20000 TL'ye taşınabilir oyun/iş bilgisayarı tavsiyesi

halilemreyigit

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, özellikle inşaat mühendisliği programlarında (AutoCAD, Revit, Sta4CAD, Tekla vs) ve oyun oynamak için kullanmak üzere "taşınabilir, hafif" bir laptop arıyorum. Biraz araştırma sonucunda MSI GS66 Stealth, MSI GE66 Raider, HP Omen 15 gibi modellere yoğunlaştım ancak sizin de tavsiyelerinize ihtiyacım var. Sanırım MSI laptoplarda ısınma sorunu varmış. Omen 15 ısınma sorunun çözmüş sanırım ancak pek hafif kategorisine girmiyor maalesef.

1. Aradığım laptoptaki en önemli kriter az ısınan, hafif ve sessiz olması.
2. RTX 2*** serisi ekran kartlı laptoplara bakıyorum şu anda ancak RTX 3*** serisi çıkıp fiyatın düşmesini mi beklemeliyim?
3. RAM 32 GB, 1TB SSD olması tercihim ancak 16 GB RAM ve 512 GB SSD de olabilir. Daha sonrasında kendim yükseltebilirim.
4. Razer Blade 15 incelemelerde ideal gibi (ısınma, kasa tasarımı (hafiflik), sessizlik) duruyor ancak daha önce Amazon'dan sipariş vermedim ve vergi olayını bilmediğim için çekiniyorum. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bütçem 20.000 TL ve hayır, masaüstü işimi görmez ve Monster düşünmüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben olsam Lenovo Legion tercih ederdim. İncelemelerinden izlediğim kadarıyla ısınmıyor. Ayrıca tasarımı harika. 32 GB RAM, 1 TB SSD, İ7 10750H, RTX 2070 gibi özellikleri de bence gayet iyi.

1300 TL bütçe arttırırsanız Ultra süper kral geliyor.
RTX 2080 kral koltuğunda yaşatır hayatı. 😀.

Maalesef bütçe arttıramıyorum. Lenovonun fan sesi ve ısınması hakkında bilginiz var mı? Nasıldır?
Benim de baktığım Omen 15 buydu ancak hafif ve ince bir bilgisayar değil maalesef. Lenovo şuanda mantıklı geliyor ancak rtx3*** serisinin çıkmasını mı beklemek gerek diye düşünmüyor değilim. Rtx2*** serili laptop fiyatları düşer mi yeni seri ile birlikte?
1300 TL bütçe arttırırsanız Ultra süper kral geliyor.
RTX 2080 kral koltuğunda yaşatır hayatı. 😀.
Maalesef bütçe arttıramıyorum :/ Özellikler ve tasarım muazzam görünüyor. Böyle güçlü bir bilgisayar için ısınma sorununu da çözdülerse mükemmel olabilirdi.

Maalesef bütçe arttıramıyorum. Lenovonun fan sesi ve ısınması hakkında bilginiz var mı? Nasıldır?

Benim de baktığım Omen 15 buydu ancak hafif ve ince bir bilgisayar değil maalesef. Lenovo şuanda mantıklı geliyor ancak rtx3*** serisinin çıkmasını mı beklemek gerek diye düşünmüyor değilim. Rtx2*** serili laptop fiyatları düşer mi yeni seri ile birlikte?

Maalesef bütçe arttıramıyorum :/ Özellikler ve tasarım muazzam görünüyor. Böyle güçlü bir bilgisayar için ısınma sorununu da çözdülerse mükemmel olabilirdi.

Legionlarda ısınma problemi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Legion 7'yi tavsiye ederim. Lenovo'nun Y7x0 yani üst seviye modellerinden kullandım hala da kullanıyorum, sorun çıkarmıyorlar çok kaliteliler. 2070 Super Max-Q var aşağı yukarı normal 2070 ve 2070 Super arası performans veriyor. Ekran ve malzeme kalitesi anlatılmaz yaşanır desem yeridir. Aşağı yukarı 6 sene aktif oyun için kullanım ömrü olacağını düşünüyorum.(Tabii ki daha uzun götürür ancak oyun için konuşuyorum.)

Maalesef bütçe arttıramıyorum. Lenovo'nun fan sesi ve ısınması hakkında bilginiz var mı? Nasıldır?

Benim de baktığım Omen 15 buydu ancak hafif ve ince bir bilgisayar değil maalesef. Lenovo şu anda mantıklı geliyor ancak RTX3*** serisinin çıkmasını mı beklemek gerek diye düşünmüyor değilim. RTX2*** serili laptop fiyatları düşer mi yeni seri ile birlikte?

Maalesef bütçe arttıramıyorum :/ özellikler ve tasarım muazzam görünüyor. Böyle güçlü bir bilgisayar için ısınma sorununu da çözdülerse mükemmel olabilirdi.

Bence almamakla bu oyunu bile Ultra'da zor oynarsınız oynayacaksanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı