2012 Volkswagen Golf 1.6 BlueMotion Highline alınır mı?

Wisdow

Hectopat
Arkadaşlar bu arabayı almayı düşünüyoruz, araç dost aracı olduğu için fotoğrafları yok ama ekspertize sokacağız ve bildiğimiz kadarıyla araç 440 bin kilometrede ve değişeni yok. Ön kaputta logonun olduğu kısma çarpmışlar ama adam orijinallik bozumasın diye değiştirmemiş kaputu boya yapmış. Araç 1.6 TDI dizel, manuel. Fiyat için 570 bin TL'de anlaşıldı. Babam arabayı almak istiyor ve ben de almak istiyorum. Fikirleriniz nelerdir? Alınır mı? Araç hakkında sorusu olan varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

440 bin kilometrede Alman arabasına bulaşmak ne kadar mantıklı bilemedim. Alınacaksa da birkaç sağlam ustaya gösterip almakta fayda var. Japon falan olsa hadi Japon'dur, alınır diyeceğim ama Alman arabası bu. Almanlar da çok sağlam araba yapıyor ama yaparken genelde bakımlarının aksatılmadan ve kaliteli servislerde yapılacağını varsayarak yapıyorlar. Bakımlı Alman arabaları uzun yıllar gidiyor. Bakımları tamsa belki bir şans verilebilir. Fiyatsa biraz yüksek geldi. 500-550 arasına daha makul bence.

440 bin kilometrede Alman arabasına bulaşmak ne kadar mantıklı bilemedim. Alınacaksa da birkaç sağlam ustaya gösterip almakta fayda var. Japon falan olsa hadi Japon'dur, alınır diyeceğim ama Alman arabası bu. Almanlar da çok sağlam araba yapıyor ama yaparken genelde bakımlarının aksatılmadan ve kaliteli servislerde yapılacağını varsayarak yapıyorlar. Bakımlı Alman arabaları uzun yıllar gidiyor. Bakımları tamsa belki bir şans verilebilir. Fiyatsa biraz yüksek geldi. 500-550 arasına daha makul bence.
440k kilometrede dizel motor ve Alman, hocam girmeyin.

Hocam zaten aracı aldıktan sonra kilometresi max 450 bin olacak 1 sene sonra, babamın hedefi arabayı alıp 1 sene sonra üstüne 50 60, olursa 100 bin tl koyup satıp yenisini almak biraz daha para biriktirip, ilk kez araba aldığımız için pek bilgili değiliz, ama araç cidden çok güzel, bakımları yapılmış şimdiye kadar aksatılmadan.

Hocam zaten aracı aldıktan sonra kilometresi max 450 bin olacak 1 sene sonra, babamın hedefi arabayı alıp 1 sene sonra üstüne 50 60, olursa 100 bin tl koyup satıp yenisini almak biraz daha para biriktirip, ilk kez araba aldığımız için pek bilgili değiliz, ama araç cidden çok güzel, bakımları yapılmış şimdiye kadar aksatılmadan.
Hocam ne olursa olsun o km cok ciddi, hadi 200k 250k deseniz tamam derim ama cok fazla yol yapmis arac ve dizel motor ustune Alman arac. Motor yemesi ya da baska buyuk bir ariza vermesi an meselesidir ve eksperler bazi seyleri goremiyorlar, ekspere sokuldugunda sorun yok denilip bir sure sonra motor yiyen araclar duydum sonucta elektronik aksam.

Alınmaz. Hem dizel hem alman.

Hocam yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum, araçların üretildiği yerlerle yolda kalıp kalmamasının bağlantısı nedir?

Hocam yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum, araçların üretildiği yerlerle yolda kalıp kalmamasının bağlantısı nedir?
Uretildigi yer degil, Alman araclarinin tamiri zor ve parcalari pahali. Yoksa kisa omurlu araclar degil ama omur konusundan en iyi Japonlardir. 440k km de Japon da olsa yolda kalma ihtimaliniz cok yuksek, ustelik tr yollarinda o kadar km kullanilmis.

Yeni konular

Geri
Yukarı