2000 TL altı B550 veya X570 anakart önerisi

Ben size geçen sayfalarda atmıştım ama B550-E idi. B550-E'de ön panel Type-C 10 Gbps ve Type-A 5 Gbps idi. B550-F'de ise sadece 5 Gbps Type-A var.
Hıım, bu kötü işte. Neden şuna Gen 1.1 koyarlar ki, hatta USB 2.0 bile hakaret bu zamanda. Sırf bunun içinde B550-E alınır mı alınmaz mı bilemiyorum. Aşağı yukarı indirimler hariç 400 TL oynuyor. Kasanın arkasındakiler 10 Gbps değil mi ki? Kabloyla öne çekerim diyeceğimde kabloyu ne yapacağım, kasanın kenarına mı bantlayacağım arkadaş. Bu teknolojik aletleri neden böyle kel, kör çıkarıyorlar illa bir tarafını anlamış değilim.🙂

Anakartın alt tarafında Thunderbolt portu diyor, oradan mı vermek gerekecek o zaman kasaya?
Thunderbolt değil, B550-E kitapçığından foto atmıştım. Orada 8 numaralı port. Type-C destekli kasada porttan oraya giden kablosu özel olarak içinde geliyor.

B550-F'de on panel Type-C portu yok l. Direkt takılmıyor maalesef.
Hocam, zaten B550-E ön panel için 3.2 Gen 2 var, yani direk 10 Gbps var. Ben B550-F için diyordum, ön panele 10 Gbps vermiyorda kasanın arkasından veriyorsa kabloyla öne uzatılır mı gibisinden dediydim. B550-E ile F modeli arasında 400TL gibi fark var, indirim vs hariç.

Yeni konular

Geri
Yukarı