20000 liraya kadar 32 inç oyuncu monitörü tavsiyesi

Daha ucuza satılıyor. 31 inç / 360Hz monitör yok zaten.

Daha ucuza satılıyor. 31 inç / 360Hz monitör yok zaten.
Dell 2k/165 hz olanı sipariş verdim hocam yardımın için teşekkürler.

Merak ettiğim 2 konu var IPS glow dedikleri durum bir de HDR performansını yerden yere vurmuşlar.

IPS Glow'suz IPS monitör yok. IPS Glow bir dereceye bağlıdır. Panelin üretimine bağlı belli oranda denk gelen arka aydınlatma parlamasıdır. Kafa takılacak dert değil. Baktığın tüm IPS'lerde bu geçerlidir.
HDR performansı monitörlerin özellikle bu bütçede ki monitörlerin %90'nında 10'da 10 değildir. Çünkü yüksek cd/m2 parlaklık yapmak öyle kolay iş değildir.
400 CD ile 600 CD parlaklıkların HDR performansı ortalama sayılır. Vasat olmaz ama muazzamda olmaz. Bunlar bilinen şeyler.
İyi bir HDR için 1000CD parlaklık gerekir.
MiniLed monitör bakacaksınız o zaman.

IPS Glow'suz IPS monitör yok. IPS Glow bir dereceye bağlıdır. Panelin üretimine bağlı belli oranda denk gelen arka aydınlatma parlamasıdır. Kafa takılacak dert değil. Baktığın tüm IPS'lerde bu geçerlidir.
HDR performansı monitörlerin özellikle bu bütçede ki monitörlerin %90'nında 10'da 10 değildir. Çünkü yüksek cd/m2 parlaklık yapmak öyle kolay iş değildir.
400 CD ile 600 CD parlaklıkların HDR performansı ortalama sayılır. Vasat olmaz ama muazzamda olmaz. Bunlar bilinen şeyler.
Aryond la freesync bile düzgün calısmadıgını dusunursek çokta kafaya takmamak lazım. :)

Monıtor geldı kurulumu ve testlerı yaptım. herhangı bır sıkıntı yok. tek dıkkat etmedıgım nokta kavıslı ekjran oldugunu dusunmem oldu.

Akıcılık goruntu kalitesi cok basarılı. Ancak 32 ınc kavıssız ekrana alısmak bıraz zaman alacak.

Son düzenleme:
Monıtor geldı kurulumu ve testlerı yaptım. Herhangı bır sıkıntı yok. Tek dıkkat etmedıgım nokta kavıslı ekjran oldugunu dusunmem oldu.

Akıcılık goruntu kalitesi cok basarılı. Ancak 32 ınc kavıssız ekrana alısmak bıraz zaman alacak.

IPS monitörler flat oluyor. Curved olup IPS olanlar Ultrawide olan yüksek bütçeli monitörlerdir.
Siz VA panel kullandığınız için ilk zamanlar bu geciş garip gelir. Normal bir durumdur.
Görsel netliği başarılı bir monitördür. Beğenilmemesi çok zor. Hayırlı olsun tekrardan. 👍

IPS monitörler flat oluyor. Curved olup IPS olanlar Ultrawide olan yüksek bütçeli monitörlerdir.
Siz VA panel kullandığınız için ilk zamanlar bu geciş garip gelir. Normal bir durumdur.
Görsel netliği başarılı bir monitördür. Beğenilmemesi çok zor. Hayırlı olsun tekrardan. 👍
Aynen hocam aryond la yanyana durunca aryondun ne kadare kotu oldugunu cok daha net gorebıldım.

Yardım için teşekkürler.

Geri
Yukarı