2018 1.5dCi 110HP Manuel Nissan Qashqai nasıldır?

mahber

Hectopat
Daha fazla  
Aile aracı olarak kullanacağız, 2014 1.5dCi 90HP Duster'dan geçeceğiz.
Nissan yakıt, hafif arazi, yol tutuşu, performansı nasıl? Kronik sorunları var mı, bilenler varsa yardımcı olsun.

Öncelikle, her iki araç da Renault'un meşhur 1.5 dCi dizel-turbo motorunu kullanıyor. Bu motor kendini gerçekten kanıtladı. Öyle ki Mercedes bile bazı modellerinde bu motoru kullandı. Aynı motora sahip bir araç da ben kullanıyorum gayet memnunum bakımlarını yapıp yağını suyunu ihmal etmezseniz kolay kolay bir şey olmaz. Ayrıca, aynı motorun 110bg versiyonuna geçiş yapacaksınız, performans bağlamında Duster'dan pek farklı olmayacak bunu bilin öncelikle. Ancak, alacağınız araç 2018 model bir Qashqai, kesinlikle Duster'dan çok daha kaliteli bir iç mekan ve ortam sunuyor ayrıca ses yalıtımı da daha iyi. Konfor da keza aynı şekilde biraz daha iyi ancak neticede bu bir SUV ve yerden yüksek olduğu için süspansiyonları yol tutuşunu artırması bakımından sert. Kronik sorunlarını bilmiyorum ancak Japon araçlarında elzem kronik sorun pek olmaz kaldı ki motor zaten sağlam bir motor ayrıyeten araç manuel dolaysıyla yürüyen bakımından sorun yaşayacağınızı pek düşünmüyorum.

1.5dCi 90HP duster çok performansız bir araç 0 100 bile 15-15.5 saniye olan bir araç fakat 110HP duster ile qasqhai 110HP versiyonu bile birbirine denk değil qasqhai performans açısından daha iyi araştırmalarıma göre.
Ayriyetten qasqhai hafif arazide nasıl duster gibi mi yoksa daha mı iyidir?

1.5dCi 90HP duster çok performansız bir araç 0 100 bile 15-15.5 saniye olan bir araç fakat 110HP duster ile qasqhai 110HP versiyonu bile birbirine denk değil qasqhai performans açısından daha iyi araştırmalarıma göre.
Ayriyetten qasqhai hafif arazide nasıl duster gibi mi yoksa daha mı iyidir?
Tabii ki aracın ağırlığına göre, aerodinamiğine göre jant-lastik ebadına göre ve kullandığı şanzımana göre performans değişiyor bu bir gerçek fakat benim demek istediğim neticede aynı motorun 110 bg olan versiyonuna geçeceksiniz, yani atla deve değil. Kendim Renault Captur 1.5 dCi 90 bg'lik versiyonu kullanıyorum yani Duster ile bire bir aynı motora sahip fakat EDC yarı otomatik şanzıman ile birlikte 0-100 verisi 11 sn.
Şimdi arazi mevzusuna gelirsek Qashqai ile hafif arazide problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Neticede altı yerden yüksek bir SUV ( Sub-Urban Vehicle) fakat yine de Duster arazi konusunda Qashqai'den daha iyidir çünkü yaklaşma açısı daha yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı