2000 TL'ye sistem toplama

Bu sistem iyi değil senin en son topladiğın sistem iyi alabilirsin.

İyi değil derken sanki yukarıdan vahiy gelmiş gibi değil de sebebini açıklayarak eleştirseniz daha mantıklı olur diyorum. Ben orda üşenmeyip 1 sayfa yazı yazmışsam sende bunu eleştirirken en azından gerekçe vermelisin.

Eki Görüntüle 84691

Amd fx-6300 alabilirsiniz. Yanına da anakart olarak Msi-970a g43 veya g46 alabilirsiniz. Fx 6300 ile İ3-4160 arasındaki farklar:

Amd FX-6300
- 6 çekirdek fakat tek çekirdek performansı yüksek değil.
- 3.5 ghz + overclock kapasitesi var.
- İ3' e göre daha fazla güç tüketir.
- 32 nanometre işlemci teknolojisi ile üretilmiştir. ( Nanometre ne kadar düşük ise o kadar az ısınız ve az güç çeker.)
- 350 tl

i3 4160
- 2 çekirdek fakat tek çekirdek performansı yüksek. ( 4 adet işlem parçacığı var yani iki çekirdek 4 çekirdek gibi çalışıyor.)
-3.6 ghz fakat overclock mümkün değil.
- Fx 6300'e göre az güç tüketir.
-22 nanometre ile üretilmiştir.
-390 tl
İkisinin performansı birbirine çok yakın kimi oyunda Fx 6300 önde kimi oyunda i3-4160. Fx-6300' ün overclock kapasitesi olduğundan daha uzun ömürlü diyebiliriz. Seçim sana kalmış dostum. :DEki Görüntüle 84695
Buyur dostum bu sistemi de alabilirsin. Öncelikle değiştirdiklerimi ve neden değiştirdiğimi açıklayayım.

İşlemciyi ve anakartı sana seçenek sunmak için değiştirdim. Böylece İntel mi Amd mi alacağına karar verebilirsin. Aralarında performans farkı yok diyebilirim hangisini alacağın keyfine kalmış. :)

Kasayı değiştirmemin sebebi ise Cooler Master kasanın güç kaynağının 500w ve kablo yönetimsiz olmasına rağmen daha pahalı olması. Önerdiğim ve 1 yıldır kendim kullandığım kasanın 550w güç kaynağı ve kablo yönetimi var.

Diğer bileşenler zaten kendi segmentlerinde alternatifsiz diyebileceğimiz ürünler. Şimdiden hayırlı olsun dostum. :)

Üşenmeyip yazdığınız için teşekkürler :D. Bunu da düşüneceğim. Ancak ben fx 6300 ile intel i3 4160 ın karşılaştırılmasında 4160 ın oyunlarda fps olarak daha iyi olduğunu gördüm ayrıca az enerji tüketmesi sebebiyle i3 4160 almamın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Kasa olarak ta ya o kasayı alırım zaten ya da şunu alırım:
Ekran Görüntüsü (12).png

Bunu almamın sebebi insanların yorumlarının olumlu olması ve kasanın sessiz olması. Acaba sizdeki kasa sessiz mi ve güvenilir mi. 80 plus diye bir şey varmış o bunda var mı bilmiyorum ama sizin kasada var mı acaba. Söylemiyor kaç plus olduğunu da. Bir de benim anakart yeterli midir acaba hem i3 4160 için hem de r9 270 için.Teşekkürler...

Üşenmeyip yazdığınız için teşekkürler :D. Bunu da düşüneceğim. Ancak ben fx 6300 ile intel i3 4160 ın karşılaştırılmasında 4160 ın oyunlarda fps olarak daha iyi olduğunu gördüm ayrıca az enerji tüketmesi sebebiyle i3 4160 almamın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Kasa olarak ta ya o kasayı alırım zaten ya da şunu alırım:Eki Görüntüle 84807

Bunu almamın sebebi insanların yorumlarının olumlu olması ve kasanın sessiz olması. Acaba sizdeki kasa sessiz mi ve güvenilir mi. 80 plus diye bir şey varmış o bunda var mı bilmiyorum ama sizin kasada var mı acaba. Söylemiyor kaç plus olduğunu da. Bir de benim anakart yeterli midir acaba hem i3 4160 için hem de r9 270 için.Teşekkürler...

Aslında Youtube'de i3 4160 vs fx 6300 yazdığımda fx 6300 ün geçtiğini gördüm ve şimdi çok kararsızım. Fx 630o oyunlarda daha iyi gibi ama bazıları hala i3 4160 diyor hangisi daha iyi acaba???? Bir de eğer fx 6300 seçersem benim şimdiki anakart overclock için yeterli olur mu ve kendi fanı yeterli olur mu? Teşekkürler...

Üşenmeyip yazdığınız için teşekkürler :D. Bunu da düşüneceğim. Ancak ben fx 6300 ile intel i3 4160 ın karşılaştırılmasında 4160 ın oyunlarda fps olarak daha iyi olduğunu gördüm ayrıca az enerji tüketmesi sebebiyle i3 4160 almamın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Kasa olarak ta ya o kasayı alırım zaten ya da şunu alırım:Eki Görüntüle 84807

Kasam sessiz diyemem genelde kulaklık ile kullandığımdan sorun olmuyor fakat öyle çok ta bir sesi yok. Ne sesli ne sessiz diyeyim.
Dediğim gibi kafa yorduğuna değmez ister İntel al ister Amd performansları çok yakın birbirine. Ben şahsen Amd al diyorum çünkü yıl olmuş 2015 hala 2 çekirdekli işlemci alınmaz diye düşünüyorum. Ne kadar 4 çekirdekli gibi çalışsa da 2 çekirdekli sonuçta. Eğer Fx-6300 seçersen Msi-970a g46 overclock için yeterli olur. Zaten anakartın Oc genie adı verilen otomatik overclock yapma özelliği var. İşlemcinin stok soğutucusu coltaj vermeden yapılan overclocklarda yeterli olur ancak helikopter gibi ses çıkarır. Ama zaten şu anda overclock tutkunu değilseniz yapmanızı gerektirecek bir oyun yok. Hepsinin altından kalkıyor fx-6300.

Teşekkürler. Acaba Gskill 2x4gb mı daha iyi yoksa kingston 8gb mi. Gskill birazcık daha ucuz da.

Ramler arasında performans farkı olmaz merak etme. İhtiyacını karşılayan ve en ucuz olan rami alabilirsin.

Kasam sessiz diyemem genelde kulaklık ile kullandığımdan sorun olmuyor fakat öyle çok ta bir sesi yok. Ne sesli ne sessiz diyeyim.
Dediğim gibi kafa yorduğuna değmez ister İntel al ister Amd performansları çok yakın birbirine. Ben şahsen Amd al diyorum çünkü yıl olmuş 2015 hala 2 çekirdekli işlemci alınmaz diye düşünüyorum. Ne kadar 4 çekirdekli gibi çalışsa da 2 çekirdekli sonuçta. Eğer Fx-6300 seçersen Msi-970a g46 overclock için yeterli olur. Zaten anakartın Oc genie adı verilen otomatik overclock yapma özelliği var. İşlemcinin stok soğutucusu coltaj vermeden yapılan overclocklarda yeterli olur ancak helikopter gibi ses çıkarır. Ama zaten şu anda overclock tutkunu değilseniz yapmanızı gerektirecek bir oyun yok. Hepsinin altından kalkıyor fx-6300.

Ramler arasında performans farkı olmaz merak etme. İhtiyacını karşılayan ve en ucuz olan rami alabilirsin.

Peki teşekkürler

Benim önereceğim sistem budur. Bütçeyi biraz geçtiğimi farkettim. İstersen ekran kartı olarak MSI GTX750Ti kullanabilirsin ama benim sisteme koyduğum ekran kartı kadar performanslı değildir. Yine de seçim senin :)
Parçaları ucuz olsun diye Sinerji Bilgisayar'dan topladım. Bu arada koymak istediğim bazı parçaları bulamadım. Sitede olanlarla yetinmeye çalıştım. Bir sorun olursa buyur sor.

Dosya Ekleri

• Sinerji.png
    Sinerji.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 276
Benim önereceğim sistem budur. Bütçeyi biraz geçtiğimi farkettim. İstersen ekran kartı olarak MSI GTX750Ti kullanabilirsin ama benim sisteme koyduğum ekran kartı kadar performanslı değildir. Yine de seçim senin :)
Parçaları ucuz olsun diye Sinerji Bilgisayar'dan topladım. Bu arada koymak istediğim bazı parçaları bulamadım. Sitede olanlarla yetinmeye çalıştım. Bir sorun olursa buyur sor.

Öncelikle teşekkürler. Sistem iyi ancak ben vatandan almak zorundayım çünkü bende 1500 tl'lik değiştirme kuponu var ve vatan'a özel. Bir de acaba gtx 960 ile daha uygun bir sistem kurulabilir mi? İşlemciyi pentium g3258 e düşürüp overclock ile daha ucuz olabilir sanırım. 2000tl yi geçmemesi lazım da :( . Teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı