iyi deri ped terletsede yapacak bişey yok. Sizi dışardan arındırdığıda doğrudur. Sesi fazla oynuyorsanız dışarı seste veriyor onuda bilgilendireyim.

Geri
Yukarı