2018'de AKN'li Paket Yenileme

Björk™

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben şu anda Kablonet 50 Mbps 150 GB AKN tarifesi kullanmaktayım. Bu sene 23 Eylül de taahhütüm bitiyor.Bulunduğum binada superonline fiberde var ancak kablonetin hizmetinden çok memnun olduğum için aynen devam etmek istiyorum. Doğal olarak tabi ki yeni uygun bir tarife arıyorum. Biliyorsunuz ki 2019 ilk günü AKN uygulaması son bulacak. Kablonetin sitesinden kampanyalara baktığımda 100 Güldüren kampanyasındaki 50 Mbps 100 GB AKN ve Hayatı Yakala kampanyasındaki 24 Mbps 250 GB AKN dikkatimi çekti ikisi arasında kaldım.Şimdi aklımda ki soruya gelecek olursak ben 50 Mbps 100 GB AKN ile pakete geçersem yaklaşık 3 ay 100 GB AKN ile idare ederek 2019 ilk gününden itibaren sınırsız 50 Mbps sahip olur muyum? Yoksa mevcut abonelerden AKN kalkmama ihtimaline karşı 24 Mbps 250 GB AKN'li pakete mi geçiş yapsam? Müşteri Hizmetlerine sorduğumda AKN konusunda herhangi bir bilgimiz yok diyor. Sizlerin düşüncesi nedir? Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu işi BTK bile bilmiyor... AKN kalkacak ama yerine hep kotalı internet paketleri gelecek muhtemelen. Sınırsız paketler de şu anki gibi aşırı pahalı kalmaya devam edecek diye tahmin ediyorum. Ayrıca sanırım 2019 öncesinde yapılan sözleşmeler aynen devam edecek ama emin değilim.

O konuda kesinlik yok maalesef. SOL 2018 içinde taahhüt yenileyenlere 01.06.2019 tarihine kadar AKN'li paket verecek falan diyorlar ama oda kesin değil.

Taahhütlü internette imzaladığınız paketi ne olursa olsun kullanmaya devam edersiniz. Yani AKN kalksa bile siz o AKN'li interneti kullanmaya devam edeceksiniz. Ama emin değilim tam olarak bu benim bildiğim. 50 Mbps olanın AKN geçildiğinde düştüğü hız kaç?

Taahhütlü internette imzaladığınız paketi ne olursa olsun kullanmaya devam edersiniz. Yani AKN kalksa bile siz o AKN'li interneti kullanmaya devam edeceksiniz. Ama emin değilim tam olarak bu benim bildiğim. 50 Mbps olanın AKN geçildiğinde düştüğü hız kaç?
16 mbps hıza düşüyor akn aşıldığı zaman

Tahattüt vermeyin?
Kablonette taahhütsüz oluyor mu bir bilgim yok.Ayrıca olsa bile çok uçuk fiyat çıkartırlar gibi geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı