2000 TL 144Hz monitör önerisi

Bütçe
2000

BeTas

Hectopat
PC fiyatı 22.850 TL.
  • Ekran kartı RTX 3060 Ti
  • İşlemci i5 11400F
Toplam 25.000 TL olsun istiyorum o yüzden 2000 binlik bir bütçem var. 2000 için bana en az 144Hz 1ms güzel bir monitör önerebilir misiniz? Eğer çok iyi olmazsa 3000'e zorlarım belki.

PC fiyatı 22.850 TL.
  • Ekran kartı RTX 3060 Ti.
  • İşlemci i5 11400F.
Toplam 25.000 TL olsun istiyorum o yüzden 2000 binlik bir bütçem var. 2000 için bana en az 144Hz 1ms güzel bir monitör önerebilir misiniz? Eğer çok iyi olmazsa 3000'e zorlarım belki.

Dell S2422HG 23.6 1920x1080 165Hz 1ms HDMI DP Kavisli Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR hocam bu ürün fiyat olarak performans olarak iyi bende almayı düşünüyorum 2-3 gün önce 2000'di ama artmış maalesef.

Bütçene uygun güzel bir monitör. Bunu da düşünebilirsin. Bende "MSI optik MAG 27C QR" var gayet memnunum ama bunu görseydim tercihim kesinlikle bu olurdu.
Önerdiğiniz mönitör ile alakalı forumlar da çokça şikayet bulunmakta, üstelik arkadaş 3000 tlye zorlayacağını da belirtmiş. Benim fikrimce mönitör kapsamın da Asus'un tercih edilmesidir.

Önerdiğiniz monitör ile alakalı forumlar da çokça şikayet bulunmakta, üstelik arkadaş 3000 TL'ye zorlayacağını da belirtmiş. Benim fikrimce monitör kapsamın da ASUS'un tercih edilmesidir.

Forumlardaki sıkıntılara baktım çoğu kişi Samsung G3 ve G5'te ghosting sorunları yaşamışlar ama site puanları düşük değil ihtimal olarak her monitörde böyle bir sıkıntı oluşması normal bugün bakarsak ASUS tada bu sorunları ara ara görüyoruz. Bunun haricinde monitörde pek bir sıkıntı yok. (sadece Hepsiburada'da özellikler kısmına 27inç olarak girilmiş ama monitör 24inç diğer sitelerde bir sıkıntı görünmüyor.)

ASUS'un monitörünü de inceledim dediğiniz tavsiye üzerine fakat monitörün çıkış tarihi yaklaşık 2 yıl olmuş ve ASUS'un bu 2 yıl içerisinde daha fazla teknolojiler kullanmaya başladı şimdiki ASUS ile o yaklaşık 2 yıl önceki ASUS'u kıyasladığımızda bariz bir fark göreceğiz. Kaliteli bir marka kendi kullandığım klavye ve mouse da ASUS şu an. Tavsiye eder miyim onu da ederim ama, monitör tilt oranı çok az yukarı aşağı hareket fonksiyonu yok.

3000 TL'ye çıkabileceğini kastetmiş dediğiniz şekilde ben ASUS yerine " https://www.hepsiburada.com/viewson...hdmi-curved-freesync-monitor-p-hbcv000003ymdw " bu modele de bakmasını öneririm.
Forumlardaki sıkıntılara baktım çoğu kişi Samsung G3 ve G5'te ghosting sorunları yaşamışlar ama site puanları düşük değil ihtimal olarak her monitörde böyle bir sıkıntı oluşması normal bugün bakarsak ASUS tada bu sorunları ara ara görüyoruz. Bunun haricinde monitörde pek bir sıkıntı yok. (sadece Hepsiburada'da özellikler kısmına 27inç olarak girilmiş ama monitör 24inç diğer sitelerde bir sıkıntı görünmüyor.)

ASUS'un monitörünü de inceledim dediğiniz tavsiye üzerine fakat monitörün çıkış tarihi yaklaşık 2 yıl olmuş ve ASUS'un bu 2 yıl içerisinde daha fazla teknolojiler kullanmaya başladı şimdiki ASUS ile o yaklaşık 2 yıl önceki ASUS'u kıyasladığımızda bariz bir fark göreceğiz. Kaliteli bir marka kendi kullandığım klavye ve mouse da ASUS şu an. Tavsiye eder miyim onu da ederim ama, monitör tilt oranı çok az yukarı aşağı hareket fonksiyonu yok.

3000 TL'ye çıkabileceğini kastetmiş dediğiniz şekilde ben ASUS yerine " https://www.hepsiburada.com/viewson...hdmi-curved-freesync-monitor-p-hbcv000003ymdw " bu modele de bakmasını öneririm.

Kavisli (Curved) ekranı, 165Hz ve 2560 X 1440 çözünürlüğü olması çoğu ViewSonic'i çoğu rakibinin önüne geçiriyor.

Kavisli (Curved) ekranı, 165Hz ve 2560 X 1440 çözünürlüğü olması çoğu ViewSonic'i çoğu rakibinin önüne geçiriyor.
Önerdiğiniz model fiyat için uygun, ancak bazı oyuncular curved özelliğini sevmeye biliyorlar. 2 yıl kapsamından alıntı yapmışsınız. Benim fikrimce mönitör üzerinden bu süre pekte fazla sayılmaz. Ama dediğiniz, anlattıklarınız da doğru tabi.

Tüm yorumlarınız için teşekkürler şu an almayacağım ama PC toplar toplamaz yine bu konuyu horlatırım yine önerilerinizi alırım ama bunlar kesin aklımda olur 144 olan güzelmiş. Şunlara karar verdim

Samsung g3 sorunlu almayın.
ASUS Tuf Gamıng VG249Q1R 23,8 Ips FreeSync 1920x1080 1MS(MPRT) 165HZ Dp Hdmı MM vesa 3Yıl Elmb Sync https://www.amazon.com.tr/dp/B08CRN...t_i_509V28X85JJJ25QT6776?_encoding=UTF8&psc=1

Geri
Yukarı