Msi Ekran Kartlarının Gaming Serisinin Diğerlerinden Farkları

Soğutma olarak daha iyidir. Performans olarak fark vardır ama fazla bir fark olacağını düşünmüyorum. Kalite olarak kondansatörlerinin ve diğer eletronik aksamlarının daha kaliteli ve uzun ömürlü olduğunu iddia ediyorlar. Alacağın kartın Gaming X versiyonu ile normal versiyonunun arasında fazla bir fiyat farkı yok ise Gaming X serisini almanı öneririm. Gaming X serisi oyuncuları hedef alarak tasarlanmıştır.

1050 fazla ısınan bir kart değil. Sıcaklık konusunda tek fanlı olanı da gayet iyi. Normal olanı almanda bir sıkıntı olmaz ama bütçeni biraz daha arttırıp 1050 Tİ almanı tavsiye ederim. Çünkü artık çoğu oyunun bellek kullnımı 2 GB' ın üzerine çıkıyor. Bende 1050 Tİ alacaktım bütçemi arttırdım RX 480 aldım. Sende benim gibi yapabilirsin.

1050 fazla ısınan bir kart değil. Sıcaklık konusunda tek fanlı olanı da gayet iyi. Normal olanı almanda bir sıkıntı olmaz ama bütçeni biraz daha arttırıp 1050 Tİ almanı tavsiye ederim. Çünkü artık çoğu oyunun bellek kullnımı 2 GB' ın üzerine çıkıyor. Bende 1050 Tİ alacaktım bütçemi arttırdım RX 480 aldım. Sende benim gibi yapabilirsin.
1050ti'a bende yükseltmek istiyorum ancak msi'ın gaming modelini alamadığım için de böyle arada kalma durumu oldu.

GPU çevresindeki kondansatör bellek kalitesi modelden modele değişir. Gaming olanda bu parçalar daha kaliteli olduğundan overclock potansiyeli ucuz olandan fazladır. Böyle oluncada iyi soğutmak gerekir.

Eğer karta overclock yapılmayacaksa ucuz olanı tercih etmek doğru olur.

1050 Tİ ın Gaming modelini alanlarda memnun almayanlarda memnun. Tercih sana kalmış dediğim gibi performans olarak fazla bir fark göremezsin. Soğutma olarak zaten ısınan bir kart değil. Seçim sana kalmış. Bu arada Gaming X modelinde ayrıca 6 pinlik bir güç girişi mevcut. Ama Gaming X ibareli olmayanında güç girişi yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı