Renault Fluence 1.5 dCi vs Volkswagen Jetta 1.6 Bluemotion - 2016 Manuel

Hertürlü tercihim Jetta olurdu. Fluence kağıt gibi araba. Arka kapıdan yük yükleme durumu oldu kapıyı açtım elimde kaldı zannettim kağıt gibi resmen. Kalite açısından Jetta daha iyidir bana göre

İkisi de dizel arkadaşlar. Ayrıca haklısın kalite ve mekanik açıdan Jetta 1-0 önde bence. Bizim de bütçe buna yetti şükür yine Jetta fiyatı uçuk ya.

Evet, katılıyorum zaten bir önceki arabam Nissan'dı ama sıfır araba isteğim ehliyeti aldığımdan beri vardı 99 primera tatmin etmedi. Ama o da harikaydı. Fiyatından dolayı Fluence aldım bu da yetiyor ya herhalde.

Fiyatından dolayı Fluence aldım bu da yetiyor ya herhalde.

Renault'un sadece motoru arabayı alınabilir kılıyor. Yol tutuşu, güvenlik, sağlamlık ve konfor zayıf kalıyor. Sadece performansa bağlı kalmamak lazım. VW hem yeni nesil motorlarıyla hem de sağlamlığıyla Renault'dan ileride kalır.

Yalnız şunu belirtmek isterim; VW TDI modellerde 100.000 km'den sonra dikkatli olmak lazım. Bazı araçlarda kronik hatalar, sıkıntılar olabiliyor ve bu da 100.000 km'den sonra ortaya çıkıyor. Tabi iş işten geçmiş oluyor; bir bakıyorsunuz aracın garantisi bitmiş.

Japon araçlar beni özellikle güvenlikleriyle ve sağlamlıklarıyla memnun ediyor. 1.33 Comfortline Corolla kullanıyorum. Çok çeşitli araç modelleri kullanmadım fakat bu kadar sağlam araba görmedim desem yalan olmaz. Volvo ile kapışır.

Corolla tam bir aile arabası bence. Bir de merak ettiğim bir şey var. 1.33 motor zayıf kalmıyor mu?
Ayrıca Volvo S60 almayı çok isterdim...
Volkswagen gemi mübarek...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı