2000TL Sistem Toplama Rehberi

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Öncelikle herkese merhaba. Bildiğiniz gibi, Intel i3 7100'e çok yakın performans veren G4560 üretimini ticari kaygılar nedeniyle sınırlamıştı. Çoğu yerde bulunmuyor, bulunsa dahi çok pahalı oluyordu. Bu nedenle düşük bütçede artık i3 7100 veya Ryzen 3 kullanılıyordu. Ancak AMD bu bütçede daha güçlü olan yeni Athlon'ları ön siparişe açınca Intel G4560'ın daha hızlı ve daha iyi grafik yongasına sahip olan yeni modelini piyasaya çıkardı, G4600. Haydi, bu işlemciyle düşük bütçeli bir sistem toplayalım.
PicsArt_08-27-06.27.50.jpg

1-İşlemci, Anakart ve RAM
Burada kullanacağımız bileşenler, Teknobiyotik'in G4600+Asrock H110M Anakart+Team Elite Plus 8GB DDR4 RAM bundle'ı. Normalde bu işlemcilerin H110 serisiyle kullanılabilmesi için BIOS güncellemesi gerekiyor ancak burada hazır geliyor.
g4560bd01_2.jpg

2- Ekran Kartı
Ekran kartı tercihimiz Galax'ın Geforce GTX1050 Ti EX OC modelinden oluyor. Soğutma için çift fan kullanan bu ekran kartı, 1080P'de Ultra ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi için yeterli.
downloadfile-6.png

3-Sabit Disk
Sabit disk olarak WD Blue 1TB 7200RPM'i seçtik. Gayet kaliteli olan diskimiz alan olarak da yeterli.
Screenshot_20170827-233828.jpg

4-Kasa ve PSU
Kasa ve PSU olarak Aerocool GT Black Edition 500W modelini seçtik. Bu model ışıklı fanlara, SSD/HDD desteğine sahip. PowerBoost, Frisby, Everest, TurboX gibi kalitesiz markaların aksine kaliteli, yeterli ve terfiye açık olması açısından tercihimizi bu modelden kullandık ancak terfi yapmayacak arkadaşlar bu kasanın 400W modelini de alabilir fakat bizim tercihimiz 500W yönünde.
Screenshot_20170827-182105.jpg

Genel Bakış ve Testler
Bu sistem, size 1080P çözünürlükte çoğu oyunda Ultra-High akıcı oyun deneyimi sunabilecektir. Kasa tasarımı olarak da ışıklı bir kasa tercih ettiğimiz bu sistemi Teknobiyotik üzerinden 2.004TL'ye topladım. Ancak bu sistemde SSD bulunmamakta, isterseniz 250TL'ye Adata SU800 128GB SSD'yi tercih edebilirsiniz. Rehberi okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yararlı olmuştur. Sistem ve rehber hakkında her türlü yorum, öneri ve eleştirinizi bekliyorum. İyi günler ve sosyaller diliyorum.
Screenshot_20170827-181354.jpg

Neden her an iflas edebilir?
Gayet performanslı bir HDD. Technopat incelemesi de mevcut. Marka önyargısı olabilir belki ama P300 gayet iyi bir HDD.
WD Blue kötü olduğundan demiyorum. P300 hem daha ucuz, hem de daha performanslı.

Neden her an iflas edebilir?
Gayet performanslı bir HDD. Technopat incelemesi de mevcut. Marka önyargısı olabilir belki ama P300 gayet iyi bir HDD.
WD Blue kötü olduğundan demiyorum. P300 hem daha ucuz, hem de daha performanslı.
Ben önceden Toshiba öneriyordum ama şu aralar çok büyük sıkıntıda laptop üretimi çok azaldı TV bölümü Vestel'e satılacak deniyor...

Bu arada sistem uyumsuz.
PSU içinden 4 pin CPU güç kablosu çıkıyor fakat anakart 8 pin istiyor. Böyle tümleşik kasa-PSU alırken dikkat edilmesi gereken bir şey.

Bu arada sistem uyumsuz.
PSU içinden 4 pin CPU güç kablosu çıkıyor fakat anakart 8 pin istiyor. Böyle tümleşik kasa-PSU alırken dikkat edilmesi gereken bir şey.
Öncelikle merhaba. Yaşanan uyumluluk sorunu için özür dilerim. Bu sorunu çözmek için şu kablodan edinebilirsiniz: 4 Pin to 8 Pin PSU kablosu

Son düzenleme:
İyi günler dilerim. Bu sistem çok hoşuma gitti, ama hangi internet sitesinde yer alıyor? Ve bu site güvenilir mi ?

Birde yukarıda sorun yaşamışsınız. hangi parça ile düzelir ?

Hangi PSU ile değiştirilmelidir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı