2000 Serisi Nvidia ekran kartlarının çıkışı sonrası 1000 serisinin performansı düşecek mi?

bloudosia

Kilopat
İnternette bir sitede dolaşırken bir yerde Nvidia'nın 2xxx serisini çıkarınca 1xxx ekran kartlarının performanslarını %25-50 arası düşüreceğini duydum. Yakın bir zaman içinde GTX 1060 - 6 GB alacak birisi olarak bunun doğruluğunu bilmediğimden size sormak istedim. Tam bir bilgisi olan var mı acaba?

Ve bunun üzerine, AMD serisinden GTX 1060'a denk RX 580 tavsiye edildi bana. Bütçesi GTX 1060'a benzer ne tavsiye edebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performansı niye düşürülsün? Hem de %25-50... Yok öyle bir şey.

"Nvidia'nın 2000 serisi kartları 1000 serisi kartlarından % 25 - 50 daha performanslı olacakmış" deseniz anlarım da, bilerek ve isteyerek performans düşürülmesi demek onu yazan adamın kendi menfaatini ya da AMD fanboyluğunu konuşturduğunu düşündürüyor bana.

Bu durumu Apple'in telefonlarına uyguladığından yola çıkarak düşünmeyin :) Ekran kartlarında öyle bir şey yok tabii ki. Sadece yeni oyunlarda daha fazla sistem gereksinimi isteyeceği için haliyle elinizdeki de zamanla yetersiz kalacak.

Nvidia sürücüler ile performansları düşürmez, aksine daha da optimize ettiği farklı testler ile de ortaya sunuldu. Ancak mimari farklılıklardan dolayı gelecekte çıkacak oyunlar arasında performans farkları olabilir. Assasins Creed Origins'te 900 serisi ile 1000 serisi arasında belirgin performans farkları biraz daha fazla hissedilir düzeydeydi.​

Performansı niye düşürülsün? Hem de %25-50... Yok öyle bir şey.
Ne saçma salak şeyler yazıyorlar yahu. Hangi site bunu yazan?
"Nvidia'nın 2000 serisi kartları 1000 serisi kartlarından % 25 - 50 daha performanslı olacakmış" deseniz anlarım da, bilerek ve isteyerek performans düşürülmesi demek onu yazan adamın kendi menfaatini ya da AMD fanboyluğunu konuşturduğunu düşündürüyor bana.
Bu durumu Apple'in telefonlarına uyguladığından yola çıkarak düşünmeyin :) Ekran kartlarında öyle bir şey yok tabii ki. Sadece yeni oyunlarda daha fazla sistem gereksinimi isteyeceği için haliyle elinizdeki de zamanla yetersiz kalacak.
Nvidia sürücüler ile performansları düşürmez, aksine daha da optimize ettiği farklı testler ile de ortaya sunuldu. Ancak mimari farklılıklardan dolayı gelecekte çıkacak oyunlar arasında performans farkları olabilir. Assasins Creed Origins'te 900 serisi ile 1000 serisi arasında belirgin performans farkları biraz daha fazla hissedilir düzeydeydi.​

Bilmediğim için sordum, bana da saçma geldi bayağı. Siteyi belirtmeyeyim ama sırf bu olay için AMD ekran ksrto düşünmüştüm :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı