2000 TL monitör önerisi

Bütçe
2000 tl

meliksah50

Centipat
Daha fazla  

Linkteki monitörü dün gece sipariş verdim. Fakat tekrar kararsızlığa düştüm. Yardımcı olursanız memnun olurum.
Strateji ve RPG severim. Aksiyon asla oynamam. Dizi ve film izlemekte diğer amacım, o yüzden de minimum 27 inc tercih ettim. Netflix'den dolayı HDR 10 olsa iyi olur diye düşünüyorum. IPS panel de tercihim.

Bugün bu monitörü fark ettim. HDR 10 desteği mevcut. Parlaklıkta daha yüksek. Fakat tek sorun tepkime süresi 5ms. Sizce bu bir eksi midir?

Sizce kargo olmadan iptal edip bunu mu almalıyım (fiyat limitim 2000 TL aşağı yukarı) veyahut başka bir monitör mü?

Şimdiden teşekkür ederim ilginize.

27 inç fazla bence özellikle 1080p ise rezalet. 24 inçin fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum 1080 bazında.

Dell S2421HS Ellerinizden öper.

Nano IPS haricinde IPS monitörlerde 1ms yok, 1ms MBR, MPRT diye belirtilir. IPS monitörlerin en düşüğü 4ms GTG'den başlar o yüzden 5ms olması kafaya takılacak bir şey değil.

Not: Zaten sipariş verdiğiniz için yorumu düzenledim.

Siparişimi iptal ettim. Yeniden değerlendirme için tavsiyelerinize açığım.
27 inç fazla bence özellikle 1080p ise rezalet. 24 inçin fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum 1080 bazında.

Dell S2421HS ellerinizden öper.

27 inc 1080p sıkıntısında emin misiniz? Tekrar 24 inc mandına mı dönmeliyim?

600-650 nit aşağısındaki HDR'lar etiketten ibaret oluyor, onun için HDR kısmından pek beklentiniz olmasın. Güzel HDR deneyimi için 4K ve 800 nit üzeri parlaklık, bölgesel aydınlatma lazım.

Siparişimi iptal ettim. Yeniden değerlendirme için tavsiyelerinize açığım.

27 inc 1080p sıkıntısında emin misiniz? Tekrar 24 inc mandına mı dönmeliyim?
27 inç 1080p'de pikselleşmeler olur 24 inç kusursuzdur 1080'de. Önerdiğim monitörün hafif kavisi de var ve renk konusunda, siyah dengesi vb. konularda başarılıdır.

Geri
Yukarı