2020 MacBook Air vs MacBook Pro

Musa BEYTEKİN

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Arkadaşlar MacBook Pro ve MacBook Air arasında bir seçim yapmak istiyorum fakat karar veremedim. Şunlar için kullanılacak:
-iOS ve Android uygulama geliştirme.
-Udemy üzerinden kurs dinleme.
-Unity ile oyun geliştirme.
-Haftada bir kez video düzenleme.
Alacağım MacBook Pro özellikleri:
-4 çekirdekli i5 1.4 GHz. 3.5'e kadar Turbo Boost.
-16 GB lpddr3 2133 MHz RAM.
-256 GB SSD depolama.

Alacağım MacBook Air özellikleri:
-4 çekirdekli 1.1 GHz 3.5'e kadar Turbo Boost.
-16 GB lpddr4X 3733 MHz RAM.
-512 GB SSD depolama.

Arkadaşlar fiyatları arasında fark yok.
Donanımsal olarak Air daha iyi fakat birçok kişi Pro modelini önermiş.

İkisi arasında kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim az önceki açtığım konuda herkes 2020 MacBook Air'i kötüledi. O yüzden Pro bence.

Bazı çok bilmiş arkadaşlar bana gönderme yapmış alın demişim falan uydurmasyon bir kenara zaten ben Pro'yu önerdim Air özellik bakımından önerdim SSD ve RAM frekansı iyi cihaz soğutma konusu elbet sıkıntılı ama Pro modeli daha çok profesyonel işlerde ön plana çıkıyor. Bunu belirtmeme rağmen fepeci arkadaşlar sallamaya devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.İşlemci olarak Pro ile Air'in aralarında çok fark var. Pro 8. nesil diye Air daha iyi gözükmesin gözünüze Air'deki işlemci düşük model. Benchmarks testlerinde Pro modelin skoru 3744, Air modelin skoru 2912. 2.Ram olarakta yanılmayın Air'larda ddr4x model telefon ve tabletlerde kullanılan düşük güç tüketen ramler. 3. Soğutma olarak zaten bundan herkes bahsetmiş. 4. Depolamada hız olarak fark var Air yaklaşık 1000MB/s yazma ,1250MB/s okuma veriyor Pro'nun base modellerinde bu 1250MB/s yazma ,1750MB/s okuma sunuyor. Son olarak ram ve ssd anakarta lehimli.

1.işlemci olarak Pro ile Air'in aralarında çok fark var. Pro 8. nesil diye Air daha iyi gözükmesin gözünüze Air'deki işlemci düşük model. Benchmarks testlerinde Pro modelin skoru 3744, Air modelin skoru 2912. 2.RAM olarak da yanılmayın Air'larda DDR4X model telefon ve tabletlerde kullanılan düşük güç tüketen RAM'ler. 3. soğutma olarak zaten bundan herkes bahsetmiş. 4. depolamada hız olarak fark var Air yaklaşık 1000MB/s yazma ,1250MB/s okuma veriyor Pro'nun base modellerinde bu 1250MB/s yazma ,1750MB/s okuma sunuyor. Son olarak RAM ve SSD anakarta lehimli.

MacBook air bir nevi tablet laptop karışımı olmuş.

1.İşlemci olarak Pro ile Air'in aralarında çok fark var. Pro 8. nesil diye Air daha iyi gözükmesin gözünüze Air'deki işlemci düşük model. Benchmarks testlerinde Pro modelin skoru 3744, Air modelin skoru 2912. 2.Ram olarakta yanılmayın Air'larda ddr4x model telefon ve tabletlerde kullanılan düşük güç tüketen ramler. 3. Soğutma olarak zaten bundan herkes bahsetmiş. 4. Depolamada hız olarak fark var Air yaklaşık 1000MB/s yazma ,1250MB/s okuma veriyor Pro'nun base modellerinde bu 1250MB/s yazma ,1750MB/s okuma sunuyor. Son olarak ram ve ssd anakarta lehimli.
Güzel cevap sağol.

Yeni konular

Geri
Yukarı