2004 focus 1 hangi motor yağı?

rex-6126

Kilopat
Selam aracımda bir miktar yağ kaçağı var onu hallettirip yağ değişimi yapacağım çünkü yağda azalma var. Soruma gelecek olursak 1.6 zetec benzin LPG motora kimi 10/40 demiş kimi 5/30 demiş ben bu araca ne yağ alacağıma bir türlü karar veremiyorum fikirlerinize ihtiyacım var.

5/30 koydurun. Ford 5/30 öneriyor. 10/40 genelde kalın yağ olduğu için motoru yağ yakan araca konur. 2004 model 330 binde focus 1 1.6(LPG'li) 5/30 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Selam aracımda bir miktar yağ kaçağı var onu hallettirip yağ değişimi yapacağım çünkü yağda azalma var. Soruma gelecek olursak 1.6 zetec benzin LPG motora kimi 10/40 demiş kimi 5/30 demiş ben bu araca ne yağ alacağıma bir türlü karar veremiyorum fikirlerinize ihtiyacım var.
Burada motorunuzu bulup yağ kısmına bakın.

Mesela babamın sahip olduğu arabanın motoru bu.

5/30 koydurun. Ford 5/30 öneriyor. 10/40 genelde kalın yağ olduğu için motoru yağ yakan araca konur. 330 binde focus 1 1.6(LPG'li) 5/30 kullanıyorum.
144 binde aracım gayet temiz çekiş olarak güzel ve herhangi bir duman atma yok en son usta ne model yağ koydu bilmiyorum ama servislere uğrayıp öyle dolanıp sorduğumda 3 tanesi 10/40 diyosa 3 tanesi de 5/30 diyor bende farkettim fabrikasyon olarak 5/30 denmiş ama bir sorun yaşayıp yağın boşa gitmesini istemiyorum malum fiyatları çok uçuk.

Yağı keçeden mi kaçırıyor? Eksilmenin tek sebebi bu mu? Motor ufaktan yağ yakıyorsa 5w-30 koymayın daha çok yağ yakar. Atmosferik tüplü sanırım motor, 10w-40 tan aşağısını koymazdım ben olsam.

Yağı keçeden mi kaçırıyor? Eksilmenin tek sebebi bu mu? Motor ufaktan yağ yakıyorsa 5w-30 koymayın daha çok yağ yakar. Atmosferik tüplü sanırım motor, 10w-40 tan aşağısını koymazdım ben olsam.
Aracı aldığım zaman komple bakıma götürdüğümde usta yanımda söküp göstermişti trigerin takıldığı krank dişlisiydi sanırım onun dibindeki keçeden kaçırıyordu değiştirdi 5-6 ay oldu simdi farkettim tekrar aracın altı yağlanmış ve yağ çubuğunda eksik var.

@06 Fil Necati @hakan yaeger @bakidoruk @volkSWAGen666 arkadaşlar servise soruyorum 5 30 diyor ustalar özel servisler 20 40 diyor hala hangi marka hangi yağı kullanacağımı bulamadım ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleme:
5/30 iyidir. 10/40 koyunca arabanın sesi bile değişiyor. Aracınızın kaçaklarınıda yaptıracakmışsınız zaten. Marka olarak liqui moly, motul, castrol koyabilirsiniz. Ankaradaysanız usta önerebilirim sadece forda bakıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı