2020'de 1050 Ti nasıldır?

Regfud

Hectopat
Teknolojinin ve doların hızını yetişmek zor. Zamanında 1 parça alıp devamını getiririz diyoruz ama biz yanına parça eklemeden elimizdeki eskiyor.
MSI GTX 1050 Ti GamingX Ekran Kartı
Gigabyte A320M-HD-2 Anakart
Ryzen 3 1200 işlemci
Corsair 3200MHz 16 GB RAM yakın zamanda sisteme ekledim. Eski RAM elimde kaldı zarar ettim.
İşlemcimin ve anakartımın çok düşük seviyede olduğunun farkındayım şu anki planım onları yenilemek. Sormak istediğim GTX 1050 Ti çok kullanıcısı olan bir ekran kartı. Sizce şu an için yeterli mi halen? Yoksa işlemci ve anakartı yine erteleyip ekran kartı mı değiştirmeli? Birçok parçadan zarar etmeye başladım sistemi yeniledikçe. 1050 Ti ile devam etmeli mi bu dönemde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknolojinin ve doların hızını yetişmek zor. Zamanında 1 parça alıp devamını getiririz diyoruz ama biz yanına parça eklemeden elimizdeki eskiyor.
MSI GTX 1050 Ti GamingX Ekran Kartı
Gigabyte A320M-HD-2 Anakart
Ryzen 3 1200 işlemci
Corsair 3200MHz 16 GB RAM yakın zamanda sisteme ekledim. Eski RAM elimde kaldı zarar ettim.
İşlemcimin ve anakartımın çok düşük seviyede olduğunun farkındayım şu anki planım onları yenilemek. Sormak istediğim GTX 1050 Ti çok kullanıcısı olan bir ekran kartı. Sizce şu an için yeterli mi halen? Yoksa işlemci ve anakartı yine erteleyip ekran kartı mı değiştirmeli? Birçok parçadan zarar etmeye başladım sistemi yeniledikçe. 1050 Ti ile devam etmeli mi bu dönemde?
Kardeşim Dediğin gibi Teknolojinin Hızına Yetişilmiyor. Yine başına aynısı gelecek. Bunun yerine Biraz Para Biriktirip Birde Sistemini satım son model bir sistem alabilirsin. Çünkü Bu Sefer RX570 alacaksın, RX570 şuan bile yavaş yavaş eskiyor. Tek seferde toplaman daha mantıklı olacaktır.

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Peki siz olsanız şu durumda ne yapardınız? Anakart ve işlemci mi değiştirirdiniz yoksa ekran kartı mı? Yukarıda yazdıklarım şuan kullandığım sistem elimde bulunan. Hazır sistem almayı çok mantıklı bulmuyorum toplama olduğunda daha uzun ömürlü olabiliyor ama yanlış kararlar sonucunda paradan çok zarar edilebiliyor. Bütçeyi 2000 civarı düşünebilirsiniz. Mantıklı bir parça olduğunda bütçeyi ona göre arttırabilirim ama işlemci ve anakart için fazlasıyla yeterli 2000. RX570'in şuanki sistemime fazla getiri sağlayacağını ileriye dönük olucağını sanmıyorum. Zaten bu sistemide uzun süredir kullanıyorum tekrar parça değişimlerine başladım. Beni üzen bir durum olmadı oynatmadığı oyun yok sadece düşüncelerinizi merak ediyorum. Siz olsanız önceliğiniz hangi parça olurdu?

1050 Tİ benim gözümde 2 sene önce ayar kıstırmaya başladığı anda bitmişti. Çok kısa sürede hayal kırıklığına uğrattı. Direkt olarak RX 570 veya 580 ile başlamak gerekiyormuş.

Ben senin yerinde olsam islemci-ekran karti ve anakartı değişirim sırası ile. Ryzen 3 1200 1650'de oyununa göre darboğaz yapan bir işlemci. RX570 için sistem guncellemeye zaten değmez. İşlemci önden değişir, sonra bütçeye göre islemciyi zorlamayacak ekran kartı alınır. Bu sürede OC yapmaya kalkmazsan anakart yeterli olacaktır.

Sisteminizle şuan bir sorununuz yoksa gittiği yere kadar kullanın. Şuan upgrade yapmaya değmez bence. 2000 liraya Ryzen 3600 ve B450 anakart alabilirsiniz ama sonradan ekran kartını ne zaman yükseltebileceksiniz? Ben olsam gittiği yere kadar kullanırım sonra sıfırdan sistem toplarım elimdeki sistemi satıp

Yeni konular

Geri
Yukarı