2000 TL APU sistem toplama

Bütçe
2000

Typhon18

Kilopat
İyi forumlar, arkadaşıma APU sistem toplamak istiyoruz sadece anakart, işlemci ve RAM alacağız diğer parçalar var. Diğer parçalar:

Kasa: FSP'nin kasası egzoz fanı ve önünde 3 fan var tam modeli bilmiyorum.
Güç kaynağı: Aerocool VX+ 500W.
SSD: Patriot Burst 240 GB.
CPU soğutucu: Dark Freezer X94.

İşlemci olarak ikinci el bulduk birkaç tane 2-6 ay arası kullanılmış. Bulduklarımız:

Ryzen 3 2200G: 700'e bırakıyor, kutusu ve garantisi var. (Sıfırı 850 TL.)
Ryzen 3 3200G: 750'ye bırakıyor, kutusu ve garantisi var. (Sıfırı 1000 TL.)
Ryzen 5 2400G: 900'e bırakıyor, kutusu, fanı, garantisi yok ama elimizde fan var lazım değil. (Tray.)

Bunlardan birini tercih etmek istiyoruz ekran kartı fiyatları normale dönene kadar kullanacakmış kendisi sonrasında işlemciyi yükseltip yanına iyi bir ekran kartı almayı düşünüyor ona göre de önerebileceğiniz güzel bir anakart ve RAM varsa memnun oluruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar, arkadaşıma APU sistem toplamak istiyoruz sadece anakart, işlemci ve RAM alacağız diğer parçalar var. Diğer parçalar:

Kasa: FSP'nin kasası egzoz fanı ve önünde 3 fan var tam modeli bilmiyorum.
Güç kaynağı: Aerocool VX+ 500W.
SSD: Patriot Burst 240 GB.
CPU soğutucu: Dark Freezer X94.

İşlemci olarak ikinci el bulduk birkaç tane 2-6 ay arası kullanılmış. Bulduklarımız:

Ryzen 3 2200G: 700'e bırakıyor, kutusu ve garantisi var. (Sıfırı 850 TL.)
Ryzen 3 3200G: 750'ye bırakıyor, kutusu ve garantisi var. (Sıfırı 1000 TL.)
Ryzen 5 2400G: 900'e bırakıyor, kutusu, fanı, garantisi yok ama elimizde fan var lazım değil. (Tray.)

Bunlardan birini tercih etmek istiyoruz ekran kartı fiyatları normale dönene kadar kullanacakmış kendisi sonrasında işlemciyi yükseltip yanına iyi bir ekran kartı almayı düşünüyor ona göre de önerebileceğiniz güzel bir anakart ve RAM varsa memnun oluruz.
750 ye satan kişiden Ryzen 3 3200G yi alıp şunları alabilirsiniz:
Ram 2 adet:Patriot PVS48G300C6 Viper Steel 8GB 3000 MHz DDR4 Soğutuculu Gaming PC Ram Fiyatları ve Özellikleri
Anakart:MSI B450M-A PRO MAX AMD B450 4133 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri
Not: Anakart gereksiz pahalı diyecek kişiler için ileride bilgisayara takviye yapıldığın da boşuna anakart değiştirmesin arkadaş diye koydum bu anakartı.

750 ye satan kişiden Ryzen 3 3200G yi alıp şunları alabilirsiniz:
Ram 2 adet:Patriot PVS48G300C6 Viper Steel 8GB 3000 MHz DDR4 Soğutuculu Gaming PC Ram Fiyatları ve Özellikleri
Anakart:MSI B450M-A PRO MAX AMD B450 4133 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri
Not: Anakart gereksiz pahalı diyecek kişiler için ileride bilgisayara takviye yapıldığın da boşuna anakart değiştirmesin arkadaş diye koydum bu anakartı.
Hocam bunun aynısından iki tane aldım 600 TL'ye anlaştım;

Bu anakart ile yeni Ryzen serisi kullanılır mı sizce?

Hocam bunun aynısından iki tane aldım 600 TL'ye anlaştım;

Bu anakart ile yeni Ryzen serisi kullanılır mı sizce?
Yeni Ryzen serisi derken hangisini kast ediyorsunuz? Eğer daha çıkmamış dan bahsediyorsanız benim bildiğim AM5 soket olarak gelecekti. Ama Ryzen 9 dan Ryzen 7 den vs. bahsediyorsanız tabi ki de kullanılır.

Geri
Yukarı