2000 TL civarı monitör tavsiyesi

emre osman karal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni bir sistem siparişi verdim ve 22 aralıkta elime geçecek. Yalnız monitör konusunda çok karasızım. Uzun zamandır burdaki konuları takip ediyorum fakat döviz kuru sürekli değişken olduğu için TL bazında tavsiye edilen monitörlerin fiyatları çok değişiyor bu yüzden kendim güncel bir konu açmak istedim. 24" monitör almayı düşünüyorum full HD benim için yeterli 27" lerde en az 2k tavsiye ediliyor 2k g-sync monitörlerde bütçeme uygun değil. 24" belirleyebildiğim tek parametre şimdilik =)

Öncelikle sahip olduğum sistem;

CPU : intel i5 6600
mainboard : asus h170 pro gaming
GPU : asus strix GTX 1060 6 GB
RAM : kingston savage 16 GB 3000 MHz DDR4 (anakart 2133 destekliyor)
PSU : be quiet straight power 10 500w ATX 12V 80 plus gold
CPU cooler : scythe mugen 5
SSD : samsung 256 gb m.2 SSD
tower : in win 703

Genellikle FPS oynuyorum ama ilerde farklı tarz oyunlarda denemek istiyorum. Şu an baktığım bir kaç model aşağıda ayrıca bu monitöre PS4 de bağlamayı düşünüyorum eğer HDMI bağlantısı olursa tabi şart değil.

Asus pg248q
ASUS 24" PG248Q 1ms Full HD 180 Hz G-SYNC HDMI GAMING LED MONİTÖR

Aoc g2460pg
AOC 24" G2460PG 1ms 144Hz G-SYNC HDMI DVI VGA GAMING MONİTÖR

Acer XB241H bmipr
Acer Predator XB241Hbmipr 24" 1ms Full HD G-Sync HDMI DP 144Hz Hoparlör Oyuncu Monitörü | sanalmarketim

Şimdi üç monitörde g-sync özelliği destekliyor fakat AOC olanda sadece display port girişi var o beni biraz düşündürüyor. Diğer bi tedirgin eden durum ölü piksel olayı internetten siparişte bir sürü uygun fiyatlı site var ama bu paralara bişey alıp elimde kusurlu bi mal kalsın istemiyorum.

Sistem hakkında veya monitör tavsiyesi konusunda her türlü görüş ve tavsiyeleriniz bekliyorum çok yardımcı olursunuz tek başıma karar vermek çok zor.

yardım lütfen =((((

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı