2000 TL Full HD IPS Monitör Önerisi

Emre5959

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhabalar,
Dell S2419HM monitörü alıp iade ettim. İade etme sebebim 2 tane sıkışmış piksel vardı ve HDR özelliği hiç de güzel değildi. Karanlık sahnelerde yüzleri daha zor görmeme sebep oluyordu, pek başarılı değildi yani.

1. IPS
  2. 22-25 inç
  3. 1920x1080 (2k istemiyorum)
  4. Bir adet HDMI girişi yeterli
Mümkünse kronik sorunlu olmasın, IPS Glow - ışık sızması gibi durumları fazla olmasın. Son olarak ASUS-DELL-SAMSUNG gibi daha popüler olan markalardan öneride bulunursanız sevinirim.

Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum, yine burada satılırsa daha iyi olur.
Aklımda şu an satın aldığım monitörün HDR'sız ve Freesync'siz modeli olan S2419H var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğiniz özelliklere göre bir monitör için 2000₺ bence çok fazla. Ben şu an bu monitörü kullanıyorum ve gayet memnunum. Ve bu monitör şu anda 700₺.

241B7QPJEB bu monitörü yeni gördüm. Gerçek 8bite sahip baktığım özelliklere göre. Sizin düşünceleriniz nedir?

Hocam görüntü kişiye göre çok değişken bir şey ayrıca bazı monitörlerin 6bit+frc leri başka model gerçek 8 bitden daha iyi olabiliyor. Linkini attığınız monitör sRGB'nin % kaçını kapsadığı yazmıyor, benim aldığım %129. Monitörüm 1 ölü pikselle geldi 1 tane için iade etmeyi düşünmüyorum ben monitörü beğendim ama göreceli şeyler konusunda tavsiye vermek zor. İmkanın varsa bir teknoloji marketinde kendi gözlerinle gör sonra internetten istediğin yerden sipariş edersin.

Hocam görüntü kişiye göre çok değişken bir şey ayrıca bazı monitörlerin 6bit+frc leri başka model gerçek 8 bitden daha iyi olabiliyor. Linkini attığınız monitör sRGB'nin % kaçını kapsadığı yazmıyor, benim aldığım %129. Monitörüm 1 ölü pikselle geldi 1 tane için iade etmeyi düşünmüyorum ben monitörü beğendim ama göreceli şeyler konusunda tavsiye vermek zor. İmkanın varsa bir teknoloji marketinde kendi gözlerinle gör sonra internetten istediğin yerden sipariş edersin.
Hocam o monitörün o kadar fazla sRGB özelliği olduğunu bilmiyordum. Baya iyimiş kağıt üstünde. Acaba ips glow gibi ışık sızması gibi durumlar var mı? Akşam özellikle siyah bir fotoğrafta daha net belli olur. Yarın ona göre ben de sipariş verebilirim. Teşekkürler

Hocam o monitörün o kadar fazla sRGB özelliği olduğunu bilmiyordum. Baya iyimiş kağıt üstünde. Acaba ips glow gibi ışık sızması gibi durumlar var mı? Akşam özellikle siyah bir fotoğrafta daha net belli olur. Yarın ona göre ben de sipariş verebilirim. Teşekkürler

IPS glowa akşam bakıcam odam fazla güneş alıyor. Büyük bir hırkayla örtüp yakından baktığımda yoktu akşamda kontrol ediyim yazarım.

Bende bu monitör mevcut, yeni aldım ve ışık sızdırması veya ölü piksel hiç yok. FreeSYNC ve Flicker Free olması da oldukça iyi. 75Hz ve 5ms değerlerine sahip. Oldukça güzel.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı