20000 TL laptop önerisi

Bütçe aşımı yapmak istemiyorsanız;

Bütçeyi aşarak daha iyi CPU performansı istiyorsanız;

İki link de aynı.

Daha iyiden kastım aman aman değil ama Omen Hub'a yeni gelen eco mod güncellemesi ile 12.nesil işlemcilerin verimlilik çekirdekleri ile daha iyi batarya süresi sunuyor. Arada uçurum yok tabii ki. Normalde rzyen olan modellerde eco mod vardı ve açıkken 12500H'dan çok az öndeydi şu an 12500H bir adım daha önde.

Pil ömrü daha iyi gibi belirtilecek bir durum olmadığı için söyleyeyim dedim, normalde 12500H boşta daha fazla güç tüketen bir CPU. Eco modla daha verimli hâle getirdilerse olabilir.

Pil ömrü daha iyi gibi belirtilecek bir durum olmadığı için söyleyeyim dedim, normalde 12500H boşta daha fazla güç tüketen bir CPU. Eco modla daha verimli hâle getirdilerse olabilir.

Dediğim gibi aman aman bir farkı yok. Yazılım ile optimizasyonu daha iyi getirildi sadece. Fark etse etse 20dk falan eder. Konu sahibi için batarya önemli ise belirtmek istedim.

@Astiva 2. Linkteki ürün Amazon'da var ama 26k civarına satılıyor. 3050 Ti'ları eliyorum, 3060'lara bakıyorum. İşlemci olarak 5600H kalıyor. Yani ilk link olan 20K'lık bilgisayar oluyor. 20k üstüne çıktığımda ise 3050 Ti'lı bilgisayarlar var. İlk linkteki mi daha mantıklı olur yoksa 3050 Ti'lı 12700H'lar mı?

@Astiva 2. linkteki ürün Amazon'da var ama 26k civarına satılıyor. 3050 Ti'ları eliyorum, 3060'lara bakıyorum. İşlemci olarak 5600H kalıyor. Yani ilk link olan 20K'lık bilgisayar oluyor. 20k üstüne çıktığımda ise 3050 Ti'lı bilgisayarlar var. İlk linkteki mi daha mantıklı olur yoksa 3050 Ti'lı 12700H'lar mı?

İlla Amazon'dan mı almak zorundasınız?

@Astiva 2. linkteki ürün Amazon'da var ama 26k civarına satılıyor. 3050 Ti'ları eliyorum, 3060'lara bakıyorum. İşlemci olarak 5600H kalıyor. Yani ilk link olan 20K'lık bilgisayar oluyor. 20k üstüne çıktığımda ise 3050 Ti'lı bilgisayarlar var. İlk linkteki mi daha mantıklı olur yoksa 3050 Ti'lı 12700H'lar mı?

Kullanım odağına göre değişir, 3060 daha mantıklı olur ama.

Taksitle alacağım ve bir sorunla olursa kafam rahat olmalı. Trendyol ve benzerlerine güvenemiyorum.

Oyun amaçlı kullanacaksanız ve CPU gücünden taviz verebiliyorsanız 5600H ve 3060 bulunan modeli alabilirsiniz. Kendi laptopumu Trendyol'dan HP Store üstünden aldım. Satıcıya dikkat ederek daha ucuza daha fazla performans alma durumu mevcut. Son karar yine size bağlı elbette.

Geri
Yukarı