2014 Fiat Freemont Cross Cenevre’de Tanıtıldı

Esas 5 sene önce ben tam senlik bir araç mevcuttu ama o zamanki şartlarda elden çıkarmak zorunda kaldım..
chrysler cordoba 1975 otomatik altın rengi :)

Ben arada Maslak'da dodge chargerleri gidip izliyorum. :D
Ama pek de ilgimi çekmiyorlar. 4x4 araçlardan hoşlanıyorum.
Arkadaşlarım Ferrari'lere of çekerken ben defender'lara cj'lere of çekiyorum.
Anlamıyorlar beni. :D
Portal aks diyorum, atlas arazi şanızımanı diyorum anlatamıyorum. :D
Hala 0-100 derdindeler.

İnsanlara bu araçları anlatmak zor ben Ford Silverado aldığımda bana da manyak muamelesi yapmışlardı.
Silverado hasbelkader ulaştığım araçların içinde ilk 3 girer düşünmeden.
Gönlümdeki aslan ise 1950 Dodge Coronet
Sen bana göre gençsin ama denk gelmişindir belki siyah beyaz flimlerin efsane polis aracıdır.
Üstünde duba gibi tepe lambası efsanedir.
Eğer atlas şanzıman diyorsan kaya offroad yapman lazım.

Coronet'i iyi biliyorum. Bir abimin arkadaşında var, kapalı garajında saklıyor. Varsa çıkarıp gezeceksin. :D
Atlas sadece kaya için değil, sağlamlığı ve düşük devir oranı tırmanmada ve çamurda da işe yarıyor.
40 inç üstü lastik kullanan her araçda olmalı bence.
Mutlaka atlas 1 veya 2 şanzımana sahip olacağım. Projem hazır, unimog 404'den çıkma portal akslarım da hazır. Ön ve arka diferansiyeli 2 yıl önce aldım.
Bana 20.000 liralık bir ZJ, 15.000 liralık bir atlas 2, 8000 liralık long arm yükseltme kiti (en az 8 inç), 6000 liralık 42 inç crawler lastik ve bunların montajını yaptırmak için 5-6 bin lira para lazım. :D Türkiye'de ki en iyi arazi araçlarından birini yapacağım fakat param yok. :D
Hayalim 50.000 lirayı geçmez, millet Fluance'ye Focus'a o parayı veriyor. Bizde zevk var para yok, ayar oluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu da biri alır elbet. :D
Sen mirkana bakma daha önceki iki modeli avrupada 60.000 sattı. Bu araç bu rakamı geçer..
Coronet'i iyi biliyorum. Bir abimin arkadaşında var, kapalı garajında saklıyor. Varsa çıkarıp gezeceksin. :D
Atlas sadece kaya için değil, sağlamlığı ve düşük devir oranı tırmanmada ve çamurda da işe yarıyor.
40 inç üstü lastik kullanan her araçda olmalı bence.
Mutlaka atlas 1 veya 2 şanzımana sahip olacağım. Projem hazır, unimog 404'den çıkma portal akslarım da hazır. Ön ve arka diferansiyeli 2 yıl önce aldım.
Bana 20.000 liralık bir ZJ, 15.000 liralık bir atlas 2, 8000 liralık long arm yükseltme kiti (en az 8 inç), 6000 liralık 42 inç crawler lastik ve bunların montajını yaptırmak için 5-6 bin lira para lazım. :D Türkiye'de ki en iyi arazi araçlarından birini yapacağım fakat param yok. :D
Hayalim 50.000 lirayı geçmez, millet fluance'ye focus'a o parayı veriyor. Bizde zevk var para yok, ayar oluyorum.
Bende araştırayım istediklerini bir haftasonu ayarla Bursa yapalım senle günübirlik birşeyler çözebiliriz..
Ayrıca toplama konusunda faydam olabilir ama ben olsam Interco Super Swamper TSL/SX Tire takılırdım.

AWD Lounge modelinden bahsediyorsun 150.000 doğrudur diğer bahsettiğin ise Urban modelidir 120.000 civarındadır. Benim yukarıda tanıttığım model şuan Cenevre fuarında sergilenip sonbahar gibi Avrupa'da satışa çıkacak fiyatı henüz belli değildir.
BMW 320d Sedan fiyatı 165.000 - 175.000 civarındadır.
BMW 320d Gran Turismo fiyatı 178.000 - 189.000 civarındadır.
320D 145.000 Tl özgörkey bırakıyor. Şahsen fiat'a o parayı vermem ben.

Sen mirkana bakma daha önceki iki modeli avrupada 60.000 sattı. Bu araç bu rakamı geçer..

Bende araştırayım istediklerini bir haftasonu ayarla Bursa yapalım senle günübirlik birşeyler çözebiliriz..
Ayrıca toplama konusunda faydam olabilir ama ben olsam Interco Super Swamper TSL/SX Tire takılırdım.

Hocam para olsa Türkiye'de ki tüm off road camiasını tanıyorum. Para hariç her şeyi bulurum. :D
Kendi aracım olmadıkca gitmiyorum gezilere. Zevk alamıyorum.

Hiç bir Türk şöför bu aracı tercih etmez. Yani hangi amaca hizmet ederse etsin başarısız.
Zaten küçük SUV'ları sevmem, böyle inanılmaz paralar istenince iyice ayar oluyorum.
1.6 multijet bir fiat otomobil ve yanına arazi şanzımanlı, sabit akslı bir 4x4 alınır.
Vergi olarakda aynı vergiyi öderim. Zaten kamyonet ticari geçtiği için vergisi oldukça düşük.
170 beygir aman aman bir rakam değil, Fiat dobloda ki 2.0 multijet motorun yazılmlı hali sadece. İkitelli'de 2.0 multijet motordan 60hp alıyorlar chip tuning ile. :D
Yani bu araç sınıfında da iyi değil, genel olarak baktığımızda da iyi değil.

Aklıma ilk gelen Jeep compass 4x2 modei 92.000TL, bakım maliyeti ve parçası çok daha ucuz ayrıca. İsterseniz araştırabilir, servisten bakım fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Vergi dahil mi? :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı