2000 TL Civarı Oyun Sistemi

Monitörünüz eskiyse bence onun için harcayın aradaki farkı. Oyunlarda hemen hemen hiçbir fark yaratmayacak çünkü o iki işlemci arasındaki fark. 2 ms tepki süreli güzel bir LED monitör alabiliyorsanız alın. Matrax arkadaşımızın tavsiyesine uyun, güzel bir sistem hazırlamış. Aklınız başka forumlarda karışmasın.

Teşekkur ederim yorumunuz için peki Vatan'da böyle bir monitör ne kadar tutar ve de hangi marka veya modeli önerirsiniz ? Şu an matrax arkadaşımızın tavsiyesi bana en mantıklı gelen tavsiye ama yine de az bir para vermiyoruz biraz stresli bir iş bilgisayar toplamak bu yüzden karşılaştırabileceğim 1 2 seçeneğim olsun istedim sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörler tahmin ettiğimden biraz daha tuzlu çıktı 23 inc monitör kullanmaya alışığım ben ve bu boyuttakiler 450 lira civarı kasaya eklediğimizde 2600 lira civarı oluyor ki bu beni biraz aşabilir. Biraz daha uygun fiyatlısı yok mudur acaba ?

2 ms olmayan daha ucuz monitörler var ama oyun sistemi olacaksa monitörün 2 ms olması lazım. 2 ms ve 23" inç monitörlerde bir 400 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

2 ms olmayan daha ucuz monitörler var ama oyun sistemi olacaksa monitörün 2 ms olması lazım. 2 ms ve 23" inç monitörlerde bir 400 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Anladım çok teşekkür ederim ayarlamaya çalışacağım. Peki bu önerdiğiniz monitörler arasında gözle görülür bir fark olur mu ? Marka olarak asus'u mu tercih etmeliyim yoksa başka markaların da 2ms tepkime süreli monitörlerinden aynı verimi alır mıyım ? Çünkü genellikle monitörlerimi samsung ve philips olarak seçmiştim bugüne kadar asus hakkında pek bir fikrim yok açıkçası.

Asus, AOC, Samsung, Philips. Bu markaların pek dışına çıkmadığınız sürece çok büyük bir sıkıntı yok. Bütçeniz neye el veriyorsa bu markaların 2 ms'lik monitörlerinden alabilirsiniz. AOC'nin fiyatı diğerlerine göre daha uygundur. Hani bütçeniz kısıtlı olmasaydı Asus alabilirdiniz ama bu durumda diğerlerini de alsanız bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız. Asus'un görüntü kalitesi diğer markalardan daha hoş geliyor bana sadece.

Asus, AOC, Samsung, Philips. Bu markaların pek dışına çıkmadığınız sürece çok büyük bir sıkıntı yok. Bütçeniz neye el veriyorsa bu markaların 2 ms'lik monitörlerinden alabilirsiniz. AOC'nin fiyatı diğerlerine göre daha uygundur. Hani bütçeniz kısıtlı olmasaydı Asus alabilirdiniz ama bu durumda diğerlerini de alsanız bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız. Asus'un görüntü kalitesi diğer markalardan daha hoş geliyor bana sadece.

Viewsonic'te iyidir.

21.5 inch diyor size önerdiğim monitör ama 22 inch aslında kullanıyorum.
1 inch senin için önemli değilse 377 tl diğerleri ise 440 tl civarı.Bence size önerdiğim mönitör yeterli.Bana yeterli geliyor.

21.5 inch diyor size önerdiğim monitör ama 22 inch aslında kullanıyorum.
1 inch senin için önemli değilse 377 tl diğerleri ise 440 tl civarı.Bence size önerdiğim mönitör yeterli.Bana yeterli geliyor.

Vatana almaya gittiğimde ona da bakacağım tavsiyeniz için teşekkür ederim bir de aklıma takılan bir şey daha var. Şuan görünen o ki matrax arkadaşımızın tavsiye ettiği sistemi alacağım ancak RAM'leri Corsair ile değiştirsek daha iyi olabilir mi acaba ? Performansta veya fiyatta bir fark yaratır mı ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı