2019 kargo fiyatları hakkında yorumlarınız

hakna7

Hectopat
Yer
BalonPunk 2077
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Geçen hafta 4 GB bir RAM aldım karşı ödemeli ve 28 TL kargo tutmuş. İnanılmaz gerçekten kargoyu alırken sitem ettim, isyan ettim kargo yetkililerine ama o an elimden gelen bir şey yoktu ve 500gr bile olmayan ürüne 28 lira ödedim. Yurtiiçi'ne e-mailden şikayet ettim, değişen bir şey olacağını sanmıyorum. Yurtiçi internet sitesinden kilometre ve kargo tutarını hesapladığımda 21 lira ediyor net. Bu da bana bir ders oldu. Soyuluyoruz ve bu haksızlığı önleyecek bir kuruluş da yok ki anlatalım derdimizi!

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargolar gerçekten aşırı derecede pahalı. Yurtiçi Kargo'da internet üzerinden kod alarak kargo yapınca biraz indirim oluyormuş ama genel olarak cidden çok pahalı. Bir A4 kağıt göndermenin bile alt limiti 14 TL.

Daha önce PTT ile İzmite(666KM) bir klavye yollamıştım şubeye teslim 10 TL tutmuştu ve bence gayet ucuz tuttu. Eve teslim geldiyse normal o şekilde bir kargo tutması, genelde kargolarımı bir kod bulup veya şubeye teslim yolluyorum o yüzden problem yok. İşi bilmiyorsunuz bence sürekli kargoyla iş yapan insanlar için kargo beleş denilebilir, daha öncesinde de istanbula (775KM) adrese teslim olan bir kargo PTT ile anlaşma olduğu için 5.60'a felan göndermiştim gene klavye.

Sahibinden.com aracılığı ile GET siparişi açıp kargolama yaparsanız yurt içi kargoda 5 TL kargo ücreti çıkıyor. Sadece kargo şirketine gidip gönderici iseniz sipariş kodunu söylüyorsunuz. Alıcı gönderici herşey sisteme sahibinden.com üzerinden direk düşüyor. Zaten ilanda alıcı öder ya da gönderici öder seçenekleri daha önceden işaretli olduğu için buna bağlı olarak alıcı ve ya gönderici o an parayı ödüyor. Bununla beraber alıcı iseniz de aynı işlem oluyor.

Anlaşmalı şekilde olunca veya kod ile olunca uygun oluyor ama standart kullanıcılar için can sıkıcı fiyatlar mevcut. PTT birkaç ay önce kargoya zam yaptı, artık o da pahalı.

Anlaşmalı şekilde olunca veya kod ile olunca uygun oluyor ama standart kullanıcılar için can sıkıcı fiyatlar mevcut. PTT birkaç ay önce kargoya zam yaptı, artık o da pahalı.
Standart kullanıcılar için hayat zaten yaşanmaz bir noktada şu an. Her şey teknolojik ve elektronik ortamda artık. Ve maalesef yaşlı insanlar ve teknolojiden uzak olan insanlar kendilerine çıkartılan ücretleri sorgusuz sualsiz ödüyorlar. Alternatif yollarla kargo gönderimi, ürün alımı, bir sitenin o firma ile yapmış olduğu anlaşmayı kullanarak daha uygun fiyata alabilirsiniz ürününüzü. Örnek vermek gerekirse. 20KG lık bir koliyi GET ile 10 TL ye satış açıp göndermek istediğiniz kişi bunu satın alıp sonra o kişiye gönderirseniz, %10 komisyon sahibinden.com alacak bu da 1 TL eder. Bunun dışında mesafe fark etmeksizin 5 TL kargo ücreti çıkıyor. Bu da toplamda 10 TL ücretin 9 TL si size gelecek bunu bir şekilde o kişiye geri gönderirsiniz ve toplamda 20 KG lık ürüne 6 TL kargo ücreti ödemiş olur.
Bunları bilmeyen alternatif yolları bilmeyen bir kişi ise. 20KG lık bir ürüne 600 KM uzaklıktaki bir ilde ise
Tahmini Fiyat
62.07 TL

gibi bir ücret ödemesi gerekiyor. Bilmeyen insan için gerçekten gereksiz para israfından başka birşey değil.

Standart kullanıcılar için hayat zaten yaşanmaz bir noktada şu an. Her şey teknolojik ve elektronik ortamda artık. Ve maalesef yaşlı insanlar ve teknolojiden uzak olan insanlar kendilerine çıkartılan ücretleri sorgusuz sualsiz ödüyorlar. Alternatif yollarla kargo gönderimi, ürün alımı, bir sitenin o firma ile yapmış olduğu anlaşmayı kullanarak daha uygun fiyata alabilirsiniz ürününüzü. Örnek vermek gerekirse. 20KG lık bir koliyi GET ile 10 TL ye satış açıp göndermek istediğiniz kişi bunu satın alıp sonra o kişiye gönderirseniz, %10 komisyon sahibinden.com alacak bu da 1 TL eder. Bunun dışında mesafe fark etmeksizin 5 TL kargo ücreti çıkıyor. Bu da toplamda 10 TL ücretin 9 TL si size gelecek bunu bir şekilde o kişiye geri gönderirsiniz ve toplamda 20 KG lık ürüne 6 TL kargo ücreti ödemiş olur.
Bunları bilmeyen alternatif yolları bilmeyen bir kişi ise. 20KG lık bir ürüne 600 KM uzaklıktaki bir ilde ise
Tahmini Fiyat
62.07 TL

gibi bir ücret ödemesi gerekiyor. Bilmeyen insan için gerçekten gereksiz para israfından başka birşey değil.

Malesef durum öyle sadece kargoda değil durum, Türkiye'deki bütün şirket ve kurumların bilmeyen insanlara kitleme sevdası var. Belki sadece burda değildir Dünya genelide olabilir dışarıyı görmediğim için yorum yapamayacağım.

Bir ürün satımında vs. öyle olabilir ama bir yere evrak veya başka bir şey göndermek gerekiyor, her zaman satış odaklı kullanmıyoruz kargoyu. Standart tarifeler üzerinden bakarsak, çok pahalı.

Geçen ay Kayseri'ye eski laptop işlemcisini PTT Kargo ile 12 liraya adrese teslim gönderdim, İstanbul çıkış. 2-3 ay önce bisiklet hız sensörünü İzmir'e, RAMleri Bursa'ya şubeden teslim 8-9 liraya gönderdim, dahası da var ama uzatmaya gerek yok. PTT Kargo iyidir. %100 zam yapsa bile iyi pozisyonda olur. Bu arada şahıs gönderimi, anlaşmalı vs. de değilim.

Selamlar tam sizin bahsettiğiniz üzere yeni yazılımı bitirmiş olduğumuz KARGO CEPTE uygulaması ile UPS kargo olarak kargolarınızı çok ucuza gönderebilirisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı