2009 model Ford Tourneo Connect aracın motoru üflüyor

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
2009 model Ford Tourneo Connect aracımı 1 hafta önce periyodik bakımına götürdüm. Arabanın her şeyi değişti ancak arabayı biraz sıkıştırdığımda motor arızası yazıyor ve sarı dişli içinde ünlem işareti yakıyor. Bugün de meraktan yağ çubuğunu çektim ve aşırı derecede az bir üfleme var motorda. Yani fark etmesi bir tık zor ama üflediği belli oluyor az çok. Yağını kontrol ettim Max gözüküyor. Aracın sorunu ne olabilir? Bakım yaptırmadan önce bunların hiçbiri yoktu.
Arıza lambası yandığında araç güçten biraz düşüyor ancak kontağı açıp kapattığımda lamba sönüyor ve gidişi düzeliyor.

Aracım 2009 Ford tourneo connect 1.8 110'luk. 137.7xx Km'de

2009 model Ford tourneo connect aracımı 1 hafta önce periyodik bakımına götürdüm. Arabanın her şeyi değişti ancak arabayı biraz sıkıştırdığımda motor arızası yazıyor ve sarı dişli içinde ünlem işareti yakıyor. Bugün de meraktan yağ çubuğunu çektim ve aşırı derecede az bir üfleme var motorda. Yani fark etmesi bir tık zor ama üflediği belli oluyor az çok. Yağını kontrol ettim Max gözüküyor. Aracın sorunu ne olabilir? Bakım yaptırmadan önce bunların hiçbiri yoktu.
Arıza lambası yandığında araç güçten biraz düşüyor ancak kontağı açıp kapattığımda lamba sönüyor ve gidişi düzeliyor.

Aracım 2009 Ford tourneo connect 1.8 110'luk. 137.7xx Km'de.

Filtreler filan değişti ise yanlış filtre ya da kalitesi filtre takmış olabilirler.
Bu sebeple Turbo kesiyor olabilir.

Yetkili servise götürün derim.

Cihaza bağlamadan tespit edilmesi zor. Sensör arızası da olabilir.

Filtreler filan değişti ise yanlış filtre ya da kalitesi filtre takmış olabilirler.
Bu sebeple Turbo kesiyor olabilir.

Yetkili servise götürün derim.
Bildiğimiz yerde taktırdık hepsini. Mobil1 yağ koydular. Diğer ürünler falanda dandik markalar değildi. Ortalama herkesin kullandığı markalar genel olarak. Turbo kesmesi tam olarak nasıl oluyor?
Cihaza bağlamadan tespit edilmesi zor. Sensör arızası da olabilir.

Hocam bir ara gideceğim ancak buranın sanayisi fazla güvenilir değil.

Bildiğimiz yerde taktırdık hepsini. Mobil1 yağ koydular. Diğer ürünler falanda dandik markalar değildi. Ortalama herkesin kullandığı markalar genel olarak. Turbo kesmesi tam olarak nasıl oluyor?

Hocam bir ara gideceğim ancak buranın sanayisi fazla güvenilir değil.

Bu durum aracına göre değişir ama genel tabirle Turbo belli bir devirden ya da torktan sonra devreye giren ek güç üreticisidir.
Sen zorlayınca bu sorun oluyor dediğin için direkt olarak Turbo geldi aklıma.

Bu durum aracına göre değişir ama genel tabirle Turbo belli bir devirden ya da torktan sonra devreye giren ek güç üreticisidir.
Sen zorlayınca bu sorun oluyor dediğin için direkt olarak Turbo geldi aklıma.

Bildiğim kadarıyla Turbo her devirde çalışır. Sadece Turbo'nun basıncı devirden devire değişiyor diye biliyorum.

2009 model Ford Tourneo Connect aracımı 1 hafta önce periyodik bakımına götürdüm. Arabanın her şeyi değişti ancak arabayı biraz sıkıştırdığımda motor arızası yazıyor ve sarı dişli içinde ünlem işareti yakıyor. Bugün de meraktan yağ çubuğunu çektim ve aşırı derecede az bir üfleme var motorda. Yani fark etmesi bir tık zor ama üflediği belli oluyor az çok. Yağını kontrol ettim Max gözüküyor. Aracın sorunu ne olabilir? Bakım yaptırmadan önce bunların hiçbiri yoktu.

Aracım 2009 Ford tourneo connect 1.8 110'luk. 137.7xx Km'de
Turbo delinmiş.

Doğru biliyorsunuz ama motor normal rolantide ya da düşük devirde çalışırken Turbo'yu devreye sokmaz.
Turbo'da açılır kapanır bir valf var da biz mi bilmiyoruz? Hep açık turbo hava kanalları, sadece motor düşük devirdeyken daha az egzoz gazı ürettiğinden turbo daha yavaş dönüyor, motorun içine daha az hava basıyor normal olarak. Devreye girme, açma kapatma gibi bir durum yok yani.

Turbo'da açılır kapanır bir valf var da biz mi bilmiyoruz? Hep açık Turbo hava kanalları, sadece motor düşük devirdeyken daha az egzoz gazı ürettiğinden Turbo daha yavaş dönüyor, motorun içine daha az hava basıyor normal olarak. Devreye girme, açma kapatma gibi bir durum yok yani.

Hocam bu sorun hakkında bir bilginiz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Araba fiyatları ateş pahası. Arabam bozulsa cebimi bayağı zorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı