2000 TL'ye sistem toplama

Bu bütçede Xeon sistemler alınabilir. X3470 için yeterli bütçe var. Yanına 2. elden (mining yapılmamış) RX 470 gibi bir kart alınabilir. Ryzen serisi içi bütçe düşük. Kardeşime 1600TL'ye şu sistemi aldık 2 hafta önce;
RX 470 ROG STRIX.
P55 faxcom anakart
X3440.
Soğutucunun ismini unuttum 2 bakır borulu.
8 GB DDR3 RAM.
500W VX Plus PSU.
Cooler Master HAF 912 kasa.
Güzel olmuş ama ram 16gb ve ddr4 olabilirdi ve xeon anakartlar genellikle pahalı oluyor.

Kardeşim sen anlamıyon galiba RX 470'li sistem varken niye GTX 960 sistem toplasın.
Ryzen 3 1200 ve RX 470 sistemi kurdum diyorum sen asılsız boş laflar ediyorsun.
Hazır PC uygunsa alınır Turbox Izoly alınmaz bu dünyada tek hazır sistemi Izoly ve Turbox vb firmalar mı yapıyor sen böyle genelleme konuşarak İtopya, İncehesap, Teknobiyotik, Gaming gen gibi sitelere de laf atmış oluyorsun klavye delikanlısı.

2000 TL'ye ımkansız diyorum size hazır PC PUBG'ı oynatacak PC yapamazsın ımkansız D.

Kardeşim sen anlamıyon galiba RX 470'li sistem varken niye GTX 960 sistem toplasın.
Ryzen 3 1200 ve RX 470 sistemi kurdum diyorum sen asılsız boş laflar ediyorsun.
Hazır PC uygunsa alınır Turbox Izoly alınmaz bu dünyada tek hazır sistemi Izoly ve Turbox vb firmalar mı yapıyor sen böyle genelleme konuşarak İtopya, İncehesap, Teknobiyotik, Gaming gen gibi sitelere de laf atmış oluyorsun klavye delikanlısı.

Örnek attım onu klavye delikanlısı lafını yerinde kullanmayı öğretmedimi annen baban sana git bir anlamını öğren gel.

Hazır sistem almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Size tavsiyem Aliexpress'den Xeon X3440 işlemci ve RX560 ekran kartı almanız. Diğer parçaları da paran yeterse sıfır alırsın yetmez ise dikkatlice kontrol ederek 2. el alabilirsin. İşlemci eski fakat canavar gibi bir işlemci üstelik fiyatı da uygun en son baktığımda 50 TL civarıydı. Aliexpress'den LGA1156 pin bir anakart alıp sisteminizi toplayabilirsiniz. X3440 ve RX560 yazdığın oyunları en yüksek ayarlarda olmasa da 1080P Low ayarlarda gayet akıcı şekilde oynaman için yeterli olacaktır. İstersen RX560 yerine RX470'de alabilirsin hatta Türkiye'de uygun fiyatlı bulursan Aliexpress yerine Türkiye'den alman daha iyi olur.

Hazır sistem almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Size tavsiyem Aliexpress'den Xeon X3440 işlemci ve RX560 ekran kartı almanız. Diğer parçaları da paran yeterse sıfır alırsın yetmez ise dikkatlice kontrol ederek 2. el alabilirsin. İşlemci eski fakat canavar gibi bir işlemci üstelik fiyatı da uygun en son baktığımda 50 TL civarıydı. Aliexpress'den LGA1156 pin bir anakart alıp sisteminizi toplayabilirsiniz. X3440 ve RX560 yazdığın oyunları en yüksek ayarlarda olmasa da 1080P Low ayarlarda gayet akıcı şekilde oynaman için yeterli olacaktır.
rx 470 daha ucuz ve performanslıyken rx 560 mantıksız olur.

rx 470 daha ucuz ve performanslıyken rx 560 mantıksız olur.
Evet dostum yeni farkettim.
RX 470 daha ucuz ve performanslıyken RX 560 mantıksız olur.

Bu arada Aliexpress'de RX470 1000 TL civarı fakat RX560 650 TL civarı fakat aradaki performans farkına değer 2000 TL bütçesi var o yüzden ekran kartına 1000 TL vermesi mantıklı olur.

Geri
Yukarı