2000 TL Oyun İçin PC Toplama

Kasa ve güç kaynağı seçiminiz kötü olmuş. Üstelik OC için A320 yerine en az B350 chipsetli anakart seçmeniz gerekli.

Eğer bütçeyi aşabilirseniz benim sistemdeki işlemciyi Ryzen 3 1200, ekran kartını GTX 1050 Ti yaparak benim sistemi almanızı tercih ederim.
Donanımla ilgili pek bilgim yok OC nedir? Ve kasa ile güç kaynağı ne gibi sıkıntı çıkarabilir bütçeyi düşürebilmek için seçtim.

Donanımla ilgili pek bilgim yok OC nedir? Ve kasa ile güç kaynağı ne gibi sıkıntı çıkarabilir bütçeyi düşürebilmek için seçtim.
OC (OverClock): Overclock Nedir?

Kasanın kötü seçilmesi size montaj esnasında sıkıntılar yaratacaktır. Ayrıca sizin seçtiğiniz kasanın hava sirkülasyonu da kötü olduğu için ileride sıcaklık problemleri ile karşı karşıya olacaksınız. Bu sıcaklık problemleri de performans düşüşünü birlikte getirecektir. Bu yüzden kasa seçimine dikkat etmelisiniz.

Güç kaynağı seçerken de sistemin ana bileşenlerine göre (işlemci, ekran kartı, RAM vb.) güç kaynağının kaç Watt olması gerektiği belirlenir. Ayrıca en iyi verimi almak için 80+ verimlilik sertifikası olan güç kaynağı seçilmesine de özen gösterilmelidir ve kaliteli markalar seçilmelidir.
Güç Kaynağı Satın Alma Rehberi - Technopat

Dediğim gibi siz benim ya da diğer arkadaşın sistemdeki işlemciyi Ryzen 3 1200, ekran kartını GTX 1050 Ti yapın yeterli.

OC (OverClock): Overclock Nedir?

Kasanın kötü seçilmesi size montaj esnasında sıkıntılar yaratacaktır. Ayrıca sizin seçtiğiniz kasanın hava sirkülasyonu da kötü olduğu için ileride sıcaklık problemleri ile karşı karşıya olacaksınız. Bu sıcaklık problemleri de performans düşüşünü birlikte getirecektir. Bu yüzden kasa seçimine dikkat etmelisiniz.

Güç kaynağı seçerken de sistemin ana bileşenlerine göre (işlemci, ekran kartı, RAM vb.) güç kaynağının kaç Watt olması gerektiği belirlenir. Ayrıca en iyi verimi almak için 80+ verimlilik sertifikası olan güç kaynağı seçilmesine de özen gösterilmelidir ve kaliteli markalar seçilmelidir.
Güç Kaynağı Satın Alma Rehberi - Technopat

Dediğim gibi siz benim ya da diğer arkadaşın sistemdeki işlemciyi Ryzen 3 1200, ekran kartını GTX 1050 Ti yapın yeterli.
Peki sizin önereceğiniz güç kaynağı veya kasa var mı?

Güç kaynağında ve kasada ucuza kaçmayın. Bütçe az biliyorum. Ama ikisini ayrı almanız sistemin geleceği için daha hayırlı olacaktır. Şuanlık X4 950 + GTX 1050 Ti alıp ileride Ucuz Ryzen işlemcilerle değiştirebilirsiniz. İşlemciyi yükseltmek için A Serisi hız aşırtma imkanı olmayan bir anakart almayın.

Peki sizin önereceğiniz güç kaynağı veya kasa var mı?

İmzamdaki Kasa ve güç kaynağını tavsiye ederim.
High Power 500W +80 Plus Bronze Güç Kaynağı ve Power Boost Royal Serisi Kasa alabilirsiniz.
Power Boost güç kaynağı olarak tavsiye etmediğimiz bir markadır. Ama kasaları gayet şık ve Fiyat/Performans olarak başarılı ürünlerdir. Hava akışı ve kablolamada sıkıntı yaşamazsınız.

Güç kaynağında ve kasada ucuza kaçmayın. Bütçe az biliyorum. Ama ikisini ayrı almanız sistemin geleceği için daha hayırlı olacaktır. Şuanlık X4 950 + GTX 1050 Ti alıp ileride Ucuz Ryzen işlemcilerle değiştirebilirsiniz. İşlemciyi yükseltmek için A Serisi hız aşırtma imkanı olmayan bir anakart almayın.

İmzamdaki Kasa ve güç kaynağını tavsiye ederim.
High Power 500W +80 Plus Bronze Güç Kaynağı ve Power Boost Royal Serisi Kasa alabilirsiniz.
Power Boost güç kaynağı olarak tavsiye etmediğimiz bir markadır. Ama kasaları gayet şık ve Fiyat/Performans olarak başarılı ürünlerdir. Hava akışı ve kablolamada sıkıntı yaşamazsınız.
Hocam fiyatlarda değişiklik çok fazla oluyor büyük ihtimal yaz tatiline yakın tekrardan konu açarım bir süre için tek birkaç soru soracağım 3k bütçeyle dizilen bilgisayarda
1-Pubg de kaç fps alırım
2-Oynadığım oyunlar akıcı olur mu?(GTA V-WWE-Fifa vs...)
3-Hangi site(leri)yi önerirsiniz fiyat açısından?
4-Fiyatların oynaması ile ilgili bir fikriniz tahmininiz var mı?
Bu soruları cevaplayabilecek herkes için soruyorum ve donanım bilgim olmadığından açık konuşursanız sevinirim.

Hocam fiyatlarda değişiklik çok fazla oluyor büyük ihtimal yaz tatiline yakın tekrardan konu açarım bir süre için tek birkaç soru soracağım 3k bütçeyle dizilen bilgisayarda
1-Pubg de kaç fps alırım
2-Oynadığım oyunlar akıcı olur mu?(GTA V-WWE-Fifa vs...)
3-Hangi site(leri)yi önerirsiniz fiyat açısından?
4-Fiyatların oynaması ile ilgili bir fikriniz tahmininiz var mı?
Bu soruları cevaplayabilecek herkes için soruyorum ve donanım bilgim olmadığından açık konuşursanız sevinirim.

1-Oyunda ufak ayarlar yaparak 60 FPS Sabit alabilirsiniz.
2-Büyük Bütçeli Triple A dediğimiz oyunlarda 4-5 sene güzel performans alırsınız.
3-Teknobiyotik ve İtopyayı tavsiye etmem. Sinerjiden RAM hariç ana bileşenleri alabilirsiniz. NanoKatalog sitesinden ise RAM alabilirsiniz.
4-GTX 1050 Ti yakın zamanda çok zamlandı. Önceden 700 TL civarına bulunabiliyordu. Suan 1000TL Sınırında geziniyor. O yüzden bu bütçede tavsiye edilmiyor. Ekran kartı stok sorunu olduğundan Mayıs-Haziran ayına kadar bekleyebilirsiniz.

Katılıyorum arkadaşa.Ryzen 5 2400g 8 gb yüksek mhz bir ram ile şimdilik idare edebilirsin.İlerde para biriktirince iyi bir kart alırsın.Kullanışlı olur benim fikrim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı