2012 Focus PowerShift şanzıman nasıldır?

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, 2012 model 1.6 Ti CVT benzinli motorlu PowerShift otomatik şanzımanlı araç bulduk. Alternatifi ise 2015 Hyundai Accent Blue 1.6 CRDi DCT otomatik. Focus segment sebebiyle daha çekici geldi. Ancak PowerShift için sorunlu diyen çok var. Yaygın sorunları var mı?

Powershift çift kavramaya sahip bir şanzıman türüdür. Performans olarak kullanıcıları memun lakin alırken şanzımanın iyi kontrol edilmesinde fayda var çünkü çift kavrama demek masrafX2 demektir. Aynı şekilde manuel gibi vakti geldiğinde baskı balata değişimi yapılması gerektiği için çift balata değişimi isteyecektir.

Yine de bu mesajdan sonra gidip denedik bir iki tane. Biri güzeldi ama diğeri aşırı kötüydü. Diğer şanzımanlarda böylesini görmemiştim hiç. Kafasına göre saçma sapan takılıyordu şanzıman. DCT şanzımanlı Hyundai Accent Blue aldık. Teşekkürler...

Fiesta'da kullanılan şanzıman hakkında bilgim yok. Focus'ta dizelde kullanılan Powershift'ler için daha iyi diyorlar. Fiesta'da durum nedir bilmiyorum. Araştırmak gerek şanzıman kod isimleriyle birlikte. Ancak biz şu an Golf aldık. Daha önce de Jetta vardı. VW'den vazgeçemedik. Accent Blue'u iade ettik.

Powershift çift kavramaya sahip bir şanzıman türüdür. Performans olarak kullanıcıları memun lakin alırken şanzımanın iyi kontrol edilmesinde fayda var çünkü çift kavrama demek masrafX2 demektir. Aynı şekilde manuel gibi vakti geldiğinde baskı balata değişimi yapılması gerektiği için çift balata değişimi isteyecektir.

Selam ben 2012 otomatik benzinli, LPG'li araç alacağım. Titanyum ama yorumları görünce korktum. Sorunlu falan diyorlar. Siboplari sıkıntı dediler. Ne dersiniz? Sizin yorumunuza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam ben 2012 otomatik benzinli, LPGli araç alacağım titanyum ama yorumları görünce korktum sorunlu falan diyorlar siboplari sıkıntı dediler ne dersiniz sizin yorumunuza ihtiyacım var.

Subap demek istediniz diye o şekilde yorumluyorum, Lpg'li tüm araçlar için subap sıkıntısı maalesef mevcut. LPG kaç bin km önce takılmış onu öğrenin ve takıldıktan sonra ortalama 70-100BIN km aralığında subapların değişimi gerekeceğini düşünerek hesabınızı yapın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Subap sıkıntısı magnezyum subaplı araçlarda var özellikle. 1992 R9'umda bile böyle bir sıkıntı yok. Toleranslar düşük sadece. Focuslarda çok karşılaşılan bir durum değil subap sorunu. Düzgün montajla sorun yaşayacağınızı sanmam.

Geri
Yukarı