2000TL 24 inç, 144Hz monitör önerisi

Bütçe
2000

NYXO

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
XFX Radeon RX 5600XT
Corsair Vengeance RGB 3600Mhz 16gb
GIGABYTE B450M-H
CORSAİR SPEC-05
CORSAİR VS550 550W 80+
TEAM GX1 480GB & PNY XLR8 CS3030 M280CS3030 1TB
BenQ XL2411K & LG FLATRON W1954S
Razer Mamba Elite
Steelseries Qck Edge L
Rampage KB-R88
Razer Kraken
Başlıkta da belirttiğim gibi bütçem 2000TL bütçemin üstüne ancak ve ancak mükemmel bir özellik olmadığı sürece çıkmayı düşünmüyorum. Bunun dışında monitörde aradığım özellikler 24 inç, flat ekran, 144Hz ve 1 ms bunlar olmayan monitörü almayı düşünmüyorum. Panel olarak ise IPS tercih etmeyi düşünüyorum çünkü monitörü tamamen oyun için almayacağım film ve dizide izlemek istiyorum. Bir de en endişelendiğim durum ise ghosting olayı tabii ki de ghosting bu fiyata mutlaka olacak fakat ne kadar az o kadar iyi. Aklımdaki monitörler şunlar:

-ASUS TUF VG249Q.
-LG 24GN650-B
-ViewSonic XG2405.

2000 TL'ye 1 aylığına et döner dükkanı kiralamak daha mantıklı.

Gerçekten güzel bir monitörmüş ben gözden kaçırmışım herhalde pivaot olmaması kötü ama monitör ayağı ile çözülecek bir olay.

Aynı şekilde bu monitörde ASUS gibi hatta hemen özelliklerine baktım ikisi de neredeyse tıpa tıp renk gamutu desteği olsun o yüzden ucuz olan ASUS'u tercih ederim gibi bu ikisi arasından.

Arkadaşın aklındaki modellerden biri olan VG249Q ile özellikleri aynı fakat VG249Q bence daha iyi pivot özelliği var. Bu linkini bıraktığın sabit kalacak masada.

Aynı şekilde bunun yerine diğer ASUS'u almak daha mantıklı bence her şeyleri aynı sadece 165Hz.
VG249Q kullanıyorum memnunum.

Bu monitör hakkında en merak ettiğim şey ghosting var mı fark edilir seviyede mi?

AOC 24G2U modelini düşünmez misiniz? Kendisi özellik olarak son derece doludur. Ayağında her türlü hareket kabiliyeti var. Yukarı-aşağı, öne arkaya tilt, sağa-sola swivel ve saat yönünde 90 derece dönme (pivot) mevcut. 4 adet type A çıkışı olan bir USB hub içeriyor. Bunlardan birisi daha güçlü akım verebildiği için telefon şarjı için uygun. 2x2 hoparlörleri de var. Sesi zayıf da olsa kulaklık kullanmak istemediğinizde iş görür. Overdrive güçlü seviyeye çekildiğinde UFO testinde ghosting göremedim.

Ben sadece bir iki oyunda biraz flicker gördüm. Sonradan nasıl olduysa kayboldu. IPS glow ve ışık sızması kabul edilebilir düzeyde. Renkler süper. Oyunlardan ve film, dizi, TV yayınlarından keyif alıyorum. Firmanın 1 piksel (veya 3 subpixel) ve üzerine garantisi var. Yalnızca bir veya iki subpixel olunca kabul etmiyorlar sanırım. İtopya veya Teknobiyotik'ten almadığınız sürece bu konuda sorun yaşayacağınızı sanmam.

Gerçekten güzel bir monitörmüş ben gözden kaçırmışım herhalde pivaot olmaması kötü ama monitör ayağı ile çözülecek bir olay.

Aynı şekilde bu monitörde ASUS gibi hatta hemen özelliklerine baktım ikisi de neredeyse tıpa tıp renk gamutu desteği olsun o yüzden ucuz olan ASUS'u tercih ederim gibi bu ikisi arasından.

Aynı şekilde bunun yerine diğer ASUS'u almak daha mantıklı bence her şeyleri aynı sadece 165Hz.

Bu monitör hakkında en merak ettiğim şey ghosting var mı fark edilir seviyede mi?
Asus hem daha ucuz değil hem 144 hz. Doğru baktığınıza emin misiniz?

AOC 24G2U modelini düşünmez misiniz? Kendisi özellik olarak son derece doludur. Ayağında her türlü hareket kabiliyeti var. Yukarı-aşağı, öne arkaya tilt, sağa-sola swivel ve saat yönünde 90 derece dönme (pivot) mevcut. 4 adet type a çıkışı olan bir USB Hub içeriyor. Bunlardan birisi daha güçlü akım verebildiği için telefon şarjı için uygun. 2x2 hoparlörleri de var. Sesi zayıf da olsa kulaklık kullanmak istemediğinizde iş görür.

Ben sadece bir iki oyunda biraz flicker gördüm. Sonradan nasıl olduysa kayboldu. IPS glow ve ışık sızması kabul edilebilir düzeyde. Renkler süper. Oyunlardan ve film, dizi, TV yayınlarından keyif alıyorum. Firmanın 1 piksel (veya 3 subpixel) ve üzerine garantisi var. Yalnızca bir veya iki subpixel olunca kabul etmiyorlar sanırım. İtopya veya Teknobiyotik'ten almadığınız sürece bu konuda sorun yaşayacağınızı sanmam.

Bu monitörüde sürekli göz önünde bulundurdum fakat fiyatı 1900TL'nin altına çok düşmediği için diğerleri daha mantıklı oluyor ne de olsa hemen hemen aynı özelliklerde diğer modellerde.

VG24VQ kullanıyorum bende ikisi de hemen hemen aynı bu model için ghosting var diyorlardı ben CS oynamama rağmen anlayamıyorum ghosting olduğunu. Profesyonel bir oyuncu olmadıkça ghosting muazzam derecede fark edilmeyecektir.

VG24vq kullanıyorum bende ikisi de hemen hemen aynı bu model için ghosting var diyorlardı ben CS oynamama rağmen anlayamıyorum ghosting olduğunu. Profesyonel bir oyuncu olmadıkça ghosting muazzam derecede fark edilmeyecektir.

O zaman çok güzel o monitör hakkında aklımı kurcalayan en büyük olay buydu o da yoksa ona da dikkat edeceğim.
ASUS hem daha ucuz değil hem 144 Hz. Doğru baktığınıza emin misiniz?

ASUS Hepsiburada'da en ucuz oradan baktığım için daha ucuz diye yazdım.

Geri
Yukarı