2000TL’ye işlemci, RAM ve anakart önerisi

Arkadaşlar 8600k alınırsa hangi ram ve anakartı öneriyorsunuz? 2200-2300 olsa bütçe.
İşlemci zaten tek başına 1.270 lira. 750 lira civarı anakart ve belleğe bir arada yetmiyor.

Bile bile kendini niye kazıklatasın ki? Ryzen 5 2600X al, 100 lira daha ucuz ve 8600K'dan %27 daha güçlü.

Son düzenleme:
2300
İşlemci zaten tek başına 1.270 lira. 750 lira civarı anakart ve belleğe bir arada yetmiyor.

Bile bile kendini niye kazıklatasın ki? Ryzen 5 2600X al, 100 lira daha ucuz ve 8600K'dan %27 daha güçlü.
Oyun ağırlıklı istiyorum. İş konusunda daha iyi ama oyun?
2300

Oyun ağırlıklı istiyorum. İş konusunda daha iyi ama oyun?
1000liraya anakart ve bellek olmaz mı?

Aradaki tek çekirdek performans farkı %9 bunu hissedebilecek misin? Ayrıca oyun konusunda Ryzen 2 serisi iyileştirildi, Intel ile arasındaki fark %1 olduğu açıklandı. Bunu da hissedemezsin.
Kardeşim 60-70 FPS'lerdeki 1-2 FPS farkını zaten algılayamazsın.

Aradaki tek çekirdek performans farkı %9 bunu hissedebilecek misin? Ayrıca oyun konusunda Ryzen 2 serisi iyileştirildi, Intel ile arasındaki fark %1 olduğu açıklandı. Bunu da hissedemezsin.
Kardeşim 60-70 FPS'lerdekş 1-2 FPS farkını zaten algılayamazsın.
üst üste amd işlemciler kullandım ve hiçbirinden memnun kalmadım. Yazdığın cevap ile fikrimi değiştirmeye başladın.

üst üste amd işlemciler kullandım ve hiçbirinden memnun kalmadım. Yazdığın cevap ile fikrimi değiştirmeye başladın.
AMD, Ryzen ile yeni sayfa açtı. Sıfırdan tasarlandı, için rahat olsun. Eski serileri geç, onlar kötü zaten, şimdi sorun olmadığı gibi artıları da çok.

Kardeşim 60-70 FPS'lerdeki 1-2 FPS farkını zaten algılayamazsın.
2000lira civarında bellek, işlemci ve anakart önerirmisin peki? Şekil mekil önemli değil.

AMD Ryzen'de XFR nedir?

2. nesil Ryzen işlemcilerde XFR tüm çekirdeklerde devreye giriyor ve frekans artışı ilk nesile göre daha fazla.
incelemelere falan bakıyorum, 8600k %87-90kullanırken işlemciyi 120fps civarı aldığı yerde AMD %55 ile 100fps gibi bir değer alıyor. Neden daha fazla kullanmıyor , kullanamıyor acaba? Bana üçlü sistemi önerirmisim?

Yanlı testlere ya da ne idüğü belirsiz testlerde acayip sonuçlar çıkabiliyor.

Bu test kanalının doğru sonuç sunduğunu daha önce: TeknoSeyir ve Technopat'ın test sonuçlarını referans alarak uzunca aşırı detaylı şekilde inceledikten sonra Technopat Sosyal'de kanıtladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1440p de fark neredeyse hiç yok.

Son düzenleme:
Yanlı testlere ya da ne idüğü belirsiz testlerde acayip sonuçlar çıkabiliyor.

Bu test kanalının doğru sonuç sunduğunu daha önce: TeknoSeyir ve Technopat'ın test sonuçlarını referans alarak uzunca aşırı detaylı şekilde inceledikten sonra Technopat Sosyal'de kanıtladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1440p de fark neredeyse hiç yok.
anladım. Önerin var mı peki?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı