2014 Fiat Freemont Cross Cenevre’de Tanıtıldı

Gudermes

Hectopat
2014 Fiat Freemont Cross Cenevre’de Tanıtıldı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni Fiat Freemont Cross’un, önden çekişli 6 ileri vitesli manuel şanzımana sahip 140 HP 2.0 Multijet II ile manuel şanzımanlı 4×2 versiyonu ve 6 ileri vitesli otomatik şanzımanlı AWD versiyonunda sunulan 170 HP 2.0 Multijet II motor seçenekleri ile pazardaki yerini alması planlanıyor.Gerektiğinde devreye giren aktif AWD sistemi, tekerleklerin kavramasını ölçen ve çekişi dört tekere yayabilen sensorlara sahip bir elektronik kontrol ünitesi kullanıyor. Bu sistem, ECC vasıtasıyla (Elektronik Kontrollü Eşleştirme) tork transferini ayarlıyor ve bunu sadece gerekli durumlarda yaparak yakıt tüketiminin azaltılmasına da katkıda bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
108.000TL başlıyor, 4x4 2.0 motoru 150.000 . Şahsen 3.20D almayı tercih ederim.
AWD Lounge modelinden bahsediyorsun 150.000 doğrudur diğer bahsettiğin ise Urban modelidir 120.000 civarındadır. Benim yukarıda tanıttığım model şuan Cenevre fuarında sergilenip sonbahar gibi Avrupa'da satışa çıkacak fiyatı henüz belli değildir.
BMW 320d Sedan fiyatı 165.000 - 175.000 civarındadır.
BMW 320d Gran Turismo fiyatı 178.000 - 189.000 civarındadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu araç neye yarar? Kim tercih eder?
Asfaltda kötü, arazide kötü?
4 matic mercedes vito veya viano alırım. Hiç olmadı 4 çeker caravelle alırım.
Veya mitshubisi L200 magnum.
Bunu başka bir kardeşim yazsa sorun yok ama sen yazınca sorun.(Araçlardan anladığından bunu yazıyorum)
Sende farkındasın ki bu araç SUV segmentinde lansmanı 3 sene önce yapılan bu araç Avrupada 60.000 adet satmıştır. Tanıttığım değil sonraki mesajda belirttiğim iki modelin rakamıdır.
Sport Utility Vehicle (SUV) araç hem ASFALT hem ARAZİ de hareket eden araçtır. Kamyonet özelliği olanda araçlardır.
Mirkanın verdiği tavsiyelerde zaten Mercedesler karavan tarzı Mitsubishide kamyonettir. SUV bunu karışımı olduğundan performans bunlar kadar olmayacaktır..

Hiç bir Türk şöför bu aracı tercih etmez. Yani hangi amaca hizmet ederse etsin başarısız.
Zaten küçük SUV'ları sevmem, böyle inanılmaz paralar istenince iyice ayar oluyorum.
1.6 multijet bir fiat otomobil ve yanına arazi şanzımanlı, sabit akslı bir 4x4 alınır.
Vergi olarakda aynı vergiyi öderim. Zaten kamyonet ticari geçtiği için vergisi oldukça düşük.
170 beygir aman aman bir rakam değil, Fiat dobloda ki 2.0 multijet motorun yazılmlı hali sadece. İkitelli'de 2.0 multijet motordan 60hp alıyorlar chip tuning ile. :D
Yani bu araç sınıfında da iyi değil, genel olarak baktığımızda da iyi değil.

Aklıma ilk gelen Jeep compass 4x2 modei 92.000TL, bakım maliyeti ve parçası çok daha ucuz ayrıca. İsterseniz araştırabilir, servisten bakım fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Makyajli-Jeep-Compass-2014.jpg

Yeni-Jeep-Compass-Facelift-3.jpg

Bu aracın yeni lansmanı olan Cenevrede sergilenen modeli fena değildir..
Yazdığın mesaja bakarak yanlış anlaşılma var gibi ben hiç bu araç dahil hiç bir SUV aracını tavsiye etmem..
1990 Wrangleri baya zaman kullandım ama artık Jeeple ilgili ilişkim bitti :)
Ford Truck yeni aracım baya işim var üstünde yapacak.

Ya birde yüz küsür milyarın üzerinde araçlar bunlar, Fiat da olduğu gibi mercekli far yok.
1990 model bmw 525ia araca sahipdim, farlar ve sislerde orjinal hella marka mercek vardı.
Yani şu Fiat'a xenon far takamayız, muayneden geçmez ve ciddi derecede göz alır.
Mercek bence tüm günümüz araçlarında olmalı. Xenon ampül kullamıyor olsalar bile.

Bende grand cherokee yerine hep 4.0 wrangler istedim. Otomatik şanzımalı, np231 arazi şanzımanlı. Masfallı aksları olan, arka dana 60, ön dana 44 (dana30) diferansiyeli olan bir wrangler istedim. Bagaj ve arka kapı olamadığı için annem de ZJ kasa istediği için G.C. aldık.

Ford'un modeli nedir? Sakın kagverengi, kasasız, benzinli, hava alanından çıkma f350 deme. :D
Üsküdar'da vardı bir tane bir gün fark ile arabayı kaçırmıştım. :D

1956 F-100 Ürdünden alınmadır..
Bende Kuzguncukluyum benimki kırmızı..
Ayrıca 1951 Chevrolet Styleline koyu yeşil sahibiyim..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı