Golf 1.6 TDI otomatik dizel alınır mı?

Çift kavramalarda durum dediğiniz gibi. Tek kavramalarda ise katılmıyorum. Keyifsizler ama en azından sorun ve maliyet bakımından daha iyiler. Ben zaten güvenilirlik açısından şu anda tam otomatikler dışında bir seçenek olmadığını düşündüğümü de belirtmiştim. Araba dediğimiz şey insana zulüm olmamalı hiçbir şekilde.
Katılıyorum. DSG'de yıllardır hiç sorun yaşamamamıza rağmen korkutuyor beni her an bir şey olacak korkusu. Ancak tek kavrama kullanan kaldı mı güncel modellerde? Bildiğim yok açıkçası. Neyse EAT8 tam otomatik 8 ileri her anlamda güzel duruyor. Bakalım umarım önümüzdeki yıllarda daha da iyileşir ve netleşir nasıl bir şanzıman olduğu.

DSG'den uzak durun derim. Çinliler bile almıyor vw. Çin'de aisin şanzıman kullanmaya başladı. Bizim şirket araçları DSG'li. Yarısı bozuldu, bozulmayanlarda farklı sıkıntılar çıkardı. Fiyatlar konusunda bilgim yok ancak Japon araçlarına bakın derim. Kendim DSG Octavia kullanıcısıyım, 2-3 kez yolda kaldım 1 yıl içinde.

Katılıyorum. DSG'de yıllardır hiç sorun yaşamamamıza rağmen korkutuyor beni her an bir şey olacak korkusu. Ancak tek kavrama kullanan kaldı mı güncel modellerde? Bildiğim yok açıkçası. Neyse EAT8 tam otomatik 8 ileri her anlamda güzel duruyor. Bakalım umarım önümüzdeki yıllarda daha da iyileşir ve netleşir nasıl bir şanzıman olduğu.
Tek kavrama genel olarak silinmeye başladı artık. Yarı otomatik konusu açılınca yazdım. CVT, tam otomatik ve çift kavrama şanzımanlar var güncel olarak. Aralarında tam otomatikler iyi atılım yaptı son zamanlarda. Performans, sorunsuzluk ve konfor konusunda bence en iyi deneyimi bunlar sağlıyor. Bu yorumu yapmamı sağlayan da EAT şanzımanlar oldu benim de. Aisin gerçekten çok iyi iş başarmış. Fransızlar otomatikte çok iyi tercih yapmış bu sefer. DSG teorik olarak kötü mü, bence değil. Vites geçişi ve tepkiselliğini arkadaşımın Polo GTI aracından çok iyi biliyorum ama onun aracında da tuhaflıklar yaşanmaya başladı. İnsanın keyfini kaçıran bir şey. İleride ben robotize değil de yükselişteki tam otomatiklerin pazarı kapacağını düşünüyorum. Yine de bekleyip göreceğiz dediğiniz gibi. :)

Ford da 8 ileri tam otomatiğe geçti diye biliyorum. Tam otomatikler önceden çok yakıp az kaçardı. Artık durum böyle değil. VW'in tam otomatiğe geçeceğini sanmıyorum zaten artık elektrikliye yatırım yapıyor. Ama bakalım görelim. :D

Ford da 8 ileri tam otomatiğe geçti diye biliyorum. Tam otomatikler önceden çok yakıp az kaçardı. Artık durum böyle değil. VW'in tam otomatiğe geçeceğini sanmıyorum zaten artık elektrikliye yatırım yapıyor. Ama bakalım görelim. :D
Kilitleme yaptıkları için artık o çok yakma olayı azaldı. Hepsi yatırım yapıyor elektriğe ama bakalım, zaman ne gösterir. O araçların şarj ihtiyacı için gereken altyapı ve gereken lityum ihtiyacı gökten inmeyecekse işleri zor. Her şeye rağmen bunu zorlarlarsa da iki yüzlülükleri ile dolaşırlar etrafta. Emisyon düşüreceklermiş, çocuk kandırsınlar. :D Elektrik şebekeleri nasıl yenilenecek, onu merakla bekliyorum. Sözde emisyon düşürüp, normalde değişmemesi gereken kablolar, trafolar ve üretim sistemleri değişecek. Ben uzaktan izleyip çözümlerini görmek istiyorum sadece. :D

Bence al. Arabaya bindim, mükemmel, çok hızlı. Onlar da bir de Turbo var, 1.2 alsan da yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı