20000-30000 TL arası telefon tavsiyesi

Hedge

Picopat
Daha fazla  
Ne alınabilir bu bütçeye? Oyun çok oynuyorum uzun götürecek çoğu oyunda 90 FPS rahat verebilecek olması iyi olur.

Hayır Bir kere marka Samsung şart S23 FE ile S22 arasında kaldım ekran boyutu farketmiyor şarjda önemli değil. Sadece S23Fe Exynos 2200 olduğu için takıldım. S22 de ise 8gen 1 bulunuyor buda 3ghz hızında çalışıyor s23 kadar çıkamam maalesef alacağım cihaz kampanyalı olacağı için.

Hangisi S22 mi S23Fe mi genel olarak her özellik bakımından.

Daha uyguna oyun için Poco F5 varken; Samsung cihaz almazdım.

İlla ikisi arasında bir seçim yapılacaksa S23 FE daha iyi tercih olur. Full oyunla 4-5 saat ekran süresi verir. Ancak yüksek oyun performansı bekleme derim.

Hayır Bir kere marka Samsung şart S23 FE ile S22 arasında kaldım ekran boyutu farketmiyor şarjda önemli değil. Sadece S23Fe Exynos 2200 olduğu için takıldım. S22 de ise 8gen 1 bulunuyor buda 3ghz hızında çalışıyor s23 kadar çıkamam maalesef alacağım cihaz kampanyalı olacağı için.

Hangisi S22 mi S23Fe mi genel olarak her özellik bakımından.
Oyun odaklı bir kullanım için S22 kesinlikle alınmaz, prize bağlı kullanırsınız ve soğutmak için fan almanız lazım. S23 FE'de ise, Exynos 2200 2th ile zaptedebilecek kadar soğutma var ve pil performansı S22'den çok daha iyi, durmadan oyun oynuyorsanız bu modelde günde 1 defa şarj ister ve 1 saatte anca doldurur, POCO F5 Pro ise böyle değil, gerek sürdürülebilir performans gerek pil ve pil doldurma hızı bakımından bu modellere göre çok üstün. Kamerayla, sosya medya entegrasyonuyla ve One UI'ın ergosuna ihtiyacınız yoksa Samsung'a gerek yok, MIUI gerek input lag ve gerek stabilite açısından oyuncular için biçilmiş kaftan.

Ekrana aşırı önem veriyorsanız:

Ya aslında çok oyun oynamıyorum. Whatsapp telegram chrome araştırma için kullanıyorum. Brawl Stars ve Mobile legends bant bant oynuyorum pubg felan oynamıyorum. Pubg ksımından değerlendirme yapıyorum çünkü pubg 90 FPS veriyor ise işlemci gerçekten de iyidir.

Ama ileride Pubg gibi yüksek grafik gerektiren oyuna başlarsam diye dedim.

@Hedge

PUBG yüksek grafik işlemcisi gerektiren bir oyun değil, burada bahsettiğimiz cihazlar GPU'sunu %30 yüke sokmadan 90 FPS oynatır. Hangi SoC'un kaç kare hızı desteklediği optimizasyonla ilgili bir durum. Örneğin Exynos 2200 dediğimiz SoC, 2 sene önceki amiral gemisi bir SoC fakat optimizasyondan dolayı 30 FPS oynatıyordu, S23 FE'nin çıkmasıyla beraber yeni node ile yenilediler ve o tarz oyunların optimizasyon sorunlarını da hallettiler. Belirttiğiniz oyunların hiçbirisi ağır değil. Premium hissiyat önemliyse S22, değilse S23 FE öneririm. S22'nin arka kamera paketi daha iyi, S23 FE'nin termal başarımı ve pili daha iyi. SoC'lar ve ana kamera sensörü çok yakın, hatta sensör birebir aynı desek yeridir, sadece isim farklı.

Geri
Yukarı