2020 yılı bedelli askerlik başvurusu her zaman yapılabilir mi?

Ben bir sene gidip komando olarak diyarbakırda hammalık yaptım resmen. İstesem gitmezdim. Üniyi dondurdum öyle gittim. O kadar pişmanım ki. Bedelli en iyisidir kimseye bakmayın. Giden bir senemi kimse vermiyor.

Ben bir sene gidip komando olarak diyarbakırda hammalık yaptım resmen. İstesem gitmezdim. Üniyi dondurdum öyle gittim. O kadar pişmanım ki. Bedelli en iyisidir kimseye bakmayın. Giden bir senemi kimse vermiyor.

Bu askerlikle alakalı sorum şu olacak diyelim 2 yıllık önlisans mezunuyuz askere gittiğimizde kesin kalmak istediğimizde kalabiliyor muyuz yoksa sınavı falan mı var nasıl oluyor o işler Bir de başvururken kesin yedek astsubaylık çıkıyor mu yoksa bölüme göre mi.Yani askerde kesin kalmak isteyen kalabiliyor mu?

Bu askerlikle alakalı sorum şu olacak diyelim 2 yıllık önlisans mezunuyuz askere gittiğimizde kesin kalmak istediğimizde kalabiliyor muyuz yoksa sınavı falan mı var nasıl oluyor o işler Bir de başvururken kesin yedek astsubaylık çıkıyor mu yoksa bölüme göre mi.Yani askerde kesin kalmak isteyen kalabiliyor mu?
Bi bilgim yok yeni sistemde. Ama benim gittiğim zaman lisans mezunu as teğmenler kalabiliyordu. Ama sadece albaya kadar yükselebiliyorlardı.

Parası olsa askerliğin yüzüne bakmayacak insanlar burada laga luga yapıyor Pembe tezkereymiş :D sen normalini alınca odanın başköşesine asarsın.

Devlet bana böyle bir imkan sunmuş ve imkanlar elveriyorsa bunu değerlendirmemem bile aptallaık olur. Bu zamanda herşey çok hızlı değişiyor. 1 ay piyasada olmamak bile büyük bir bilgi eksikliği oluyor.

Bu devirde 1 ay ile 6 ayın arasında bir fark yok bence. Biz sadece 5 ay için para veriyoruz. 1 ayda yapılan şeylerin aynısı 6 ayın tümünde de oluyor.

@abaka az önce kontrol ettim sanırım başvurular açılmış ancak e-devlet üzerinde bu hizmette calısma varmış, şubeden işleminizi yaptırabilirsiniz yazıyor. Yarın şubeye gideceğim.

Ben de çarşamba günü gidip başvuracağım. Bunca şehit varken bedelliye başvurmak yüreğimi burkuyor ama. İşten dolayı maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesajım gereksiz olarak işaretlenmiş işaretleyen moderatör bedelli herhalde. :) İfade özgürlüğü konusunda biraz daha gelişmesi lazım mesajımı gereksiz olarak işaretleyen arkadaşın.
Ağlama! Ifade özgürlüğü varsa secim özgürlüğü de var. Sanane milletin nasıl askerlik yapacağından, bir yerde bir şeyin artıstligini yaparken diğer özgürlüğü zedeleyemezsin. Saga sola laf etmeden önce kendine çeki düzen ver.

@abaka az önce kontrol ettim sanırım başvurular açılmış ancak e-devlet üzerinde bu hizmette calısma varmış, şubeden işleminizi yaptırabilirsiniz yazıyor. Yarın şubeye gideceğim.

Sağolasın Caner. İş yoğunluğundan ancak girebildim foruma (bunu da mesayide yazıyorum 😃)

Bu arada nereden kontrol ettin? E-devlet üzerinde sanırım henüz açılmamış görünmüyor.

Geri
Yukarı