2000 TL 144Hz monitör önerisi

fener0166

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, öncelikle yaklaşık bir haftadır maksimum 2000 TL bütçeli 144 Hz veya 165 Hz monitör arıyorum. Herkes farklı bir şey diyor. PC başında en çok oyun oynuyorum. Genelikle CS:GO ve Valorant oynuyorum. Ara ara FM20'de oynuyorum ve film video bunları da sürekli izliyorum.

IPS renk yönünden gayet iyi diyorlar.
TN renk yönünden kötü daha hızlı diyorlar.
VA ise ikisinin ortası diyorlar.

Ben şimdi çok kararsızım. Benim yakın bir arkadaş sürekli bana BenQ Zowie XL2411P al diyor. O da TN panel araştırdım iyi bir monitörmüş ama TN alınır mı çok kararsızım. VA panele gidiyor aklım. Sizce çok bir fark var mı? Ve alınır mı BenQ Zowie XL2411P monitörünü? Lüften yardımcı olun. Çünkü artık araştıra araştıra kafayı yedim.

TN panelin renkleri kötü, VA panel ikisinin ortası deseler de en yavaş panel ve ghosting fazla oluyor. Kesinlikle IPS almanızı öneririm.

@SkyRose kanka sen çok iyi anlıyorsun seninde fikrini almak isterim.
VA TN IPS hangisini önerirsin benim için bütçem 2000TL.

Görünüşe bakılırsa sık sık oyun oynayan ama profesyonel olmayan, film ve video izleme gibi görüntü kalitesinin de önemli olduğu aktiviteler yapıyorsunuz.

Bu yüzden hareket kabiliyeti ve renkleri muhteşem olan bu modeli öneririm;

Renk olarak IPS olmakla kalmayıp muazzam renk gamutlarına sahip (AdobeRGB %108, sRGB %126).

Ayrıca pivot, yükseklik ayarı, sağ-sol gibi hareket kabiliyeti özelliklerine de sahip.

Ben bunu öneririm.

Görünüşe bakılırsa sık sık oyun oynayan ama profesyonel olmayan, film ve video izleme gibi görüntü kalitesinin de önemli olduğu aktiviteler yapıyorsunuz.

Bu yüzden hareket kabiliyeti ve renkleri muhteşem olan bu modeli öneririm;

Renk olarak IPS olmakla kalmayıp muazzam renk gamutlarına sahip (adobergb %108, srgb %126).

Ayrıca pivot, yükseklik ayarı, sağ-sol gibi hareket kabiliyeti özelliklerine de sahip.

Ben bunu öneririm.

Ben olsam %100 bu ürünü alırdım.

Geri
Yukarı