2004 yılının en iyi oyunu nedir?

2004'ün en iyi oyunu

• Oy verenlerin toplamı
    135
2018'de RDR2 hariç diğer yıllarda Rockstar oyunları yılın oyunları olmadı mı?
Hayır olmadı. Bizim bildiğimiz The Game Awards şovu 2014'te başladı. Ondan önce birçok yılın oyunu ödülü oldu fakat ben British Academy Games Awards (BAFTA Games Awards) ödülünü baz aldım. Sanırım en prestijli ödül bu. Bu ödülü 2004'te HL 2, 2008'de Super Mario Galaxy, 2010'da Mass Effect 2, 2013'te The Last of Us kazanmış. Ama Spike Video Game Awards'da GTA IV ve V yılın oyunu olmuş.

En iyi oyun diyorsak zamana meydan okuyan bir oyun olmalı. HL2 ve GTA SA sanıyorum en iyi adaylar. HL2 kültürüm hiç olmadı, HL1'i çok sevsem de. Gta'yı konuşmuyorum bile, oyun dünyasının suyu ekmeği.
Rockstar biraz özense, patchlese orijinal versiyonu arada bir indirip oynardık da. Bu yüzden HL2'yi oyladım. Şu an aralarından sorunsuz, sırıtmadan oynayabileceğim tek oyun.

Half Life 2 kesinlikle. GTA San Andreas dönemine göre iyiydi ama çok abartılıyor. Hikayesini de pek seven birisi değilim. Half Life 2 gibi bir şaheserin yanında benim için bir hiç GTA San Andreas...

Hayır olmadı. Bizim bildiğimiz The Game Awards şovu 2014'te başladı. Ondan önce birçok yılın oyunu ödülü oldu fakat ben British Academy Games Awards (BAFTA Games Awards) ödülünü baz aldım. Sanırım en prestijli ödül bu. Bu ödülü 2004'te HL 2, 2008'de Super Mario Galaxy, 2010'da Mass Effect 2, 2013'te The Last of Us kazanmış. Ama Spike Video Game Awards'da GTA IV ve V yılın oyunu olmuş.
Spike Video Game Awards'da neredeyse tüm GTA oyunları yılın oyunu olmuş.

GTA SA ve UG 2 daha söz edilip oynanılıyor modlanıyor GTA zaten baş tacı açık dünya oyunu bambaşka boyut...

Half Life 2 kesinlikle. GTA San Andreas dönemine göre iyiydi ama çok abartılıyor. Hikayesini de pek seven birisi değilim. Half Life 2 gibi bir şaheserin yanında benim için bir hiç GTA San Andreas...
Hocam Half-Life 2 evet FPS tarihinde bir devrimdi ama GTA San Andreas'te açık dünya bakımından bir devrimdi. Özellikle de Vice City'den sonra iki senede açık dünya için bukadar fazla çeşitlilik ve görevler eklemeleri olağanüstü. Hikaye açısından temasından dolayı belki beğenmemiş olabilirsin ama gayet sürükleyici bir hikayeye sahipti.

Hocam Half-Life 2 evet FPS tarihinde bir devrimdi ama GTA San Andreas'te açık dünya bakımından bir devrimdi. Özellikle de Vice City'den sonra iki senede açık dünya için bukadar fazla çeşitlilik ve görevler eklemeleri olağanüstü. Hikaye açısından temasından dolayı belki beğenmemiş olabilirsin ama gayet sürükleyici bir hikayeye sahipti.
Ne tarz bir açık dünya devrimi gerçekleştirdi GTA SA? Yıllar evvel çıkan Shenmue veya Morrowind oynadık mı hiç?

Ah canım... Bizde hiç konsol külliyatı olmadığı gibi emülatörlerle de uğraşmadığımız için MGS 3 süs gibi kalmış öyle. Ağlayarak MGS 3 bastım. Diğer basan iki kişi bulsun beni :D

Yeni konular

Geri
Yukarı