2000 TL'ye 850W PSU önerisi

Bütçe
2000

Purgatory

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5600X
RX 6800XT ekran kartı ve Ryzen 5 5600X işlemcili sistemime PSU alacağım, aklımda F/P olarak bu var;

Yönelmem gereken başka marka ve modeller var mıdır?

6800XT için AMD kendi sayfasında 750Watt öneriyor. 850Watt olursa biraz daha iyi olur tabiki.

Screenshot_1.jpg

RX 6800XT ekran kartı ve Ryzen 5 5600X işlemcili sistemime PSU alacağım, aklımda F/P olarak bu var;

Yönelmem gereken başka marka ve modeller var mıdır?

Bu PSU hakkında pek bilgi yok yani ben bulamadım. Bu fiyatlara arada Core Reactor veya GF1 düşüyor. Performance GD de alınabilir.

Hocam bunlar 750W ama eğer çok daha iyi marka ve modellerse 750W alırım, 850W alıp garanti olsun iştemiştim, 750W sorun çıkaracağını sanmıyorum.

İlk paylaştığınız Silentstorm'da tercih edilebilir bir güç kaynağı fakat SuperGD+ ve NZXT C modellerinin ona göre ufak tefek artıları mevcut. Silentstorm gibi üst sınıf bir güç kaynağında girişte NTC termistör olmaması çok büyük bir eksiklik değil lakin yüksek güç tüketen sistemlerde insan, daha çok güven istiyor.

İlk paylaştığınız Silentstorm'da tercih edilebilir bir güç kaynağı fakat SuperGD+ ve NZXT C modellerinin ona göre ufak tefek artıları mevcut. Silentstorm gibi üst sınıf bir güç kaynağında girişte NTC termistör olmaması çok büyük bir eksiklik değil lakin yüksek güç tüketen sistemlerde insan, daha çok güven istiyor.
Peki benim 850W olmasından ötürü Sharkoon SilentStorm'u seçmem ekran kartımı vs. riske atar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı