2012 Model BMW X5 Restorasyon Projesi

Sevgilimden ayrılsam bu kadar üzülmem o kadar söyleyeyim farlarına kadar ben taktım stoplar koltukları yeniledim malzemeleri aldım ve yaklaşık 2 ay uğraştım komple her yerini yeniledim spor hava filtreleri özel egzozlar neler neler çok keyifliydi ama satılmak zorundaydı.

En çok üzen şey çevrenizdeki araba bilgisi olmayan insanların üzülmeden kırılmadan "yHa aBi ALtı ÜsTü arAba yHa ne olcak" demesi.

Hocam BMW'ler yenilenirken çok dikkat edilmeli. Eğer bakımlarını vs. yaptırır iseniz çok uzun süreler kullanabilirsiniz. Eğer bakım yaptırmadan, tamirlerini yaptırmadan devam ederseniz her an patlamaya hazır bir bombaya binmiş olursunuz bunu unutmayın.
Araç bakımlı normalde, sıvı bakımları falan... Sadece içi, dışı kötü haldeydi onları toparladım. Yürüyen aksam da sorunluydu ama motor ve şanzıman 2018 modellerle kapışır :)

Hocam çok güzel olmuş hayırlı olsun arabayı kaça aldınız?
Teşekkür ederim hocam araç yeni değil 2 yıl oldu alalı. Şu an 900 bin civarında piyasası var.
Ben de bir süre önce(2015-2016) Honda civic yenilemiştim o aklıma geldi hocam. Neredeyse 60-70 bin TL gibi bir rakam harcayarak araçtaki contaya kadar değiştirmiştim. Ama araç kazaya girdiği için hurdaya vermiştim. Aracınızı satmanın veya parçalatmanın acısını iyi bilirim ben de...
Çok geçmiş olsun hocam bilirim o acıyı.

Çok uzun zaman önce 15 bine Volvo S40 T4 almıştım ve modifiye yenileme derken 15 bine aldığım araca 30 bin masraf etmiştim. Araç 300 beygir ve inanılmaz keyifli bir araçtı.
1 yıl keyfini çıkaramadan çok aptalca bir kaza yapıp pert ettim aracı. İlk ve tek büyük kazamdı.

Son düzenleme:
Tek takıldığım nokta kısalara neden o kadar para verdiğiniz oldu. Elinize sağlık.
Bir ara Night Breaker Laser'e 2400 TL vermeyi düşündüm ama o kadar abartmaya gerek yok deyip vazgeçtim.

Ben uygun fiyata aldım, Philips ve Osram'ı orijinal bulmak hem çok zor hem de tanesi 700'den aşağı değil.
Çakma ve dandik ampuller merceği ve farı karartabiliyor ve bu da aydınlatmayı çok zayıflatıyor. Tek çözümü farkı değiştirmek ve farın tanesi 18.000 TL.

Bu kadar para vermek istemeyenler Photon markasını tercih edebilir. Güvenilir bir markadır.
Güzel olmuş. Aracı kaplattırmayı da düşünüyor musunuz?
Yok hocam kaplama sevmiyorum. Bir ara kapı altlarını ve dodikleri boyatacağım çünkü taş zileri var.

Son düzenleme:
Bir ara Night Breaker Laser'e 2400 TL vermeyi düşündüm ama o kadar abartmaya gerek yok deyip vazgeçtim.

Ben uygun fiyata aldım, Philips ve Osram'ı orijinal bulmak hem çok zor hem de tanesi 700'den aşağı değil.
Çakma ve dandik ampuller merceği ve farı karartabiliyor ve bu da aydınlatmayı çok zayıflatıyor. Tek çözümü farkı değiştirmek ve farın tanesi 18.000 TL.

Bu kadar para vermek istemeyenler Photon markasını tercih edebilir. Güvenilir bir markadır.
Hocam n'aptınız?

H7 Laserlerin takımı 300 lira falan ampul olarak.

Seneler önce siyah bir Jeep wranglerimiz vardı. Aracı aldığımızda üzerinde yeşil bir kaplama ve iğrenç bir tampon vardı. Sonra hepsini söktük ve aracı yeni gibi yaptık :D

Yeni konular

Geri
Yukarı