2000 TL Civarı Oyun Sistemi

Dostum dediğim gibi bütçe biraz oynayabilir artı vatandan alacağım büyük ihtimal oradaki %25 lik indirimide göze alarak daha iyi bir sistem çıkartılabilir mi ?

- - - Güncellendi - - -

Birde aklıma takılan bir şey var elbet bir bildiğiniz vardır ama ekran kartını 384 bit alsam daha rahat edermiyim yok fiyat performansa vurduğumuzda değmez mi ?

PSU ve kasayı ayrı olarak almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Eğer kasayı beğenmediyseniz farklı modeller, markalar mevcut.

Ekran kartında Bit değerine gelecek olursakta; bu değerler GPU ile birlikte gelen değerleridir. Önemli olan GPU'dur. Yani bit değeri GPU'ya yetecek kadardır.
Başka bir şekilde açıklayacak olursakta örneğin araba dumanının daha iyi çıkması için daha büyük boru takmak mantıksızdır. Büyük boru taksan bile aynı değerde duman çıkacak. Sanırım en basit örnek bu oldu.

PSU ve kasayı ayrı olarak almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Eğer kasayı beğenmediyseniz farklı modeller, markalar mevcut.

Ekran kartında Bit değerine gelecek olursakta; bu değerler GPU ile birlikte gelen değerleridir. Önemli olan GPU'dur. Yani bit değeri GPU'ya yetecek kadardır.
Başka bir şekilde açıklayacak olursakta örneğin araba dumanının daha iyi çıkması için daha büyük boru takmak mantıksızdır. Büyük boru taksan bile aynı değerde duman çıkacak. Sanırım en basit örnek bu oldu.

Anladim dostum bu arada ekran kartını bitine göre değerlendirmek amaçlı soylemedim onu mesela hd 7850 384 bit kullaniyor o gibi. Karttan alacagim performans daha iyi mi daha kötu mü olur bunu merak etmiştim de arkadaş yanlış anlamış beni. Bir de islemci sogutucu tavsiye edersen çok sevinirim. Artı olarak kasadaki görselliğe de biraz önem veriyorum canlı olarak görmediğim için kasayı o konuda yorum yapmayacağım henüz. Kasa + PSU nun gereksiz oldugu konusunda da bir sorum kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladim dostum bu arada ekran kartını bitine göre değerlendirmek amaçlı soylemedim onu mesela hd 7850 384 bit kullaniyor o gibi karttan alacagim performans daha iyimi daha kotumu olur bunu merak etmistimde arkadas yanlis anlamis beni. Bir de islemci sogutucu tavsiye edersen çok sevinirim artı olarak kasadaki görselliğe de biraz önem veriyorum canlı olarak görmediğim için kasayı o konuda yorum yapmayacağım henüz. kasa + pcu nun gereksiz oldugu konusunda da bir sorum kalmadı.
Ekran kartı için bütçeniz nedir?

İşlemci soğutucusu;

Marka

İlk FiyatGüncel Fiyat
COOLER MASTER HYPER 212X LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU 135 TL 135 TL

Ekran kartı için bütçeniz nedir?

İşlemci soğutucusu;

Marka

İlk FiyatGüncel Fiyat
COOLER MASTER HYPER 212X LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU 135 TL 135 TL

Parçaların hepsini birlikte alacağım o yüzden ayrı ayrı bütçe düşünmedim ortalama 2000 lira bi bütçe çıkardım kendime ama eğer gerçekten fark edicekse bir parçanın değişmesi 2250 lira gibi yapabilirim bütçemi yani 250 300 lira oynatabilirim.

Arkadaşın önerdiği CPU soğutucusu gayet güzel. Sana önerdiğim sistemle birlikte alırsan tadından yenmez.

Bir de şöyle bir sorum olacak amd fx x6 ile x8 arasinda gözle görulur bir fark oluyor mu oluyorsa fiyat farkına değer mi bütçemi çok aşar mi ?

- - - Güncellendi - - -

Bir de şöyle bir tavsiye aldım karşılaştırabilir misiniz ?

2178amd.jpg

Birde şöyle bir sorum olacak amd fx x6 ile x8 arasinda gozle gorulur bir fark oluyor mu oluyorsa fiyat farkına değer mi bütçemi çok aşar mi ?

- - - Güncellendi - - -

Birde şöyle bir tavsiye aldım karşılaştırabilir misiniz ?

http://imgim.com/2178amd.jpg

Oyunlarda hiç bir fark hissetmezsin.

O tavsiyeye gelecek olursakta. İşlemci yükseltilmiş lakin ekran kartı düşürülmüş. Benim önerdiğim daha iyi bir ekran kartı. İkinci olarakta RAM'ler yanlış seçilmiş. AMD sistemlerde 1866 Mhz alınmalı.

Birde şöyle bir sorum olacak amd fx x6 ile x8 arasinda gozle gorulur bir fark oluyor mu oluyorsa fiyat farkına değer mi bütçemi çok aşar mi ?

- - - Güncellendi - - -

Birde şöyle bir tavsiye aldım karşılaştırabilir misiniz ?

http://imgim.com/2178amd.jpg

Ekran kartı matrax arkadaşımızın önerdiği daha iyi RAM'ler 1866 cl9 olmalı ayrıca işlemciye o parayı verecekseniz 8350 almanız daha mantıklı.
VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm
250-300 TL oynar dediğiniz için dedim.

Ekran kartı matrax arkadaşımızın önerdiği daha iyi RAM'ler 1866 cl9 olmalı ayrıca işlemciye o parayı verecekseniz 8350 almanız daha mantıklı.
VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm
250-300 TL oynar dediğiniz için dedim.

Önerdiğiniz işlemciyle matrax arkadaşımızın önerdiği işlemci arasında 160 lira civarı bir fark var f/p ye vurduğumuzda bu fazladan paraya değer mi dersiniz ? Eğer değmez diyorsanız monitörümde 4 - 5 senelik bir monitör vga tipi sanırım onu dvi-d tipi bir monitörle değiştireyim diyorum performans için.

Monitörünüz eskiyse bence onun için harcayın aradaki farkı. Oyunlarda hemen hemen hiçbir fark yaratmayacak çünkü o iki işlemci arasındaki fark. 2 ms tepki süreli güzel bir LED monitör alabiliyorsanız alın. Matrax arkadaşımızın tavsiyesine uyun, güzel bir sistem hazırlamış. Aklınız başka forumlarda karışmasın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı