2000 Ford Ranger Double Cab 2.5 TDCI Yokuş Çıkamıyor

Yer
East Coast
Arkadaşlar dedemin Ford Ranger 2.5 TDCI aracı var. 18 yıldır kullanıyor. Araç 2000 model. O sürerken pek bir şey anlaşılmıyor ama ben sürmeyi denediğimde azami torku 2000-2500 devirde verdiğinden yokuşları da bu şekilde çıkmaya çalışıyorum. Mesela %50-60 eğimli bir yokuşu çıkarken 5.vitesteysem illaki 3'e düşürmem gerekiyor. Acaba ben mi arabayı kullanmayı bilmiyorum yoksa öyle bir yokuşa daha düşük vites ve daha yüksek devirle mi çıkmalıyız?
Ekran Alıntısı.PNG

Baskı balatalar bitmiş olabilir

Motor hava alamıyor olabilir

Baskı balatalar bitmiş olabilir

Motor hava alamıyor olabilir
Hocam baskı balatalardan herhangi bir şüphem yok. Kalkışta olması gerektiği gibi tepki veriyor. 2'de kaldırmak mümkün olmayabilir(denemedim çünkü). Ama hava alma konusunda benim de şüphem var çünkü aracın turbo sisteminde hava filtresi sadece bir hortumdan oluşuyor gibime geldi. Hava filtresi olmasa dizel araç sonuçta, sıkıntı çıkarması gerekirdi. Dedem bu arabayı birçok tamircide yaptırdı ama biliyorsunuz ülkemizde usta sadece paraya baktığı, bir daha ben bunu nasıl buraya uğratabilirim derdinde olduğundan...
Bir de turbo hortumu önce yaptırılmış, bir de üstünde birkaç kat bant var. Çok küçük de bir çatlak görünüyor

Hocam baskı balatalardan herhangi bir şüphem yok. Kalkışta olması gerektiği gibi tepki veriyor. 2'de kaldırmak mümkün olmayabilir(denemedim çünkü). Ama hava alma konusunda benim de şüphem var çünkü aracın Turbo sisteminde hava filtresi sadece bir hortumdan oluşuyor gibime geldi. Hava filtresi olmasa dizel araç sonuçta, sıkıntı çıkarması gerekirdi. Dedem bu arabayı birçok tamircide yaptırdı ama biliyorsunuz ülkemizde usta sadece paraya baktığı, bir daha ben bunu nasıl buraya uğratabilirim derdinde olduğundan...
Bir de Turbo hortumu önce yaptırılmış, bir de üstünde birkaç kat bant var. Çok küçük de bir çatlak görünüyor.

Hocam Turbo'yu kucağa almak istemiyorsanız ve aynı şekilde aracın Turbo'dan dolayı ambeleye kalkmasını istemiyorsanız gidip kontrol ettirin.

Turbo veya hortumlardandır muhtemelen...

BeamNG'de aynı motor gücüne ve yakın ağırlığa sahip bir araç alıp deneyin bakalım sonuç ne olacak :D

Hocam baskı balatalardan herhangi bir şüphem yok. Kalkışta olması gerektiği gibi tepki veriyor. 2'de kaldırmak mümkün olmayabilir(denemedim çünkü). Ama hava alma konusunda benim de şüphem var çünkü aracın Turbo sisteminde hava filtresi sadece bir hortumdan oluşuyor gibime geldi. Hava filtresi olmasa dizel araç sonuçta, sıkıntı çıkarması gerekirdi. Dedem bu arabayı birçok tamircide yaptırdı ama biliyorsunuz ülkemizde usta sadece paraya baktığı, bir daha ben bunu nasıl buraya uğratabilirim derdinde olduğundan...
Bir de Turbo hortumu önce yaptırılmış, bir de üstünde birkaç kat bant var. Çok küçük de bir çatlak görünüyor

Hava filtresini değiştirirseniz fark ettirebilir benim aracım yokuş çıkarken bağırıyordu örneğin.

Yeni konular

Geri
Yukarı