2000TL'ye programlama için laptop tavsiyesi

2300TL bir bilgisayar öneriyorsun ve ekstra ram takmasını istiyorsun sence kaç paralık sistem önermiş oluyorsun.
RAM hemen ilave edilmesi şart değil bence. Ancak evet Android Studio kullanılacaksa minimum +500₺ şart

Hızlı hızlı bakmaya çalıştım. Yerinizde olsam şöyle yaparım. Ekran kartını da sonraki aylarda alırdım. Madem grafik tabanlı oyun oynamıyorsunuz genellikle. Sanmıyorum bu fiyata bu özellikte bir laptop bulabileceğinizi. Yok ben ofiste, parkta, dışarda veya kafede kullanmak da istiyorum derseniz orasını bilemem.
Screenshot_6.png

Son düzenleme:
Hızlı hızlı bakmaya çalıştım. Yerinizde olsam şöyle yaparım. Ekran kartını da sonraki aylarda alırdım. Madem grafik tabanlı oyun oynamıyorsunuz genellikle. Sanmıyorum bu fiyata bu özellikte bir laptop bulabileceğinizi. Yok ben ofiste, parkta, dışarda veya kafede kullanmak da istiyorum derseniz orasını bilemem.
Eki Görüntüle 467529
Monitör ilavesi ile 2300-2500₺ bandına mal olur. Ama yine de laptoptan daha iyi performans verebilir orası ayrı. Bu arada Ryzen 1600 önermişsiniz. Ekran kartı olmadan o işlemciden görüntü alamazsınız.

Monitör ilavesi ile 2300-2500₺ bandına mal olur. Ama yine de laptoptan daha iyi performans verebilir orası ayrı
Dünya kadar 2. el monitör var. 2000 TL'ye tamamlarım ben bu sistemi monitörle beraber.
Dediği gibi grafik tabanlı oyunlar oynamıyormuş, dolayısıyla 720-1080P yetecektir. Öyle 1 MS yok 75 HZ gerek yok bence.

Dünya kadar 2. el monitör var. 2000 TL'ye tamamlarım ben bu sistemi monitörle beraber.
Dediği gibi grafik tabanlı oyunlar oynamıyormuş, dolayısıyla 720-1080P yetecektir. Öyle 1 MS yok 75 HZ gerek yok bence.
Hocam iyi diyorsun güzel diyorsun da
1-2. El HDMI monitör minimum 300₺
2-Ryzen 1600 işlemci önermişsin ekran kartı yok. Ekran kartı olmadan APU olmayan bir işlemciden görüntü alamazsınız.

Hocam iyi diyorsun güzel diyorsun da
1-2. El HDMI monitör minimum 300₺
2-Ryzen 1600 işlemci önermişsin ekran kartı yok. Ekran kartı olmadan APU olmayan bir işlemciden görüntü alamazsınız.
Orada bir yanlış yapmışım. O halde aşağıdaki de olabilir.
Screenshot_5.png
2. El HDMI Monitör'e gelirsek, dönüştürücüler ne güne duruyor?

Eki Görüntüle 467531Eki Görüntüle 467532
Yaklaşık 2600₺ yapıyor. Kesinlikle değecek bir sistem olduğu kanaatindeyim.
Not: İşlemci muhtemel B2 revizyon. 2600 gücünde ve 8GB 3000mhz bellek kombinasyonu ile yazılım programlarını rahatça çalıştırır.
Dipnot 2: SSD eklemeyi unutmuşum +200 lira civarına BX500 240GB SSD öneririm. Ama yaklaşık 2800₺ civarı masraf yapıyor.

İkinci el bakın diyeceğim ama dolandıran dolandırana. Çok zeki insanlarımız varmış diyorum. Ufkum açılıyor bu dolandırıcılarin yaptıklarını okudukça.
Konuya gelirsek illa laptop alacaksan taksite girip sıfır güzel bir bilgisayar almanı öneririm. Fiyatı biraz artırman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı