2000 TL'ye kadar Wireless Gaming mouse önerisi

Bütçe
2000

ququleta

Picopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 PH Ekran Kartı, 16GB RAM, i5 9400F İşlemci ve MSI H310 Prime Anakart.
Farenin tekerleğini çok fazla kullandığım için. O tekerleğin materyali sağlam bir şey olursa çok mutlu olurum. Çünkü aldığım çoğu Mouse'da ilk bozulan kısım o lanet tekerlek oluyor. Açıkçası tekerlek bozulduğu için mouse değiştirmek istemiyorum artık :D.

Aradığım özellikler:

• LED olmasına gerek yok. Sonuç olarak Wireless pilinin hemen bitmesini istemem.
  • İçine taktığım pilleri bir haftada yok etmesin. (şu an kullandığım Mouse'da Duracell kullanıyorum. Ona rağmen 1-1.5 hafta gibi bir sürede bitiyor. Hemen eriyor içine taktığım piller. LED'lerini kapattım. Sleep time dediğimiz özelliği 1 dakika yaptım. Ona rağmen bu kadar hızlı tüketiyor.)
  • 1000 Hz olması önemli. (FPS oyunları oynadığım için.)
  • Bir de lazer yerine optik olursa muazzam olur.
Herhangi bir marka takıntım yok. Her markaya açığım.

Dipnot: AliExpress ve Amazon gibi yurt dışı sitelerini değil de. Trendyol Hepsiburada gibi sitelerden linkler atarsanız çok sevinirim. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

şu an da kullandığım mouse: SteelSeries Rival 3 Wireless

Bir mouse buldum. Aradığım özelliklere uygun gibi duruyor.
  • Kablosuz bildirim hızı: 1000 Hz (1 ms)
  • Kablosuz teknoloji: LIGHTSPEED Kablosuz
  • Mikro işlemci: 32 Bit ARM
  • Pil Ömrü: 250 Saat
Logitech G305 LIGHTSPEED - Trendyol
Logitech G305 LIGHTSPEED - Logitech Resmi Sitesi

Son düzenleyen: Moderatör:
G305 çöp.
Buna bak.

G305 çöp.
Buna bak.

Alabilirsen Pro modelini al.

Farenin tekerleğini çok fazla kullandığım için. O tekerleğin materyali sağlam bir şey olursa çok mutlu olurum. Çünkü aldığım çoğu Mouse'da ilk bozulan kısım o lanet tekerlek oluyor. Açıkçası tekerlek bozulduğu için mouse değiştirmek istemiyorum artık :D.

Aradığım özellikler:

• LED olmasına gerek yok. Sonuç olarak Wireless pilinin hemen bitmesini istemem.
  • İçine taktığım pilleri bir haftada yok etmesin. (şu an kullandığım Mouse'da Duracell kullanıyorum. Ona rağmen 1-1.5 hafta gibi bir sürede bitiyor. Hemen eriyor içine taktığım piller. LED'lerini kapattım. Sleep time dediğimiz özelliği 1 dakika yaptım. Ona rağmen bu kadar hızlı tüketiyor.)
  • 1000 Hz olması önemli. (FPS oyunları oynadığım için.)
  • Bir de lazer yerine optik olursa muazzam olur.
Herhangi bir marka takıntım yok. Her markaya açığım.

Dipnot: AliExpress ve Amazon gibi yurt dışı sitelerini değil de. Trendyol Hepsiburada gibi sitelerden linkler atarsanız çok sevinirim. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

şu an da kullandığım mouse: SteelSeries Rival 3 Wireless

Bir mouse buldum. Aradığım özelliklere uygun gibi duruyor.
  • Kablosuz bildirim hızı: 1000 Hz (1 ms)
  • Kablosuz teknoloji: LIGHTSPEED Kablosuz
  • Mikro işlemci: 32 Bit ARM
  • Pil Ömrü: 250 Saat
Logitech G305 LIGHTSPEED - Trendyol
Logitech G305 LIGHTSPEED - Logitech Resmi Sitesi
Tutuş şekliniz Palm mı Claw mı?

Eğer Claw ise direkt VXE R1 Pro modelini öneririm çünkü arkaya doğru bombeleşmesi ile Claw tutuş stiline daha uygun bir mouse.

Palm ise VGN Dragonfly F1 Pro her tutuş stiline uyacak bir mouse.

Halihazırda Rival 3 Wireless kullanıyormuşsunuz. Eloshapes'ten baktığımda VXE R1 Pro daha çok benziyor Rival 3 Wireless'in şekline. Tavsiyem VXE R1 Pro alıp geçin, ben de yeni aldım kullanıyorum, gayet memnunum.

G305 çöp.
Buna bak.
Güncel olarak Pro modelini kullanıyorum her tutuşa uygun. 49 gram ağırlığa sahip, elinde yok gibi gerçekten çok büyük fark yaratıyor. Hafif olması yanıltmasın malzeme kalitesi olarak da çok hoşuma gitti, asla gıcırdama duymuyorum, tekerleği de mouse click sesleri de oldukça temiz ve hoş. Şarj konusunda inanılmaz, çok çok kısa sürede şarj oluyor. 1000hz geliyor stok hali, ekstra dongle satın alırsanız 2k ve 4k desteği de var. İlk etapta stok hali, sonradan bütçe oluşursa dongle tercihi yapılabilir. Skatezleri gayet temiz, uzun süre skateze ihtiyaç duymazsınız, kaymasında ve hissiyatında herhangi bir problem yok. Yanında gelen grip tape'ler de oldukça kullanışlı, ekstradan grip tape alma ihtiyacı hissetmedim güncel olarak da kullanıyorum. Bu fiyat bandında oldukça dikkat çekiyor, kronik sorunlu 6 ay sonra double click yapacak modeller yerine tercih ederseniz pişman etmez diye düşünüyorum şahsen inanılmaz memnunum.

Güncel olarak Pro modelini kullanıyorum her tutuşa uygun. 49 gram ağırlığa sahip, elinde yok gibi gerçekten çok büyük fark yaratıyor. Hafif olması yanıltmasın malzeme kalitesi olarak da çok hoşuma gitti, asla gıcırdama duymuyorum, tekerleği de mouse click sesleri de oldukça temiz ve hoş. Şarj konusunda inanılmaz, çok çok kısa sürede şarj oluyor. 1000hz geliyor stok hali, ekstra dongle satın alırsanız 2k ve 4k desteği de var. İlk etapta stok hali, sonradan bütçe oluşursa dongle tercihi yapılabilir. Skatezleri gayet temiz, uzun süre skateze ihtiyaç duymazsınız, kaymasında ve hissiyatında herhangi bir problem yok. Yanında gelen grip tape'ler de oldukça kullanışlı, ekstradan grip tape alma ihtiyacı hissetmedim güncel olarak da kullanıyorum. Bu fiyat bandında oldukça dikkat çekiyor, kronik sorunlu 6 ay sonra double click yapacak modeller yerine tercih ederseniz pişman etmez diye düşünüyorum şahsen inanılmaz memnunum.
Aynı şekilde bende tavsiye ederim, aylardır kullanıyorum dehşet bir şey.

Ben de VGN F1 Pro Max ile VXE R1 Pro Max arasında kaldım. Aralarında hiçbir fark göremedim, şekilleri dışında, sadece VXE modelinde tepe kısmı biraz daha arkada sanırsam.

Şu an dongle ile kullandığım bir kulaklığım var. Bu fareyi dongle ile kullanırken sorun yaşar mıyım sizce?

İşim gereği çok fazla scroll tuşunu clickliyorum, uzun kullanımda sorun olur mu sizce?

Ben de VGN F1 Pro Max ile VXE R1 Pro Max arasında kaldım. Aralarında hiçbir fark göremedim, şekilleri dışında, sadece VXE modelinde tepe kısmı biraz daha arkada sanırsam.

Şu an dongle ile kullandığım bir kulaklığım var. Bu fareyi dongle ile kullanırken sorun yaşar mıyım sizce?

İşim gereği çok fazla scroll tuşunu clickliyorum, uzun kullanımda sorun olur mu sizce?
Dongle konusunda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum hocam. Scroll konusunda ise F1 modeli ile R1 modelinin scroll'u birebir aynı F1 Pro x R1 Pro detaylı incelemeyi buradan da yapabilirsiniz. Tutuşunuza göre bir karar vermelisiniz, çünkü iki modelin de size donanım olarak sunduğu şeyler tamamen aynı, shapelerindeki ufak fark dışında birebirler.

Son düzenleme:
Hepsine baktım. Bunların haricinde bir öneriniz yok mu peki?

Güncel olarak Pro modelini kullanıyorum her tutuşa uygun. 49 gram ağırlığa sahip, elinde yok gibi gerçekten çok büyük fark yaratıyor. Hafif olması yanıltmasın malzeme kalitesi olarak da çok hoşuma gitti, asla gıcırdama duymuyorum, tekerleği de mouse Click sesleri de oldukça temiz ve hoş. Şarj konusunda inanılmaz, çok çok kısa sürede şarj oluyor. 1000Hz geliyor stok hali, ekstra dongle satın alırsanız 2K ve 4K desteği de var. İlk etapta stok hali, sonradan bütçe oluşursa dongle tercihi yapılabilir. Skatezleri gayet temiz, uzun süre skateze ihtiyaç duymazsınız, kaymasında ve hissiyatında herhangi bir problem yok. Yanında gelen grip Tape'ler de oldukça kullanışlı, ekstradan grip tape alma ihtiyacı hissetmedim güncel olarak da kullanıyorum. Bu fiyat bandında oldukça dikkat çekiyor, kronik sorunlu 6 ay sonra double Click yapacak modeller yerine tercih ederseniz pişman etmez diye düşünüyorum şahsen inanılmaz memnunum.

Pro modeli bütçemi birazcık aşıyor aslında. Fakat aklımdaki soru şu şu an bu Pro modelinde dongle var değil mi? Çünkü kasa kullandığım için Bluetooth özelliği mevcut değil. Masam duvara sabit o yüzden kablo derdiyle uğraşmak istemiyorum. Sürekli çekelemem gerekiyor kablosunu buda çok sinir bozuyor.

Son düzenleme:
Pro modeli bütçemi birazcık aşıyor aslında. Fakat aklımdaki soru şu şu an bu Pro modelinde dongle var değil mi? Çünkü kasa kullandığım için Bluetooth özelliği mevcut değil. Masam duvara sabit o yüzden kablo derdiyle uğraşmak istemiyorum. Sürekli çekelemem gerekiyor kablosunu bu da çok sinir bozuyor.

Evet içerisinden 2.4 GHz dongle çıkıyor. Bütçenizi aşıyorsa attığım yanıtı okuyup VXE R1 Pro alabilirsiniz claw tutuşunuz varsa. O direkt 2000 TL. Zaten aralarında çok ufak farklar var.

Geri
Yukarı