20000 TL'ye PC toplama önerisi

Bütçe
20000tl (Fakat az da olsa geçebilir)
B660 seçip alabilrisiniz.
Genellikle GameGaraj'da iyi fiyatlar oluyor ama gene de İncehesap ve İtopya'ya bakın derim.
Buda olabilir.
Bu arada hocam sistemde kasa olmasına gerek yok benim zaten cooler master masterbox td500 mesh kasam var

Bu arada hocam sistemde kasa olmasına gerek yok benim zaten Cooler Master Masterbox TD500 mesh kasam var.

O zaman demin attığım toplama sistemde RX 6600 XT'yi bunlardan biriyle değiştirip alabilirsiniz.

Ekran kartı hariç sen bir şey montajlamayacaksınız illa montajlamak isterseniz aynı kalitede olmuyor ama bu bakılabilir:
Asus PRIME H610M-E D4 Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (belki B660 bulunabilir.)
Kalan parayada SSD ve kasa alırsınız.
Zaten benim bir kasam var yani kasa söylemenize gerek yok
O zaman demin attığım toplama sistemde RX 6600 XT'yi bunlardan biriyle değiştirip alabilirsiniz.
Bence ben en iyisi teker teker toplamak yerine bir yerden toplatılmış ya da hazır bir sistem alsam daha doğru olacak çünkü türkiye de sistem toplamak imkansız gibi birşey

Zaten benim bir kasam var yani kasa söylemenize gerek yok.

Bence ben en iyisi teker teker toplamak yerine bir yerden toplatılmış ya da hazır bir sistem alsam daha doğru olacak çünkü Türkiye de sistem toplamak imkansız gibi bir şey.

Yok o kadar da zor değil. Ama hazır sistemlerin fiyatı genellikle daha uygun oluyor ama sizde kasa varmış o yüzden sizde teker teker toplamak daha mantıklı attığım sistemdeki (önceki sayfada)6600XT'yi 3060 Ti (Bütçe zorlanırsa 3070) da 6700XT ile değiştirip alabilirsiniz.

Yok o kadar da zor değil. Ama hazır sistemlerin fiyatı genellikle daha uygun oluyor ama sizde kasa varmış o yüzden sizde teker teker toplamak daha mantıklı attığım sistemdeki (önceki sayfada)6600XT'yi 3060 Ti (Bütçe zorlanırsa 3070) da 6700XT ile değiştirip alabilirsiniz.
Ben o zaman vatandan toplamak yerine daha uygun fiyata satan web sitelerinden toplasam daha iyi olur
Yeni düşündüğüm sistem:

1-işlemci: Intel i5-11400F Altı Çekirdek 2.60 GHz Kutulu İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2-anakart: Asus PRIME B560-PLUS Intel LGA1200 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

3-RAM: Corsair Vengeance Pro RGB SL 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 CMH16GX4M2E3200C16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

4- M.2 SSD: Crucial 1 TB P5 Plus CT1000P5PSSD8 M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

5-ekran kartı: Asus RTX3050 DUAL-RTX3050-O8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

6-PSU: MSI MPG A650GF 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7-monitör: LG 24GN650 23.8" 1ms Full HD Freesync Pivot Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

8-klavye: GameBooster Frontier GB-G59K Işıklı Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

9-mouse: Frisby FM-G3720K Programlanabilir 8.000DPI Rgb Oyuncu Mouse (GX30) - Siyah Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci soğutucu için ne önerirsiniz?
Soket 1200 destekli ve i5 11400F e yeterli bir soğutmaya sahip olmalı.

Son düzenleme:

1-klavye ve mouse kalitesiz.
2-20000TL bütçeye 3060 Ti toplanıyor.
3-PCI-e 4.0 SSD'ye gerek yok 3.0 yeterli.

Ekran kartı hariç sen bir şey montajlamayacaksınız illa montajlamak isterseniz aynı kalitede olmuyor ama bu bakılabilir:
Asus PRIME H610M-E D4 Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (belki B660 bulunabilir.)
Kalan parayada SSD ve kasa alırsınız.

6600XT yerinede 3060 Ti alırsınız.(6700XT de olabilir.)

1-klavye ve mouse kalitesiz.
2-20000TL bütçeye 3060 Ti toplanıyor.
3-PCI-e 4.0 SSD'ye gerek yok 3.0 yeterli.

6600XT yerinede 3060 Ti alırsınız.(6700XT de olabilir.)

Dostum ben ilk önce ucuz parçalar toplayacağım ve sonra bunları ileride daha iyileri ile değiştireceğim.
Ve senin önerebileceğin iyi klavye ve mouse var mı?
Klavye ve mouse kaliteli olmalı
Bu arada ben sistemimi RX 6500 XT'ye düşürsem ve sonra bunları daha iyileri ile değiştirsem daha iyi olmaz mı?
Bu nasıl? Asus Dual Radeon RX 6500 XT OC Edition DUAL-RX6500XT-O4G 64 Bit GDDR6 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
önerilerinizi bekliyorum:)

Son düzenleme:
Dostum ben ilk önce ucuz parçalar toplayacağım ve sonra bunları ileride daha iyileri ile değiştireceğim.
Ve senin önerebileceğin iyi klavye ve mouse var mı?
Klavye ve mouse kaliteli olmalı.
Bu arada ben sistemimi RX 6500 XT'ye düşürsem ve sonra bunları daha iyileri ile değiştirsem daha iyi olmaz mı?

Neden boşu boşuna 6500XT'ye düşüyorsunuz ki 6700XT varken ileride değiştirirsiniz ama tamamen para israfı olur. Klavye ve mouselarda bilgili değilim öneri yapamayacağım.

Knk bu arada seçtiğim m.2 ssd nin fiyatı performansına göre ucuz bence. Bana uygun geldi çok da pahalı değil
Neden boşu boşuna 6500XT'ye düşüyorsunuz ki 6700XT varken ileride değiştirirsiniz ama tamamen para israfı olur. Klavye ve mouselarda bilgili değilim öneri yapamayacağım.
6700 xt ler çok pahalı
bütçem de çok değil zaten

AMD kartlarda hemene hemen en kaliteli model olan Red Devil 10.800TL 20000TL bütçeye sığıyor yine de sizi zorlarsa 3060/6600XT bakın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı