2000TL civarında monitör önerisi

Methcsmn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, bu işlerin acemisi olduğumdan danışmadan almak istemedim.

R5 3600 + RTX 2060'lı bir sistem siparişi verdim. Oynattığı kadarıyla CoD, Rocket League, LoL, Valorant tarzı oyunlar oynamayı planlıyorum. Alabileceğim (çapı, kavisi falan fark etmez) en mantıklı monitör hangisi olur acaba?

Bütce aşağı yukarı biraz oynayabilir, yeter ki "O oyunlardan ve sistemden verim alabilmek için böyle bir şey lazım" denilen bir monitör olsun. :)

Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatı sürekli 1800 civarına düşüyor bekleyip alın.

Hocam 1.4 HDMI diyor ya onun 2.0 olanını aramamın bir mantığı olur mu? Eksisi falan olur mu daha doğrusu bana? Bir de piksel aralığı kötü diye bir yorum yazmışlar, dikkate almam gereken bir şey mi acaba?

Hocam 1.4 HDMI diyor ya onun 2.0 olanını aramamın bir mantığı olur mu? Eksisi falan olur mu daha doğrusu bana? Bir de piksel aralığı kötü diye bir yorum yazmışlar, dikkate almam gereken bir şey mi acaba?
Piksel aralığı fazla olsaydı 24 inç olamazdı. HDMI sürümlerinin aldığınız monitörde ne kadar önemli olduğunu anlamak için şu makaleye göz atabilirsiniz.
Aoc 24G2U için HDMI 1.3 ve üstü yeterliyken Dell için HDMI 2.0 gerekli.

Piksel aralığı fazla olsaydı 24 inç olamazdı. HDMI sürümlerinin aldığınız monitörde ne kadar önemli olduğunu anlamak için şu makaleye göz atabilirsiniz.
Aoc 24G2U için HDMI 1.3 ve üstü yeterliyken Dell için HDMI 2.0 gerekli.
Detaylı cevabınız için teşekkür ederim hocam daha bir oturdu kafama. Ekstra bir soru ve isteğim olsa sizden de?

Bu sistemle 165 hz veya 240 hz'ye gerek var mı? (Bütçemi artırabilirim duruma göre) Diyelim ki aldım daha yüksek Hz değerine sahip bir monitör, oynadığım oyun çok düşük FPS verince görüntü de bozulmalar mı olur? Yoksa sadece gereksiz bir fiyat artışı mı olur? 240 FPS alabildiğim oyunlarda ekstrem bir fark olur mu bir de? (Almalı mıyım yani?)

Tekrardan teşekkürler vakit ayırıp, okuyup cevaplandırdığınız için.

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim hocam daha bir oturdu kafama. Ekstra bir soru ve isteğim olsa sizden de?

Bu sistemle 165 hz veya 240 hz'ye gerek var mı? (Bütçemi artırabilirim duruma göre) Diyelim ki aldım daha yüksek Hz değerine sahip bir monitör, oynadığım oyun çok düşük FPS verince görüntü de bozulmalar mı olur? Yoksa sadece gereksiz bir fiyat artışı mı olur? 240 FPS alabildiğim oyunlarda ekstrem bir fark olur mu bir de? (Almalı mıyım yani?)

Tekrardan teşekkürler vakit ayırıp, okuyup cevaplandırdığınız için.
LoL, Valorant ve Rocket League oynarken 165 FPS alabilirsin ancak CoD için fikrim yok.

Gerek var mı yok mu bilemem. Ancak benim korkum 144Hz'e alışınca 60 FPS oynama zorunluluğunda kalmak. Oynadığım oyunlarda da sistemim gereken FPS değerlerini veremediği için ağırlıklı olarak 60/75Hz düşünüyorum.

Bozulmalar olmaz, değişken kare değerleri olur. Mesela sürekli 90 FPS alırken 60 FPS olduğu anda kasma hissiyati verebilir. FPS'i 60'a kilitlersen en iyisi olur ama hızlı oyunlarda gecikme hissedilir (Assetto Corsa ve Live For Speed oynarken rahatsız edici oluyordu).

Bu monitörün bir de 27 inç varyantı var. Yüksek renk gamutu sunması da çok iyi ( %97 NTSC (CIE:1976)).

Hocam yıllardır Playstation'da 60 fps oynamaktan sıkıldığım için PC'ye geçiş yapmaya karar verdim. O yüzden min. 144 olsun da aradaki fark neymiş diye merak da ediyorum aslında :)) Çok teşekkürler tekrar.

Geri
Yukarı